Google, Google TV cihazı içeren yeni bir Chromecast üzerinde çalışıyor olabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google Home uygulama güncellemesi, kod adı “YTD” olan gizemli yeni bir cihazı ortaya çıkarıyor. “YTD”, diğer üçüncü taraf cihazlardan farklı olarak Google TV’li bir Chromecast gibi ele alınır. Bu, Google TV’li potansiyel yeni bir Chromecast’in üzerinde çalışıldığına işaret ediyor, ancak ayrıntılar ve çıkış tarihi bilinmiyor. Sızıntılar, Google’ın Google TV […]

Google, Google TV cihazı içeren yeni bir Chromecast üzerinde çalışıyor olabilir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Home uygulama güncellemesi, kod adı “YTD” olan gizemli yeni bir cihazı ortaya çıkarıyor.
  • “YTD”, diğer üçüncü taraf cihazlardan farklı olarak Google TV’li bir Chromecast gibi ele alınır.
  • Bu, Google TV’li potansiyel yeni bir Chromecast’in üzerinde çalışıldığına işaret ediyor, ancak ayrıntılar ve çıkış tarihi bilinmiyor.

Sızıntılar, Google’ın Google TV özellikli yeni bir Chromecast üzerinde çalıştığına dair ipuçları veriyor. Ve yakın zamanda en son Google Home uygulama güncellemesinde başka bir referans daha keşfedildi.

Keşif tarafından yapıldı 9to5Google Google Home uygulamasının APK’sının parçalanmasında. Çıkış, Google’ın Google Cast uyumlu cihazların dahili listesine birkaç yeni model eklediğini fark etti. Bunlardan üçü geçen yıl piyasaya sürülen JBL Authentics hoparlörleri olarak etiketlendi. Ancak bir cihaz olan “YTD” bilinmiyor ve ilgi çekici kalıyordu.

APK’nın parçalanması, devam eden çalışma kodunu temel alarak gelecekte bir hizmete gelebilecek özelliklerin tahmin edilmesine yardımcı olur. Ancak bu tür öngörülen özelliklerin kamuya açıklanmaması da mümkündür.

Yayın, Google Home’un “YTD”yi üçüncü taraf bir üreticinin Google TV cihazı olarak değil, bir Chromecast cihazı olarak ele aldığını doğruladı. Bu da “YTD”nin Google’ın geliştirmekte olduğu Google TV’li yeni bir Chromecast cihazı olabileceğini akla getiriyor. Cihaz, Google TV’li Chromecast’in mevcut HD ve 4K modelleriyle birlikte listeleniyor.

Hatırlarsınız, yılın başlarında uygulamanın kodunda “YTC” kod adlı bir cihaz belirmişti. Hatta YTC’ye açıkça “Google TV’li Chromecast” deniyordu. Ancak bu cihaz hiçbir zaman hayata geçirilmedi. Orijinal modelin “YTV”, HD modelin ise “YTB” olarak anıldığını belirtelim.

Google TV cihazlarına sahip Chromecast, Android TV’nin yenilenmiş bir sürümü olan Google TV’de çalışır. Kontrol etmek veya içerik yayınlamak için bir telefona veya tablete ihtiyaç duyan önceki Chromecast modellerinin aksine, Google TV cihazlarına sahip Chromecast, diğer akışlı cihazlar gibi çeşitli uygulama ve hizmetlerdeki içeriklere göz atmanıza ve bunları oynatmanıza olanak tanıyan bir uzaktan kumanda ve bir kullanıcı arayüzüyle birlikte gelir.

“YTD”nin gerçekten Google TV özellikli yeni bir Chromecast olup olmadığı ve eğer öyleyse ne zaman yayınlanacağı hala belirsiz. Google’ın sadece bir prototipi veya mevcut donanım kilidinin bir çeşidini test ediyor olması ve hiçbir zaman gün ışığına çıkmaması mümkündür. Ancak 2020’den bu yana yeni bir 4K Chromecast cihazı görmedik ve geliştirilmiş teknik özelliklere ve özelliklere sahip yeni bir Chromecast cihazının memnuniyetle karşılanacağını düşünüyoruz. Google resmi olarak bir şey açıklayana kadar yalnızca spekülasyonda bulunabilir ve en iyisini umabiliriz.

Bir ipucu var mı? Bizimle konuş! Çalışanlarımıza news@androidauthority.com adresinden e-posta gönderin. Anonim kalabilir veya bilgi için övgü alabilirsiniz, bu sizin seçiminiz.

Google, Google TV cihazı içeren yeni bir Chromecast üzerinde çalışıyor olabilir

Teknory