PC’den YouTube YouTube Shorts Nasıl Yüklenir

YouTube Shorts, kısa videolarınızı birçok kullanıcının önüne çıkarmanın popüler bir yoludur. Yalnızca abonelere gösterilen veya belirli aramalarda çıkan tipik YouTube videolarının aksine, kısa videolar bir video beslemesine yerleştirilir ve çok daha fazla izleyiciye gösterilir. Bu şekilde görüntüleme alma olasılığı daha yüksektir ve daha fazla aboneye yol açabilir. Genel olarak, çoğu kişinin videolarını kaydettiği yer burası […]

PC’den YouTube YouTube Shorts Nasıl Yüklenir

YouTube Shorts, kısa videolarınızı birçok kullanıcının önüne çıkarmanın popüler bir yoludur. Yalnızca abonelere gösterilen veya belirli aramalarda çıkan tipik YouTube videolarının aksine, kısa videolar bir video beslemesine yerleştirilir ve çok daha fazla izleyiciye gösterilir. Bu şekilde görüntüleme alma olasılığı daha yüksektir ve daha fazla aboneye yol açabilir.

Genel olarak, çoğu kişinin videolarını kaydettiği yer burası olduğundan, telefon uygulamasını kullanarak video ve kısa videolar yüklemek daha yaygındır. Peki ya PC’nizden bir kısa devre yüklemek isterseniz? Bunun yapılıp yapılamayacağını merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz.

Bu makalede, bilgisayarınızı kullanarak bir YouTube Short’u nasıl yükleyeceğinizi ele alacağız.

PC’de YouTube Shorts’a Nasıl Yüklenir?

YouTube Shorts özelliği çoğunlukla YouTube uygulaması kullanılarak telefonda kullanılmak üzere tasarlanmış olsa da, PC’nizde kayıtlı kısa bir videoyu da yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için şu adımları izleyin:

  1. Giriş yap YouTube Stüdyosu hesap.
  2. Sağ üst köşede bulunan “Oluştur” düğmesine dokunun.
  3. Açılır menüden “Video yükle”yi seçin.
  4. Açılan pencerenin ortasındaki mavi “Dosyaları Seç” düğmesine tıklayın.
  5. Bilgisayarınızda videonun bulunduğu konuma gidin. Kısa videolar için videolar 60 saniyeden kısa olmalı ve en boy oranı kare veya dikey olmalıdır. “Aç”ı tıklayın.
  6. Video yüklenirken videonuza bir ad verin ve bir açıklama yazın.
  7. Aşağı kaydırın ve çocuklar için yapılmışsa, etiket ekleyin vb. gibi diğer seçenekleri seçin.
  8. Aşağıdaki üç ekranda “İleri” düğmesini seçin.
  9. “Görünürlük” ayarının altında “Herkese Açık”ı seçin.
  10. “Yayınla” düğmesine basın.

PC’nizi kullanarak kısa bir video yüklerken, onu kısa olarak yükleme seçeneği yoktur. Bu seçenek, YouTube mobil uygulamasıyla sınırlıdır. Videonun kısa olarak yüklenmesini sağlamak için başlığa ve açıklamaya “#shorts” ekleyin. Videonun 60 saniyenin altında olmasının yanı sıra, kısa hashtag’in eklenmesi, YouTube algoritmasının onu kısa videolar akışına yerleştirmesine yardımcı olacaktır.

Ek SSS

Herhangi bir videoyu kısa olarak yükleyebilir miyim?

Hayır. Size ait olan veya hakları size ait olan herhangi bir videoyu yükleyebilirsiniz. Telif hakkıyla korunan materyalin yüklenmesi, YouTube’un Hizmet Şartları’nı ihlal eder. Size ait olmayan içeriği yüklerken dikkatli olun. Hesabınız telif hakkıyla korunan materyal içerdiği için işaretlenirse hesabınız askıya alınabilir.

Size ait olmayan video içeriğini yüklemeden önce YouTube’un Telif Hakkı ve Hak Yönetimi terimler.

Kısa videolarımdan birini YouTube’dan nasıl kaldırırım?

Kısa videolarınızdan birini veya yüklediğiniz herhangi bir videoyu kaldırmak isterseniz işlem basittir. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin:

1. Kanalınızın içeriğine gidin ve kaldırmak istediğiniz videoyu bulun.

2. Farenizi video küçük resminin soluna getirin.

3. “Üç dikey nokta” simgesine dokunun ve “Kalıcı olarak sil”i seçin.

Bilgisayarınızdan Kısa Bir YouTube Videosu Yüklemek Zahmetsizdir

YouTube Short yüklemenin en kolay yolu, doğrudan telefonunuzdan YouTube uygulamasını kullanmaktır, ancak tek yol bu değildir. Bilgisayarınızdan da bir tane yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken YouTube kanalınıza giriş yapmak, yüklemek istediğiniz videoyu bulmak, bazı ayrıntılar eklemek ve yüklemek. Şort beslemesine ulaştığından emin olmak için başlığına ve açıklamasına #shorts eklemeniz yeterlidir.

PC’den YouTube kısa videoları yüklediniz mi? Bu makalede belirtilen yöntemleri kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory