Bugünün Wordle Yanıtı #580 – 20 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#580 – 20 Ocak 2023) cevabı başka. Kelime, Eski Fransızca “alterer” ve Ortaçağ Latince “alterare” kelimesinden türetilmiştir, yani değişmek veya başka türlü olmak (via etimoloji). Kelimeyi, bir kişinin ikincil veya alternatif kişiliğine atıfta bulunan “alter ego” ifadesinde bir eşlik olarak bulacaksınız (aracılığıyla OED). Dini ritüeller için kullanılan bir platformu […]

Bugünün Wordle Yanıtı #580 – 20 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bulmacasının (#580 – 20 Ocak 2023) cevabı başka. Kelime, Eski Fransızca “alterer” ve Ortaçağ Latince “alterare” kelimesinden türetilmiştir, yani değişmek veya başka türlü olmak (via etimoloji). Kelimeyi, bir kişinin ikincil veya alternatif kişiliğine atıfta bulunan “alter ego” ifadesinde bir eşlik olarak bulacaksınız (aracılığıyla OED). Dini ritüeller için kullanılan bir platformu tanımlayan farklı bir kelime olan “sunak” ile sıklıkla karıştırılır. Kuzey Amerikalılar ve Avustralyalılar, evcil bir hayvanı hadım etme veya kısırlaştırma eylemine atıfta bulunmak için “değiştirmeyi” kullanırlar – bağlam için net bir köken yoktur, ancak üreme organlarından mahrum bırakılmanın yaşamı değiştirdiğini varsayıyoruz.

Bugün ilk tahminimiz olarak uzmanların tavsiye ettiği Wordle başlangıç ​​kelimesi olan kayrak ile gittik ve kitaplara göre oynamak için çok güzel bir gündü. Çözüm kelimesinde beş harften üçü vardı, bu nedenle beş olası cevap kelimesi dışında hepsini eledi, Wordle cevap havuzunda 2.315 kelime olduğu düşünüldüğünde bu çok büyük bir rakam. Cevabı ikinci denemede doğru bulmak daha da şanslıydı çünkü cevap olabilecek dört kelime daha vardı: uyarı, plise, meleme ve koç.

Teknory