Snapchat’te Anime Filtresi Nasıl Alınır?

Snapchat’teki fotoğraflarınızı daha dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız Anime filtresini kullanabilirsiniz. Bu harika özellik sizi en sevdiğiniz anime karakteri gibi gösterecek. Ancak, bulmak zor olabilir. Yardıma ihtiyacı olan Snapchat kullanıcılarından biriyseniz, sizi koruduk. Bu yazıda size Anime özelliğini nasıl alacağınızı göstereceğiz. Snapchat’te Anime Filtresi Nasıl Alınır? Anime filtresinin görünmemesinin birçok nedeni olabilir. Çoğu durumda, Snap’inizi […]

Snapchat’te Anime Filtresi Nasıl Alınır?

Snapchat’teki fotoğraflarınızı daha dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız Anime filtresini kullanabilirsiniz. Bu harika özellik sizi en sevdiğiniz anime karakteri gibi gösterecek. Ancak, bulmak zor olabilir.

Yardıma ihtiyacı olan Snapchat kullanıcılarından biriyseniz, sizi koruduk. Bu yazıda size Anime özelliğini nasıl alacağınızı göstereceğiz.

Snapchat’te Anime Filtresi Nasıl Alınır?

Anime filtresinin görünmemesinin birçok nedeni olabilir. Çoğu durumda, Snap’inizi oluştururken mevcut olmalıdır. Snapchat’teki çoğu filtre, yakalamaya başladığınızda arayüzün altında bulunur.

Bunu (ve diğer filtreleri) bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Snapchat arayüzündeki kamera seçeneğine dokunun
 2. Ardından, Anime filtresini bulana kadar mevcut filtrelere göz atın.
 3. Anime filtresi uygulanacak ve yüz ifadelerinizi takip edecek.
 4. Bir Snap çekmek için kamera seçeneğine dokunun.

Anime filtresi, anlık görüntüde yalnızca bir kişiye uygulanacaktır ve yalnızca yüzü kaplar, vücudu kapsamaz. Ancak yine de bulamazsanız deneyebileceğiniz başka yollar da var.

Snapchat Uygulamanızı Güncelleme

Anime filtresi de dahil olmak üzere en yeni filtrelerin ve özelliklerin tümüne erişmek için Snapchat uygulamanızın güncel olması gerekir. Güncellemeler genellikle önemli hata düzeltmelerini, güvenlik yamalarını ve ek filtreler gibi performans iyileştirmelerini içerir. Ek olarak, yeni özellikler kullanıcı deneyiminizi geliştirebilir, arkadaşlarınızla daha iyi bağlantı kurmanıza olanak tanır ve uygulamayla etkileşimde kalmanızı sağlar.

Bunu bir Android cihazda yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Android cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın.
 2. Ekranın sol üst köşesindeki üç yatay çizgiye dokunun.
 3. Açılır menüden “Uygulamalarım ve oyunlarım”ı seçin.
 4. Yüklü uygulamalar listesinde Snapchat’i bulun. Mevcut bir güncelleme varsa, buna göre etiketlenecektir.
 5. En son sürümü indirip yüklemek için Snapchat’in yanındaki “Güncelle” düğmesine dokunun.

İşte iPhone’da Snapchat’i güncelleme adımları:

 1. iPhone’unuzda App Store uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki profil resminize dokunun.
 3. Güncelleme gerektiren uygulamalar listesine gidin. Snapchat’in bir güncellemesi varsa buna göre etiketlenecektir.
 4. En son sürümü indirip yüklemek için Snapchat’in yanındaki “Güncelle” düğmesine dokunun.

Snapchat’iniz güncellendikten sonra, mevcut tüm filtreleri her zamanki yerlerinde bulabilmeniz gerekir. Ancak, hala kullanılamıyorlarsa, Snapchat uygulaması için önbelleğinizi de temizleyebilirsiniz. İşlem doğrudan uygulama üzerinde yapılır ve enstantanelerinizin hiçbirini silmez veya özelliklerinizi değiştirmez.

 1. Profilinize gidin ve “Ayarlar”a dokunun.
 2. “Önbelleği Temizle” seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun.
 3. iOS’ta “Tümünü Temizle”ye dokunun. Android’de, eylemi onaylamak için “Devam”a dokunun.

Uygulamanız güncellendiğinde ve önbelleğiniz temizlendiğinde, Snapchat’iniz filtreler gibi özellikleri kullanmanızı engelleyebilecek tüm dahili sorunlardan kurtulacaktır. Özellikle herhangi bir performans sorunu fark ederseniz veya uygulama yavaşlarsa önbelleğinizi düzenli olarak temizlemeniz önerilir.

Snapchat’te Anime Filtresini Manuel Olarak Arama

Snapchat’te belirli filtreleri manuel olarak da arayabilirsiniz.

 1. Snapchat uygulamasını açın ve bir selfie çekmek için ön kameraya geçin.
 2. Kamera düğmesinin sağ tarafındaki gülen yüz filtresi düğmesini bulun ve üzerine dokunun.
 3. Filtre seçenekleri arasında ekranın sağ alt köşesinde bulunan “Keşfet” düğmesine tıklayın.
 4. Filtreyi bulmak için arama çubuğunu kullanın ve “Anime Stili” yazın.
 5. Kullanılabilir başka birçok benzer filtre olduğundan, Snapchat tarafından oluşturulan filtreyi seçtiğinizden emin olun.

Bu işlemin birden fazla filtre türü için işe yaradığını ve ne dendiğini biliyorsanız her zaman yeni seçenekler bulabileceğinizi belirtmekte fayda var. Ayrıca, daha önce çektiğiniz resimlere Anime filtresini bulup uygulamanıza da olanak tanır. Ancak, bu filtrelerin tümü sponsorlu değildir. Filtrenin platform tarafından desteklenip desteklenmediğini belirlemesi için filtrenin yanında Snapchat logosu gibi bir marka unsuru arayın.

Snapchat Video Görüşmesinde Anime Filtresi Nasıl Kullanılır?

Snapchat filtrelerini kullanabileceğiniz tek yer fotoğraf çekmek ve kaydedilmiş videolar değildir. Bunları uygulamanın görüntülü aramasını kullanırken de uygulayabilirsiniz. Bu, arkadaşlarınızla konuşmanın eğlenceli bir yolu olabilir. Bu seçeneği nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Akıllı telefonunuzun ana ekranından Snapchat uygulamasını açın.
 2. Profilinize erişmek için “Kamera” ekranında aşağı kaydırın.
 3. Ayarlar menüsünü açmak için “Ayarlar” simgesine dokunun.
 4. “Ek Hizmetler” altında ve “Yönet” tercihlerini seçin.
 5. Filtreleri etkinleştirmek için kaydırıcıyı açın. Filtreler etkinleştirildiğinde bunun yeşile döneceğini unutmayın.

Artık Snapchat hesabınız için filtreler mevcut olduğuna göre, bunları görüntülü görüşmeleriniz sırasında kullanabilirsiniz. Basitçe şu adımları izleyin:

 1. Snapchat uygulamasını açın ve arkadaş listenize erişmek için sağa kaydırın.
 2. Görüntülü sohbet etmek istediğiniz arkadaşınızı veya arkadaş grubunu seçin.
 3. Görüntülü arama başlatmak için video kaydedici simgesine dokunun.
 4. Arama başladığında, ekranın alt kısmındaki filtreler sırasında sağa kaydırın.
 5. Görüntülü sohbet sırasında yüzünüze ve arkadaşınızın yüzüne uygulamak için bir filtreye dokunun.

Bu, özellikle daha önce bir filtre kullanmadıysanız, belirli durumlarda biraz zaman alabilir. Arama sırasında anime filtresini bulabilir ve hem kendinize hem de arkadaşınıza uygulayabilirsiniz. Görüntülü aramalarda filtre kullanmanın sabit bir internet bağlantısı gerektirebileceğini ve arama kalitesini etkileyebileceğini unutmayın.

Snapchat’te Filtreleri Kaldırma

Bazen daha doğal bir görünüm elde etmek için filtreyi çıkarmak isteyebilirsiniz. Neyse ki Snapchat, çektiğiniz fotoğraflardaki filtreleri kaldırmayı kolaylaştırıyor. İşte bunu yapmak için gereken adımlar:

 1. Düzenlemek istediğiniz eki açın.
 2. Galeri simgesine dokunun veya ekranda yukarı kaydırın.
 3. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.
 4. “Yakalamayı Düzenle”yi seçin.
 5. İstediğiniz filtreyi bulmak için sola ve sağa kaydırın veya kaldırmak için boş olanı seçin.
 6. Düzenlenen fotoğrafı kaydedin ve arkadaşlarınıza gönderin veya kamera rulonuza kaydedin.

SSS

Anime filtresini snap’inizden kaldırabilir misiniz?

Evet, Snapchat’teki bir Snap’ten bir filtreyi kaldırabilirsiniz. Filtreli bir Snap çektikten sonra, mevcut filtreler arasında gezinmek için ekranda sola veya sağa kaydırabilirsiniz. Tamamen sola kaydırırsanız, filtreyi tamamen kaldırma seçeneği görürsünüz. Bu seçeneğe dokunmanız yeterlidir; filtre Snap’inizden kaldırılacaktır.

Snapchat’te birden fazla anime filtresi var mı?

Snapchat, birçok farklı içerik oluşturucu tarafından geniş bir filtre yelpazesine sahiptir. Ancak, bazıları sponsorlu, bazıları değil. Muhtemelen birisi gerçekten anime tarzı bir filtre yapmıştır, ancak bu makalede bahsedilen filtre Snapchat tarafından desteklenmektedir.

Snapchat filtreleri diğer uygulamalarda kullanılabilir mi?

Snapchat filtreleri, Snapchat uygulamasına özeldir ve diğer uygulamalarda kullanılamaz. Ancak filtrelenmiş fotoğraf ve videolarınızı cihazınızın film rulosuna kaydedebilir ve diğer platformlarda paylaşabilirsiniz.

Snapchat filtreleri tüm cihazlarda çalışır mı?

Snapchat filtreleri, kameralı bir akıllı telefon ve Snapchat uygulamasının yüklü olmasını gerektirir. Bazı eski veya düşük kaliteli cihazlar, tüm filtreleri desteklemeyebilir veya bunları kullanırken gecikme veya başka sorunlar yaşayabilir.

Snapchat filtreleri konumumu veya kişisel bilgilerimi takip edebilir mi?

Snapchat filtreleri, izniniz olmadan herhangi bir kişisel bilgi veya konum verisi toplamaz veya paylaşmaz. Ancak, bazı filtreler, filtreyi uygulamak için yüzünüzü veya çevrenizi izlemek üzere artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanabilir.

Snapchat’teki anime filtresi tüm cihazlarda kullanılabilir mi?

Snapchat’teki anime filtresi, Snapchat uygulamasını destekleyen çoğu iOS ve Android cihazda mevcuttur. Ancak bu özellik, eski veya düşük kaliteli cihazlarda ya da ön kamerası olmayan cihazlarda düzgün çalışmayabilir.

Snapchat Filtreleriyle Eğlenmek

Snapchat filtreleri çok yol kat etti. Artık Snap’lerinizi pek çok şekilde özelleştirebilir ve arkadaşlarınızla bolca eğlenebilirsiniz. Anime filtresi gibi birçoğu, kamera seçeneğine dokunduktan sonra filtreler satırında bulunabilir. Bazen, her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak için uygulamanızı güncellemeniz veya önbelleğinizi temizlemeniz gerekir. Aksi takdirde, arama çubuğunu kullanarak filtreyi manuel olarak bulabilirsiniz.

Snapchat’teki Anime filtresi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bulmak ve kullanmak kolay mıydı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory