Ucuz bir dizüstü bilgisayarda PC oyunları nasıl oynanır

Oyun oynama tutkusundan başka bir şeye sahip olmadığın zamanlar için.

Ucuz bir dizüstü bilgisayarda PC oyunları nasıl oynanır

Harika bilgisayar oyunları oynamak istiyorsanız, para artık sorun değil, çünkü en iyi eski ve yeni video oyunlarından bazılarını çalıştırmak için üst düzey bir bilgisayar gerekmiyor - aslında, ne olduğunu biliyorsanız ucuz bir dizüstü bilgisayar bile kullanabilirsiniz. Yapıyoruz.

Bütçesi kısıtlı oyuncular için ucuz bir dizüstü bilgisayar bir lütuf olabilir, çünkü muhtemelen zaten iş veya eğitim için bir dizüstü bilgisayarınız var, bu nedenle donanım size bir kuruşa mal olmaz. Tabii ki, üst düzey grafik kartlarına ve oyun çevre birimlerine sahip üst düzey bir bilgisayarla tam olarak aynı performansı elde edemezsiniz, ancak harika bir oyuna dalmışsanız, zayıf grafiklerin ötesine bakmak kolaydır.

Yıllar boyunca eski 'yüksek kaliteli' oyunlardan modern bağımsız oyunlara kadar her şeyi oynamak için birçok ucuz dizüstü bilgisayar kullandık ve hatta birkaç modern üst düzey oyunla tekneyi sallamaya çalıştık (karışık başarıya, ortaya çıkıyor. En son Total War bir patates üzerinde çalışmıyor ), bu yüzden ucuz bir dizüstü bilgisayarın sınırlarını zorlamak hakkında birkaç şey öğrendik.

Burada, bilgisayar oyunları oynarken eskiyen veya bütçenize uygun dizüstü bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanız için en iyi ipuçlarımızdan bazılarını listeledik. Ayrıca , 'iyi' dizüstü bilgisayarlarda oyun oynamak için bazı ipuçlarımız var ve bu, platformu en iyi nasıl kullanacağınızı anlamanıza yardımcı olacak, ancak aşağıdaki tavsiye özellikle iyi bir dizüstü bilgisayar alamayan, bütçesi olan oyuncular için.

RAM'inizi çalıştırın

İlk olarak, kötü haberle başlamalıyız: ucuz bir dizüstü bilgisayarınız varsa, ne kadar optimize ederseniz edin, tüm oyunları oynayamazsınız. Sonsuza kadar erişemeyeceğiniz zorlu oyunlar var ve bir oyunu satın almadan önce idare edip edemeyeceğinizi kontrol etmeye değer.

Öncelikle oyunun sistem gereksinimlerine göz atın. Bunlara genellikle Steam, Epic Games Store veya oyun yayıncısının web sitesinden kolayca erişilebilir. Minimum gerekli özelliklere göz atın (ve bunu yaparken, önerilen özellikler listesine bakabileceğiniz günün hayalini kurun).

En önemlisi RAM'dir ve bunun dizüstü bilgisayarınızın yüklü RAM'iyle eşleştiğinden emin olmanız gerekir. Bunu, Windows 10 kullanıyorsanız, arama çubuğunda 'RAM' araması yaparak ve ilk seçeneğe tıklayarak bulabilirsiniz. 8GB RAM, düşük ve orta seviye oyunların üstesinden gelmek için yeterlidir, ancak bundan daha azıyla mücadele edebilirsiniz.

Bir mause'a yatırım yapın

Ultra bütçeli bir PC oyuncusu olmaya çalışıyorsanız, çok sayıda çevre birimine yatırım yapmak istemezsiniz, ancak PC oyunlarını iyi oynamak için kesinlikle hayati önem taşıyan bir tane var: bir fare . 

Evet, dizüstü bilgisayarlarda dokunmatik yüzey bulunur, bu nedenle fare genel kullanım için hayati önem taşımaz, ancak imleci yalnızca tek bir kaydırmada ekranınızın yarısında hareket ettirebildiğinizde çılgın bir FPS veya yoğun bir strateji oyunu oynamaya çalışırken iyi şanslar. 

Fare kullanmak size oyun açısından çok daha fazla hareketlilik ve hız sağlar, bu nedenle temel olarak klavyeden fazlasını kullanan her oyun için önemlidir.

Ucuz bir USB aracının yapacağı gibi pahalı bir fare satın almanıza gerek yok, ancak dizüstü bilgisayar deneyiminizi dönüştürmek için bu ekstra kuruşları kırmaya değer.

Her zaman fişe takılı oyna

Oyun bilgisayarları çok fazla güç harcar ve ucuz bir dizüstü bilgisayarda oyun oynuyorsanız, pili hızla tükenecektir .

Sonunda çalışacak üst düzey bir oyununuz varsa, pili bittiğinde dizüstü bilgisayarınızın aniden ölmesini istemezsiniz, bu nedenle her zaman sabit bir güç akışına sahip olduğunuzdan emin olun.

Bazen taşınabilir bir dizüstü bilgisayar pil şarj cihazı günü kurtarabilir, ancak uzun süreli oyun oynamaları için onlara güvenemezsiniz. 

Diğer her şeyi kapat

En küçük arka plan görevlerinin ne kadar işlem gücü harcadığına şaşıracaksınız, bu nedenle oyununuzun ne kadar güç harcadığını en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, ucuz dizüstü bilgisayarınızda çalışan her şeyi toplu bir şekilde toplamanız gerekecek. Her şey .

Bu, arka planda gizlenen tüm pencereleri kapatmanız gerektiği anlamına gelir; Chrome'dan ve açtığınız 4.000 açık sekmeden çıkın ( Chrome can sıkıcı miktarda RAM kaplar), Spotify'ı keser ve hatta Discord veya Skype'ı kapatmaya değer bile olabilir.

Arka plan görevleri, işlem gücünü çalar ve her zaman çalışan yükleriniz varsa, oyun performansınızı azaltabilir. Ucuz dizüstü bilgisayarınızda çalışan tek şey PC oyununuzsa, daha kolay zaman geçireceksiniz ve belki de sonuç olarak grafikleri bir çentik yükseltebileceksiniz.

Doğrudan seçenekler menüsüne

Artık ucuz dizüstü bilgisayarınız bir PC oyunu oynamaya hazır – peki PC oyunu oynamaya hazır mı? Zorlu bir oyunsa, biraz cesaretlendirme gerektirebilir (eski oyunlar veya basit sanat stillerine sahip olanlar gibi bazıları iyi olsa da).

Oyununuzu yüklediğinizde yapmanız gereken ilk şey, seçenekler menüsüne atlamak ve her şeyi kesmek . Gölgeler ve ortam animasyonları gibi şeyleri kapatın, gereksiz tüm estetik efektleri kaldırın, grafikleri 'brutalist'e bırakın.

Bunu yaptıktan sonra, ucuz dizüstü bilgisayarınız oldukça iyi oyunlarla başa çıkmakta oldukça iyi olacaktır - bilgisayarınız bunları iyi yönetiyorsa bu ayarları biraz artırabilirsiniz.

Ucuz bir dizüstü bilgisayarda bir PC oyuncusu olmak ideal değildir ve bir bütçeyi korumak için fedakarlıklar yapmanız gerekir, ancak bu adımları izlerseniz bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow