Akıllı Telefon Tarafından Eskimiş 11 Parça Teknoloji

Göre PCMag, kişisel dijital asistanların (PDA’lar) altın çağı 2007’de sona erdi. Buradaki modeli görüyor musunuz? Akıllı telefonlar, daha küçük, daha zayıf aygıtları çıkarmakla zaman kaybetmedi – onlar dijital ormanın doruk avcıları ve PDA’lar sadece başka bir öğündü. İronik olarak, günümüzde en iyi bilinen kişisel asistanlardan bazıları akıllı telefonunuzda bulunanlardır. PDA’nın durumuyla ilgili benzersiz olan şey, […]

Akıllı Telefon Tarafından Eskimiş 11 Parça Teknoloji

Göre PCMag, kişisel dijital asistanların (PDA’lar) altın çağı 2007’de sona erdi. Buradaki modeli görüyor musunuz? Akıllı telefonlar, daha küçük, daha zayıf aygıtları çıkarmakla zaman kaybetmedi – onlar dijital ormanın doruk avcıları ve PDA’lar sadece başka bir öğündü. İronik olarak, günümüzde en iyi bilinen kişisel asistanlardan bazıları akıllı telefonunuzda bulunanlardır. PDA’nın durumuyla ilgili benzersiz olan şey, muhtemelen akıllı telefon öncesi dünyada var olan bir akıllı telefona en yakın şey olmasıdır.

PDA’lar gerçekten her şeyi yaptı: e-posta, web’de gezinme, takvimler, adres defterleri, not dosyaları – hatta bazıları telefon olarak çalıştı. Haklı olarak akıllı telefonlara dönüşmeleri gerekirdi, ancak bunun yerine onların yerini aldılar. Peki bu nasıl oldu?

Pekala, PDA’lar için bu gerçekten işlevden çok bir biçim meselesiydi. PDA’lar düğmelerle kaplıydı ve bu, en iyi deneyimi sağlasın ya da sağlamasın, her uygulamanın aynı arabirimi kullanarak çalışmanın bir yolunu bulması gerektiği anlamına geliyordu. Akıllı telefonlar tüm bunları ortadan kaldırdı, bunun yerine herhangi bir uygulamaya sonsuza kadar uyum sağlayabilen dokunmatik ekranlar kullandı. Ve belki de PDA’nın en ikonik özelliği olan kalem, tarihin en eski işaretleme aygıtı olan insan parmağıyla değiştirildi. Yine de, Samsung Galaxy Note serisi, akıllı telefon evreninin geri kalanı olmasa da Samsung’un telefonları için önemli ölçüde başarı ile kalemi geri getirme konusunda takdire şayan bir iş çıkardı.

Teknory