Christopher Nolan En Sevdiği Uzaktan Bırakma Filmini Açıklıyor (Şaşırtıcı Bir Şekilde Bir Komedi)

Özet Yönetmen Christopher Nolan, en sevdiği uzaktan kumandalı filmin Talladega Geceleri: Ricky Bobby’nin Baladıyoğun sinema deneyimlerinden çok farklı bir komedi. Nolan’ın Stanley filmleri filmlerinden ilk kez bahsetmesi, onun vizyoner bir yönetmen olarak ününe uygundur ve seçimini Talladega Geceleri daha da beklenmedik. Talladega Geceleri Nolan’ın kendi filmografisinden ayrı duruyor ve yönetmenin yoğun ve destansı filmlerinde görülmeyen […]

Christopher Nolan En Sevdiği Uzaktan Bırakma Filmini Açıklıyor (Şaşırtıcı Bir Şekilde Bir Komedi)

Özet

  • Yönetmen Christopher Nolan, en sevdiği uzaktan kumandalı filmin Talladega Geceleri: Ricky Bobby’nin Baladıyoğun sinema deneyimlerinden çok farklı bir komedi.
  • Nolan’ın Stanley filmleri filmlerinden ilk kez bahsetmesi, onun vizyoner bir yönetmen olarak ününe uygundur ve seçimini Talladega Geceleri daha da beklenmedik.
  • Talladega Geceleri Nolan’ın kendi filmografisinden ayrı duruyor ve yönetmenin yoğun ve destansı filmlerinde görülmeyen neşeli ve aptal tarafını sergiliyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Yönetmen Christopher Nolan, en sevdiği uzaktan izleme filmi için yaptığı şaşırtıcı seçimi açıkladı. Talladega Geceleri: Ricky Bobby’nin Baladı. Uzaktan açılan bir film, kanalları çevirirken birinin durup izlemesi gereken bir filmi ifade eder, dolayısıyla “düşüyor” onların uzaktan kumandası. Nolan, epik sinematik deneyimler ve yoğun filmler yaratmasıyla tanınan, yıllardır beğenilen bir yönetmen. oppenheimerbol bol Oscar vızıltısı topladı.

Nolan’ın itibarı göz önüne alındığında, uzaktan bırakma filmini açıklaması şaşırtıcı. ile konuşmak Zengin Eisen Gösterisi, Nolan’a duraklamayı en sevdiği filmin ne olduğu soruldu. Soru üzerinde kafa yorduktan sonra Nolan, Kubrick’inkiler gibi birden fazla başlığa ve aynı zamanda şu şekilde şaşırtıcı bir başlığa ulaştı: Talladega Geceleri: Ricky Bobby’nin Baladı. Aşağıdaki Nolan’dan tam alıntıya göz atın:

“Pek çok var. Demek istediğim, etrafta dolaşıyorum ve bilirsiniz, eğer oynayan eski bir film varsa – yani, Tanrı aşkına, Kubrick’in yazdığı herhangi bir şey, bilirsiniz – bu uzak bir düşüş. Ve demek istediğim, bazı harika komediler de. Talladega Geceleri, bunu asla değiştiremeyeceğim.


Nolan’ın Talladega Geceleri Seçimi Neden Şaşırtıcı?

Nolan’ın herhangi bir Stanley Kubrick filminden ilk alıntısı, yönetmen için tipik görünüyor çünkü kendisi genellikle 20. yüzyılın auteur yönetmenlerinden biri olarak tanınıyor ve şüphesiz Nolan gibi 21. yüzyıl auteurlerine ilham veriyor. Kubrick aynı zamanda sınırları zorlayan teknolojisi, çağının ötesinde özel efektleri ve şu başlıkları taşıyan cesur, destansı filmleriyle tanınır: 2001: Bir Uzay Destanı, Otomatik portakalVe Parlama. IMAX kamera meraklısının duyarlılıklarındaki modern zaman örtüşmeleri göz önüne alındığında, Kubrick’in diz çökme tepkisi şaşırtıcı değil.

Bu ilk yanıt, aşağıdaki yanıtı oluşturur: Talladega Geceleri: Ricky Bobby’nin Baladı daha da şaşırtıcı. Nolan tarafından “” biri olarak anılır.büyük komedilerTalladega Geceleri 2006 yılında, kendi alanının zirvesindeki statüsünü korumak için savaşan NASCAR sürücüsü Ricky Bobby hakkında bir spor komedisidir. Başrollerini Will Ferrell, John C. Reilly ve Sacha Baron Cohen’in paylaştığı, Talladega Geceleri Kubrick’in auteur çalışmasından çok uzakta, kesinlikle aptalca bir 2000’ler komedisi.

Talladega Geceleri: Ricky Bobby’nin Baladı aynı zamanda Nolan’ın filmlerinden de çok uzak. Senaryolarında ara sıra tek satırlık sözler olsa da, izleyiciler Joker’in bir hastaneyi havaya uçurmasını izlerken tam olarak dikiş atmıyorlar. Kara şövalyeTom Hardy’nin bazı yoğun göz oyunculuğunda mükemmel olduğunu görmek Dunkirkya da “” olan bir adamın yükselişine ve düşüşüne tanık olmak.ölüm ol, dünyaların yok edicisi” de olduğu gibi oppenheimer. Ferrell liderliğindeki komediye olan aşkı Nolan’ı bulur filmlerinde uzaktan kanıtlanmayan beklenmedik bir şekilde aptalca bir taraf gösteriyor.

Kaynak: Zengin Eisen Gösterisi

Teknory