Android Auto olmayan bir arabaya 130.000 dolar harcar mıydınız?

Adam Birney / Android Yetkilisi TL;DR GM az önce Cadillac Escalade IQ EV’yi tanıttı. Yeni EV, Android Auto için mükemmel olan 55 inçlik bir LED ekrana sahip. GM bunun yerine EV’sine özel bir bilgi-eğlence sistemi vermeyi seçti. GM, en yeni elektrikli aracı (EV), Cadillac Escalade IQ EV’yi duyurdu. Yeni Escalade, 55 inç LED ekran da […]

Android Auto olmayan bir arabaya 130.000 dolar harcar mıydınız?

Adam Birney / Android Yetkilisi

TL;DR

  • GM az önce Cadillac Escalade IQ EV’yi tanıttı.
  • Yeni EV, Android Auto için mükemmel olan 55 inçlik bir LED ekrana sahip.
  • GM bunun yerine EV’sine özel bir bilgi-eğlence sistemi vermeyi seçti.

GM, en yeni elektrikli aracı (EV), Cadillac Escalade IQ EV’yi duyurdu. Yeni Escalade, 55 inç LED ekran da dahil olmak üzere 130.000 $’lık bir arabadan bekleyeceğiniz neredeyse tüm özelliklere sahip. Ancak, o devasa ekrana mükemmel şekilde uyan bir göze batan eksiklik var, Android Auto.

Mart ayında, GM’nin gelecekteki EV’lerinde hem Android Auto hem de Apple CarPlay’e erişimi kısıtlamayı planladığı ortaya çıktı. Bunun yerine şirket, Google’ın yardımıyla kendi özel bilgi-eğlence sistemlerini oluşturmaya çalışacaktı. Duyurudan bu yana otomotiv meraklılarından çok fazla tepki toplayan bir hareket.

Bir Android Otomotiv platformunda olmanın Esclade IQ EV’nin size en azından Android Auto kullanma seçeneği sunacağını düşünebilirsiniz. Ama öyle olmayacak gibi görünüyor. Buna göre Sınırtelefon yansıtma özelliği için uyumluluğun tamamen bulunmadığına dair onay aldı.

GM’nin neden bu kadar popüler olmayan bir hamle yaptığını merak ediyorsanız, bunun muhtemelen şirketin hizmet olarak yazılım işine girerek gelir elde etme planlarıyla bir ilgisi vardır. Buna göre GM Yetkilisiotomobil üreticisi, hizmet olarak yazılım ürünleri sunarak 2030 gibi erken bir tarihe kadar yılda 25 milyar dolara varan gelir elde etmek istiyor. Bir yazılım platformuna sahip olmak, üçüncü taraf şirketler tarafından geliştirilen ücretli uygulamalar için bir gelir paylaşım modeli oluşturmasına olanak tanır. Satış noktasına göre, GM’nin inovasyon ve büyümeden sorumlu kıdemli Başkan Yardımcısı, yeni araç sahiplerinin çeşitli abonelik tabanlı uygulamalar ve özellikler için ayda 135 dolara kadar ödemeye istekli olacağını düşündüğünü söyledi.

Ama sen ne düşünüyorsun? Android Auto gibi önemli bir özelliği olmayan bir araba için 130.000$ ödemeye razı olur muydunuz? Aşağıdaki ankete oy vererek bize bildirin.

Hiç Android Auto dahil olmayan bir araba alır mıydınız?

0 oy

Android Auto olmayan bir arabaya 130.000 dolar harcar mıydınız?

Teknory