iMessage’da Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Birçok iPhone ve iPad kullanıcısı, metin yazmak ve fotoğraf ve video göndermek için iMessage uygulamasına güveniyor, ancak birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın bir yolu var mı? Ne yazık ki, kişilerinden biri onları engellediğinde kullanıcılar bir bildirim almıyor. Yine de, durumun gerçekten böyle olup olmadığını öğrenmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bu yazıda, birinin sizi iMessage’da […]

iMessage’da Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Birçok iPhone ve iPad kullanıcısı, metin yazmak ve fotoğraf ve video göndermek için iMessage uygulamasına güveniyor, ancak birinin sizi engelleyip engellemediğini anlamanın bir yolu var mı? Ne yazık ki, kişilerinden biri onları engellediğinde kullanıcılar bir bildirim almıyor.

Yine de, durumun gerçekten böyle olup olmadığını öğrenmek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bu yazıda, birinin sizi iMessage’da bloke edip etmediğini kontrol etmek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem paylaşacağız.

iMessage’da Birinin Sizi Engelleyip Engellemediğini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Birinin sizi bloke edip etmediğini öğrenmenin tek kesin yolu, size söylemesidir ki bu pek olası değildir. Yine de, aşağıda listelenen tüm yöntemleri denemek size nerede durduğunuz konusunda iyi bir fikir verecektir.

Yöntem 1 – Metin Balonunun Rengini Kontrol Edin

iOS cihazlarda iMessage ile SMS/MMS arasında fark vardır. İki iPhone kullanıcısı Wi-Fi veya mobil veri kullanarak birbirleriyle mesajlaşırken, metin balonları mavidir, bu da iMessage hizmetini kullandıkları anlamına gelir.

Ancak, alıcınız internete bağlı değilse, metin balonu yeşil görünür. Bunun nedeni artık iMessage kullanmıyor, SMS gönderiyorsunuz. Dolayısıyla, metin balonunuz maviyse ve bir gün yeşile dönerse, bu bir tehlike işareti olabilir. Konuştuğunuz kişinin internet bağlantısı olmayabilir veya Android cihaza geçiş yapmış olabilir. Ancak metin balonunun rengi değişirse ve cevap vermeleri de uzun sürerse, bu sizi engellediklerinin bir göstergesi olabilir.

Yöntem 2 – iMessage Teslim Durumunu Kontrol Edin

var mıydı Teslim edilmiş veya Okumak daha önce gönderilen iMessage’ınızın altındaki durum ve şimdi gitti mi? Bu, mesaj attığınız kişinin sizi iMessage’da engellediği anlamına gelebilir.

Ancak bu, “Okundu Bilgisi Gönder” seçeneğini kapattıkları anlamına da gelebilir. Bu, mesajınızı görmedikleri anlamına gelmez, sadece gördüklerini bilmenizi istememeleridir.

Bu, engellenmekle aynı şey değildir, ancak hiç yanıt almazsanız bu şekilde hissedilebilir. iMessage teslim durumundaki ani değişiklik, kasıtlı bir engelleme veya daha fazla mahremiyet ihtiyacına işaret edebilir.

Yöntem 3 – Diğer Mesajlaşma Uygulamalarını Kontrol Edin

Siz veya mesajlaştığınız kişi başka bir mesajlaşma uygulaması da kullanıyorsa, bu çözüm kullanışlı olabilir.

Bu nedenle, iMessage’da yanıt alamıyorsanız ve teslim durumu mevcut değilse, onlara başka bir yerden mesaj göndermeyi deneyin. Diğer platformlarda da engellenmiyorsanız, mesajınız kişi çevrimiçi olduğunda teslim edilecektir. Farklı bir mesajlaşma uygulamasını denediğinizde yanıt alamıyorsanız, ya engellenmişsinizdir ya da karşınızdaki kişi yanıt vermek istemiyor demektir.

Yöntem 4 – Onları Arayın

Birisi sizi iPhone’unda engellediyse aramanızı alamayacaktır. Numaralarını çevirdiğinizde, telefon bir kez çalacak ve ardından doğrudan sesli mesaja gidecektir.

Kabul, bu aynı zamanda meşgul oldukları ve konuşamayacakları anlamına da gelebilir. Ancak, her aradığınızda oluyorsa, engellenmiş olma ihtimaliniz vardır.

Bir sesli mesaj bıraksanız bile, kişinin bununla ilgili bir bildirim almayacağını ve muhtemelen duymayacağını unutmayın.

Yöntem 5 – Cihazınızı Kontrol Edin

En kötüsünü varsaymadan önce kendi tarafınızdaki sorunları kontrol etmek en iyisidir. Örneğin, diğer kişi çevrimdışı olduğunuz ve bilmediğiniz için yanıt vermiyor olabilir.

Başka bir olasılık da, bazı kullanıcılar için Mesajlar uygulamasının kapalı olmasıdır. Bu olaylar nadir olsa da zaman zaman meydana gelir.|

iMessage’da Birini Nasıl Engellersiniz?

iMessage’da engellenip engellenmediğinizi öğrenmek kolay olmayabilir, ancak birini anında engelleyebilirsiniz. İşte nasıl çalıştığı:

  1. Gitmek Mesajlar uygulama.
  2. Engellemek istediğiniz kişiyle olan görüşmeyi bulun.
  3. üzerine dokunun Bilgi profillerindeki düğme.
  4. Aşağı kaydırın ve seçin Bu arayanı engelle.

Sıkça Sorulan Sorular

iMessage’da engellenip engellenmediğinizi merak ettiğinizde hiç eğlenceli değil. Bu nedenle, iMessage engelleme hakkında sahip olabileceğiniz diğer soruları yanıtlamak için bu bölümü ekledik.

Birisi telefon görüşmelerimi engellemeden mesajlarımı engelleyebilir mi?

Hayır. Birisi iPhone’unda telefon numaranızı engellerse, aramalarınızı, kısa mesajlarınızı ve FaceTime aramalarınızı da engeller. Birini engelleyip diğerlerini engelleme seçeneği yoktur.

Biri beni engellerse yine de bir iMessage gönderebilir miyim?

Bir iMessage gönderebilirsiniz, ancak diğer kişi onu almaz ve engellemenizi kaldırırsa görünmez.

Birisi beni telefonunda engellerse, onların Mac’lerine bir iMessage gönderebilir miyim?

Tabii ki, bu ahlaki bir gri alandır, ancak teknik olarak değişir. Sizi engelleyen kişi telefon numaranızı engellediyse, ancak iCloud e-postanızı engellemediyse, potansiyel olarak onu Mac’inde iMessage olarak göndermeye devam edebilirsiniz.

Ancak, yapmanız gerekip gerekmediğini düşünmek önemlidir. Bazen insanlar sinirlenir ve zamanında engelinizi kaldırır. Denemek yerine beklemek en iyisidir.

Kusursuz Çözüm Yok

Engellenmek asla eğlenceli değildir. iMessage’da konuştuğunuz bir kişiden geldiğinde daha da kötü. Belki sizi engellemiş olabileceklerini düşünmenizin bir nedeni vardır veya belki de aniden ortadan kaybolmaları sizi şaşırtmıştır.

Her iki durumda da, kabul etmedikçe sizi bloke edip etmediklerini öğrenmeniz mümkün olmayabilir. Metin balonu rengini analiz edebilir, teslimat makbuzlarını kontrol edebilir ve diğer mesajlaşma uygulamalarında engellenip engellenmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Sonuçlar net değilse, bir telefon görüşmesiyle ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Ama nihayetinde, cevap verip vermediklerini merak edeceksiniz.

Daha önce hiç engellendiniz mi? Kontrol etme yöntemleriniz nelerdi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory