Zoho Projeleri ve ClickUp

teknoloji ilerledikçe, proje yönetimi yazılımları da gelişir. Bu programlar, işletmelerin projelerini ve müşteri yükümlülüklerini planlamalarına, koordine etmelerine ve takip etmelerine yardımcı olmak için çok faydalı oldu. Mevcut pek çok harika seçenekle, hangi yazılım paketinin şirketinizin ihtiyaçlarına en uygun olduğunu anlamak zor olabilir. Bu yazıda, karşılaştırdığımız Zoho ve ClickUp proje yönetimi programları. Umarız, bu ikisinden hangisinin […]

Zoho Projeleri ve ClickUp

teknoloji ilerledikçe, proje yönetimi yazılımları da gelişir. Bu programlar, işletmelerin projelerini ve müşteri yükümlülüklerini planlamalarına, koordine etmelerine ve takip etmelerine yardımcı olmak için çok faydalı oldu. Mevcut pek çok harika seçenekle, hangi yazılım paketinin şirketinizin ihtiyaçlarına en uygun olduğunu anlamak zor olabilir. Bu yazıda, karşılaştırdığımız Zoho ve ClickUp proje yönetimi programları. Umarız, bu ikisinden hangisinin işletmeniz için en uygun olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Bir Bakışta Zoho Projeleri

Zoho küçük ve orta ölçekli işletmeler için en önde gelen yazılım sağlayıcılarından biridir. Şirket, proje yönetiminin çeşitli yönlerini yönetmeye yardımcı olmak için tasarlanmış 45’in üzerinde ürüne sahiptir. Bunlardan bazıları, popüler Zoho Office paketini ve gider yönetim sistemi, sosyal ağ ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) programı gibi ürünleri içerir.

Zoho’nun taç mücevheri, CRM yazılımıdır. Şirketin amiral gemisi ürünü olan CRM programı, rekabetçi bir fiyata sunulan mükemmel bir ürünün harika bir örneğidir. Çok çeşitli özelliklere sahiptir ve mevcut en iyi CRM paketlerinden biri olarak kabul edilir. Potansiyel müşteri yönetimi ve satış gücü otomasyonu gibi çeşitli görevleri ve etkinlikleri gerçekleştirebilir. Ayrıca, kullanıcıların doğru tahminler yapmasına ve hedeflerini yönetmesine yardımcı olan performans yönetimi araçlarıyla birlikte gelir.

Programın ekosistemi, diğer Zoho ürünlerini kullanan müşterilerin bu sistemleri entegre etmesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. CRM, küçük ve orta ölçekli şirketler için yazılım paketlerinin doğal bir uzantısı olmalıdır. Zoho, işletmelerin projelerini günde 1 $ gibi düşük bir ücretle daha verimli bir şekilde yürütmelerine olanak tanır.

Bir Bakışta Tıklama

ClickUp, proje yönetimi alanını bozmak isteyen iki genç girişimci olan Alex Yurkowski ve Zeb Evans tarafından 2016 yılında kuruldu.

Kuruculara göre ClickUp, işletmelerin daha üretken olmasına yardımcı olmak için oluşturuldu. Şirketlerin, tüm araçlarını ve uygulamalarını birleştirip tek bir merkezi konumdan çalıştırmaları halinde üretkenliği %20 artırabileceklerine inanıyorlardı. Kullanıcılar, bir uygulamadan diğerine atlamak yerine ClickUp içinden çalışarak proje yönetimi sürecini kolaylaştırabilir.

ClickUp ile ekipler, raporları ve analitiği kullanarak projeleri planlayabilir ve üzerinde işbirliği yapabilir ve üretkenliklerini takip edebilir. Program ayrıca, proje yönetiminin tüm yönlerini özelleştirmelerine olanak tanıyan bir özellikle birlikte gelir. Şirkete göre, yazılımın başarısının bir kanıtı olan platformu 200.000’den fazla ekip kullanıyor.

Zoho Projelerinin Fiyatlandırma Seçenekleri

Zoho, CRM yazılımının çeşitli özelliklerle birlikte gelen ve en fazla üç kullanıcı tarafından kullanılabilen ücretsiz bir sürümüne sahiptir.

Zoho One, müşterilere Zoho portföyündeki tüm uygulamalara yıllık 30 ABD doları karşılığında erişim sağlayan tek bir lisans seçeneğidir. Diğer lisanslı katmanlarla aynı özelliklerin tümüne ek olarak büyük projelerin yönetimini basitleştiren güncellenmiş bir yönetici paneli içerir. Zoho One aboneliğini kullanmanın bir şartı, şirketin yazılımı tüm çalışanları için satın alması gerektiğidir.

Yazılımın Standart katmanının aylık maliyeti 18 dolardır ve satış tahmini ve bir belge kitaplığı gibi özelliklerle birlikte gelir. Ancak saklayabileceğiniz kayıt sayısını sınırlar.

Profesyonel katmanın aylık maliyeti 30 ABD dolarıdır ve sosyal CRM, e-posta entegrasyonu ve envanter yönetimi gibi ek özelliklere sahiptir. Bu seçenek, sağlam ve kullanımı kolay bir iş akışı otomasyon çözümü uygulamak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler için idealdir.

Enterprise sürümü, bölge yönetimi, zamana dayalı eylemler ve çoklu para birimleri gibi özellikler ekler. Zoho, yazılımın ücretsiz ve ücretli sürümleriyle kullanılabilen mobil uygulama desteğine de sahiptir.

İhtiyaçlarınız daha karmaşıksa Ultimate Edition iyi bir seçenektir. E-posta duyarlılığı analizi ve gelişmiş özelleştirme gibi ek özelliklerle birlikte gelir. Bu seçenek için 30 günlük ücretsiz deneme var.

İş ihtiyaçlarınız, sizin için doğru olan katmanı belirleyecektir. Yalnızca bir CRM çözümü arıyorsanız, Standart sürüm yeterli olacaktır. Ancak, yazılımı sosyal medyadan müşteri adaylarını yakalamak gibi başka görevler için kullanmayı planlıyorsanız, Profesyonel sürüm daha uygun olacaktır.

ClickUp Fiyatlandırma Seçenekleri

ClickUp’ın ücretsiz katmanı, sınırsız üyeye, sınırsız göreve ve 100 MB depolama alanına izin verdiği için oldukça etkileyici. Ancak, ekibiniz için mevcut puan sayısını sınırlar.

5 $/kullanıcı/aylık sınırsız plan, ücretsiz plandaki her şeyle birlikte gelir. Ayrıca ek depolama, entegrasyonlar ve gelişmiş raporlamaya sahiptir. Bu seçenek, ücretsiz planla yapamayacağınız belge izinlerini ayarlamanıza olanak tanır.

İş planı, kullanıcı başına aylık 9 ABD Doları tutarındadır ve sınırsız plandaki her şeyi içerir. Birincil avantajı, gelişmiş güvenlik özellikleridir. Harici siteler için tek tıklamayla oturum açma ve iki faktörlü kimlik doğrulaması vardır. Ayrıca sınırsız pano widget’ı, gelişmiş panolar ve hedef hizalama vardır.

ClickUp, Kurumsal planının fiyatlarını açıklamasa da, seçenek, ücretsiz plana dahil olan her şeyle birlikte gelir. Ayrıca, özel bir hesap yöneticisi ve diğer çeşitli destek özellikleriyle birlikte gelir. Daha kişiselleştirilmiş bir deneyim arıyorsanız harika bir plan.

Zoho Projelerinin Özellikleri

Bir proje yönetim sisteminin en değerli özelliklerinden biri, görevleri oluşturma ve atama, son tarihler belirleme, bütçe oluşturma vb. izinleri ayarlama ve düzeltmeleri alma gibi belge görevlerini.

Zoho proje yönetim sisteminin bir diğer mükemmel özelliği de birden çok ekip üyesiyle sorunsuz çalışabilme yeteneği sağlamasıdır. Belge yönetimi özelliği sayesinde diğer kullanıcılarla kolayca dosya ve belge paylaşabilir, hataları giderebilir ve gerekli diğer görevleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sohbet, wiki ve beslemeler gibi birden çok kanal aracılığıyla iletişim kurabilme özelliğiyle platform, grup iletişiminin geliştirilmesine de yardımcı olabilir. Her kanalın güçlü yönleri vardır. Örneğin, beslemeler özelliği yeni görevleri ve duyuruları takip ederken, sohbet odaları kullanıcıların belirli bir konuyu tartışmasına olanak tanır.

Zoho platformunun etkileyici bir yönü, bir projeyi baştan sona planlama yeteneğidir. Kendiniz ve başkaları için görevler planlayabilir, karmaşık projeleri daha yönetilebilir görevlere ayırmak için alt görevler oluşturabilir ve yinelenen görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Ekip üyelerinin ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına yardımcı olacak bir kaynak sayfası bile oluşturabilirsiniz. Projeleri planlama ve organize etmenin yanı sıra Zoho, ekibinizin üretkenliğini artırmaya yardımcı olan küresel zamanlayıcılar ve zaman çizelgeleri gibi araçlar da sağlar.

ClickUp’ın Özellikleri

Çeşitli görünümlerle ClickUp, kullanıcıların projelerini gereksinimlerine göre yönetmelerini sağlar. Bunlar, ilerlemeyi izlemeye yardımcı olan liste görünümü, takvim görünümü ve Gantt görünümünü içerir.

ClickUp’ın en önemli özelliklerinden biri, işbirliği yetenekleridir. Ekip üyelerinin kendileriyle ilgili belgeler hakkında yorum yapmasına ve hatta paylaşmasına olanak tanır. Ayrıca paylaşılan projede her değişiklik yapıldığında bildirim alabilirler.

Platform ayrıca yazılım geliştirmede çeşitli süreçleri destekleyen özelliklerle birlikte gelir. Örneğin, çevik ekipler bunu hata izleme ve sprint yönetimi gibi görevleri yönetmek için kullanabilir. Ayrıca Scrum panoları oluşturabilir ve yönetebilirler. Geliştiriciler, yazılımın Git ile yerel entegrasyonunu kullanarak programlama kodu üzerinde kolayca işbirliği yapabilir.

ClickUp ile uzaktan çalışanlar projelerine kolayca erişebilir ve bunları yönetebilir. Ayrıca, ekip üyeleri aynı coğrafi konumda olmasalar bile görevlerinin uygun şekilde yapılmasını sağlayabilirler.

İstediğini al

Zoho Projects, özellikleri ekip üyelerinin sorunsuz işbirliğini desteklediği için küçük ve orta ölçekli şirketler için uygundur. Ancak, daha karmaşık projeleriniz varsa, ClickUp daha iyi bir platform olabilir. Bu özellikle yazılım geliştiriciler için geçerlidir. Zoho ve ClickUp, uygun fiyatlandırma seçenekleriyle mükemmel platformlardır. Hangi yoldan gideceğinize hala kararsızsanız, sunduklarını tatmak için platformların ücretsiz sürümlerini deneyebilirsiniz.

Zoho Projelerini veya ClickUp’ı kullandınız mı? Bu platformlar hakkında neyi beğendiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow