Pixel 6 sorunları devam ediyor ve bu sefer selfie kamerası

Ölü ekran pikselleri, Pixel 6 sahiplerini etkileyen en son sorundur

Pixel 6 sorunları devam ediyor ve bu sefer selfie kamerası

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro , bildirilen çok sayıda sorunla biraz zor bir başlangıç ​​yaptı , ancak bir dizi yazılım güncellemesinden sonra iki telefon da ormandan çıkmış gibi görünüyordu. Ancak, en az bir sorun hala birkaç kullanıcıyı etkiliyor gibi görünüyor.

Ocak ayı civarından başlayarak, giderek artan sayıda insan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ekranlarında 'ölü' gibi görünen – yani siyah – piksel kümeleri gördüğünü bildirdi. Bu raporlar Reddit'in beğenilerinde ortaya çıktı(yeni sekmede açılır)ve Google destek forumları(yeni sekmede açılır)ve çoğu durumda pikseller ön kameranın etrafında görünüyor ve bu da kesiğin daha büyük ve düzensiz görünmesine neden oluyor.

Ölü pikseller bir araya toplanarak çirkin görünen bir kara delik oluşturur ve (gerçek bir kara delik gibi) bazı kullanıcılar zamanla genişlediğini iddia eder.

Daha az sayıda durumda, siyah alan ekranın sağ üst köşesi gibi başka yerlerde görünür, ve bunun aslında aynı sorun mu yoksa farklı bir sorun mu olduğu açık değil; ama her iki durumda da, kesinlikle bir sorun.

Yazarken, sorun için güvenilir bir düzeltme görünmüyor, sahipleri telefonu tamir edilmek veya değiştirilmek üzere gönderiyor. Bazı kullanıcılar, yazılım güncellemelerinin sorunu çözdüğünü iddia ediyor ve bazıları için sorun yalnızca telefon yatay moddayken ortaya çıkarken, diğerleri her zaman var.

Telefonu yeniden başlatmak veya sıfırlamak yardımcı olmuyor gibi görünüyor, bu nedenle bu sorunu yaşıyorsanız bunları denemekten zarar gelmez, ancak umutlanmamalısınız. En iyi seçeneğiniz, yazılımın güncel olup olmadığını kontrol etmek ve eğer güncelse ve sorun devam ederse, telefonunuzu onarım için göndermek gibi görünüyor.

Umarım bir yazılım güncellemesi gelecekte sorunu daha güvenilir bir şekilde çözecektir (bu bir donanım sorunu yerine bir yazılımsa), ancak bunun yakında geleceğinin garantisi yoktur.

Analiz: Bunun sizi Pixel 6'dan uzaklaştırmasına izin vermeyin

Bunun gibi sorunlar kesinlikle endişe verici olsa da, gerçek şu ki, Samsung Galaxy S22 ve iPhone 13 gibi ünlü telefonlar da dahil olmak üzere herhangi bir telefonun sorunları olabilir .

Aslında, hızlı bir Google araması, bu cihazların her ikisinin de bazı kullanıcılar için sorunlar geliştirdiğini gösterecektir.

Pixel 6 serisi, payından daha fazla soruna sahip gibi görünüyor, ancak belirtildiği gibi çoğu şimdi düzeltildi ve çoğu durumda sorunların ilk etapta ne kadar yaygın olduğu net değil.

Birkaç kişi, birkaç ay boyunca çeşitli sitelerde bu son hatayı bildirdi, ancak bu, gerçekte Pixel 6'ya sahip olan kişilerin sayısına kıyasla hala okyanusta bir düşüş, bu nedenle bu sorunu yaşama şansınız muhtemelen düşüktür.