AMD Ryzen 7000 CPU özellikleri sızdırıldı

Yeni çıkacak olan AMD Ryzen 7000 CPU ürünleriyle ilgili birçok özellik basına sızdırıldı. Hem teknik özellik bakımından hem de fiyat açısından basına sızdırılan bilgilerle birlikte birçok oyuncu heyecanlanmaya başladı. Sosyal medyada paylaşılan iddialara göre yeni işlemcilerin özellikleri belli oldu.

AMD Ryzen 7000 CPU özellikleri sızdırıldı

AMD tarafından ilerleyen haftalarda duyurulacak olan Ryzen 7000 CPU ile ilgili teknik özellikler sosyal medyaya sızdırıldı. Teknik bakımından günümüzün en performanslı CPU'lar arasında yer alması planlanan yeni ürünlerin önümüzdeki haftalarda çıkması muhtemel görülüyor. Oyuncular için merakla beklenen AMD ürünlerinin özellikleri şimdiden sızdırılmaya başlandı.

CPU-Z testlerinde ortalama 750 - 780 puan aldığı belirtilen işlemcilerin bu alanda en yüksek puana sahip işlemciler sınıfında olacağı belirtildi. Performans odaklı olacak olan işlemcilerin önümüzdeki süreçte grafik açısından da ön plana çıktığı biliniyor. Oyuncuların beğeneceği işlemci sınıfında bulunacak olan yeni işlemcilerin önümüzdeki haftalarda duyurulacağı açıklandı.

AMD Ryzen 7000 CPU özellikleri

Birçok kişi tarafından merak edilen AMD Ryzen 7000 CPU özellikleri şimdiden basına sızdırılmaya başlandı. Her geçen gün meraklı bekleyişini sürdüren oyuncular ise yeni işlemcinin çıkış tarihini bekliyor. Yaklaşık 5.0 Ghz hıza sahip olması beklenen işlemcinin bu alanda güçlü bir performans vereceği belirtildi. Oyuncuların meraklı bekleyişi sürerken çok çekirdekli kulalnımlarda dahi harika bir performans vermesi beklenen işlemcinin çıkış tarihi henüz belli değil.

AMD Ryzen 7000 CPU fiyatı

AMD tarafından duyurulacak olan Ryzen 700 CPU için Eylül ayı bekleniyor. Eylül ayı içerisinde resmi açıklamanın gelmesiyle birlikte yeni işlemcilerin fiyatları da kesinleşmiş olacak. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen birçok kişi fiyatların sızdırıldığını belirtiliyor. Sosyal medyada yer alan haberlere göre AMD Ryzen 7000 CPU fiyatı için tahminlerin 300 - 600 dolar aralığında değiştiği belirtildi.