Saints Row en iyi ayarları

Saints Row performans için en iyi ayarlar

Saints Row en iyi ayarları

PC'deki Saints Row en iyi ayarlarını bulmak için, sisteminizden mutlak en iyi performansı elde etmek için bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Santo Ileso'da kaosa neden olmak gerçek bir zevk olabilir ve bunun tadını en güzel haliyle çıkarabilmelisiniz.

Volition'ın Saints Row'u yeniden başlatması , franchise'ı bu kadar ikonik yapan saçmalıkların çoğunu geri getiriyor, ancak şirket, evrenini sıfırlamak için yeni bir sayfa açtı. Bu da fena bir fikir değil; Elbette, geliştiricinin işleri ne kadar ileri götüreceğini görmek eğlenceliydi, ancak son oyun sizi Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak uzaya giderken oynuyordu. Bunu aşmak zor. 

Bunun yerine, geliştirici saati yeni bir Saints Row karakterleri ve dünyası ekibiyle sıfırlamaya karar verdi ve oyunculara Güney Batı ABD Şehri tuvalinde çetelerini inşa edebilecekleri daha temelli bir ilişki verdi. 

Yeni Saints Row haritası büyük bir harita ve yıkım ve kaos için birçok araç var ve bunların hepsi mümkün olduğunca iyi görünmeyi hak ediyor. Bunu yapmak için en iyi grafik kartına da yatırım yapmanız gerekmez , bunun yerine en iyi ayar kombinasyonunu kullanmanız gerekir. 

Tom's Hardware'deki arkadaşlarımız(yeni sekmede açılır)çeşitli ayarlarda oyunun teknik performansının ayrıntılı bir özetini bir araya getirdik. İyi haber şu ki, şeylere saatlerce ince ayar yapmak zorunda kalmayacaksınız. Bilgisayarınızdan daha da iyi performans sağlayacak şekilde ayarlayabileceğiniz birkaç ayar vardır. 

Saints Row'u sizin için en iyi şekilde çalıştırmak için yapabilecekleriniz burada. 

SAİNTS ROW EN İYİ AYARLARI – DONANIM KARŞILAŞTIRMALARI

Tom's Hardware'deki meslektaşlarımız, farklı donanımlarda ne kadar iyi çalıştığını anlamak için Saints Row yeniden başlatmasında bazı performans testleri gerçekleştirdi. Tümleşik grafikler ve GTX 1050 ve RX 550 gibi eski GPU'lardan RTX 3090 TI ve RX 6950 XT gibi üst raf donanımlarına kadar her şeyi test ettiler.

Saints Row en iyi ayarları

Resmi  Saints Row sistem gereksinimleri(yeni sekmede açılır) CPU için nispeten eski bir Core i3-3240 veya Ryzen 3 1200 ile 30 fps'de 1080p oyun için temel olarak bir GTX 970 veya RX 480 listeleyin. Yelpazenin diğer ucunda Volition, ultra ayarlarda 4K 60fps oyun için Core i5-12600 veya Ryzen 7 5800X ile bir RTX 3080 Ti veya RX 6800 XT önerir.

Tom's Hardware, 32 GB belleğe sahip, önerilen minimum değerlerin çok üzerinde, CPU ve platformu denklemden çıkararak ve çoğu oyuncu için sınırlayıcı faktör olacak grafik kartlarına odaklanarak güçlü bir Core i9-12900K PC'de test edildi. Sonuçlar burada:

Orta ayarlarda 1080p için, sadece 2GB VRAM'a sahip bir kart olan GTX 1050 bile 41 fps'lik kabul edilebilir bir performans sağladı. AMD'nin entegre Vega 8 Graphics ile karşılaştırılabilir bir kart olan AMD'nin RX 550'si 30 fps'yi kırmadı, ancak RX 560 ve üstü iyi sonuç vermeli. Intel'in Arc A380'i de mütevazı bir sonuç verirken, GTX 1650 Super ve RX 6500 XT ve üstü, 60 fps çubuğunu kolayca temizler.

1080p'de ultra kaliteye ulaşan GTX 1050 performansı, 2GB VRAM yeterli olmadığı için düşüyor. Arc A380 ve RX 6500 XT de 30 fps'nin hemen altına düşerken, GTX 1650 Super sınırda bir sonuç veriyor, RTX 2060 ve üstü pürüzsüz performans sunmaya devam ediyor, ancak bu 1440p ultra ve 4K ultra'da geride kalıyor. Kabul edilebilir 4K ultra oyun için RX 6950 XT veya RTX 3080 Ti gibi güçlü bir karta ihtiyacınız olacak.

SAİNTS ROW EN İYİ AYARLARI – PERFORMANS AYARLARI

Saints Row, performansı artırmak için görseller pahasına ince ayar yapabileceğiniz sağlıklı bir ayar ve ön ayar koleksiyonuyla birlikte gelir. Bu örnekte, Tom's Hardware'deki arkadaşlarımız RX 6750 XT ve RTX 3070'i aldı ve ultra ön ayarda performansı test etti ve ardından her bir ayarı minimum değerine çevirdi.

18 ayrı grafik ayarından yalnızca birkaçı yüzde birkaç farktan fazlasını yaratır, ancak işte özet:

Saint Row 2022 PC on RTX 3070

  • Raytraced Ambient Occlusion'ı açmak,  GPU'nuza  bağlı olarak performansı yüzde 15-25 oranında düşürür ve Nvidia'nın kartları kare hızları üzerinde daha az etki gösterir. 
  • Gölge Kalitesini düşük seviyeye düşürmek   , fps'de yaklaşık yüzde 15'lik en büyük artışı sağlar. 
  • Undergrowth'u  düşük seviyeye getirmek de testlerimizde yüzde 5-7'lik bir iyileşme sağlıyor  . 
  • Ekran Alanı Yansımalarını kapatmak   , performansı sürekli olarak artıran tek ayardır. 
  • AMD'nin GPU'su ayrıca, HBAO  ve  Hareket Bulanıklığı'nı kapatarak da fayda sağlar  ;  Kenar Yumuşatma  , karelerde de mütevazı bir artış gösterir, ancak bunu, pürüzleri önlemek için TSSAA 8x'te bırakırdık.

Geri kalan ayarların hepsinin performans üzerinde ihmal edilebilir bir etkisi var gibi görünüyor, ancak her şeyi minimum ayara düşürmek performansta yüzde 60-80 artış sağladığı için toplam parçalardan daha büyük. Ultra  ve  Yüksek önayarları arasında çok az görsel fark vardır   , bu nedenle Yüksek'i seçmek yüzde 10-20'lik hızlı bir artış sağlarken  Orta  , resim doğruluğunda biraz daha belirgin bir maliyetle yüzde 40-55'lik daha büyük bir iyileştirme sağlar.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow