Android Telefonunuz Hacklendiyse Ne Yapmalı?

Cihazınızı hackleyen istismarı manuel olarak bulup kaldıramıyorsanız, Google Play Store’u başlatın, profil simgenize ve ardından Google Play Protect’e dokunun. Zararlı olabilecek uygulamaları taramak için yeşil tarama düğmesine dokunun. Bazı üreticiler Android sürümlerini kendi güvenlik çözümleriyle önceden yükler. Örneğin, Samsung cihazları, tehditleri tarayabilen ve karantinaya alabilen Samsung Knox korumasına sahiptir. Her şey başarısız olursa, bilgisayar korsanlarını […]

Android Telefonunuz Hacklendiyse Ne Yapmalı?

Cihazınızı hackleyen istismarı manuel olarak bulup kaldıramıyorsanız, Google Play Store’u başlatın, profil simgenize ve ardından Google Play Protect’e dokunun. Zararlı olabilecek uygulamaları taramak için yeşil tarama düğmesine dokunun. Bazı üreticiler Android sürümlerini kendi güvenlik çözümleriyle önceden yükler. Örneğin, Samsung cihazları, tehditleri tarayabilen ve karantinaya alabilen Samsung Knox korumasına sahiptir.

Her şey başarısız olursa, bilgisayar korsanlarını engellemek için her zaman fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, dosyalarınızı, tercihlerinizi ve hesaplarınızı siler (üzerinden Google). Sıfırlamadan önce cihazınızdaki Google hesaplarının oturum açma kimlik bilgilerini ezberlemenizi öneririz (tekrar oturum açmak için bunlara ihtiyacınız olacak). Hangi dosyaları yedekleyebileceğinizi deneyin, ancak güvenliği ihlal edilmiş olabilecek ve kötü amaçlı yazılımı yeniden yayabilecek dosyaları kopyalamamaya dikkat edin.

1. Git Ayarlar ve orada sıfırlama menüsünü arayın.

2. öğesine dokunun. Reset ve ekrandaki talimatları izleyin.

3. Cihazınız yeniden başlayacak ve size yeni bir kurulum sunacaktır.

Bilgisayar korsanları sizi cihaza tamamen kilitlediyse, donanımdan sıfırlama da yapabilirsiniz. Kesin talimatlar değişebilir, ancak çoğu üretici, gücü tamamen kapatmanızı ve yeniden açarken ses açma veya kısma tuşunu basılı tutmanızı gerektirir. Bu, genellikle sistemi tamamen silme seçeneğiyle bir önyükleme menüsü başlatır.

Teknory