Apple’ın AirPod’ları bir gün daha iyi duymanıza yardımcı olabilir

Apple’ın AirPod’ları bir gün bir Starbucks’ta gürültüyü bastırırken en sevdiğiniz melodiyi dinlemenin bir yolundan çok daha fazlası olabilir. “Power On” haber bülteninin son baskısında (üzerinden MacSöylentiler(Yeni bir sekmede açılır)), Apple uzmanı Mark Gurman, Apple’ın AirPod’ları “önümüzdeki bir veya iki yıl içinde” bir sağlık aracına dönüştürmeyi düşündüğünü iddia ediyor. Gurman, AirPod’ların “bir tür işitme verisi alma […]

Apple’ın AirPod’ları bir gün daha iyi duymanıza yardımcı olabilir

Apple’ın AirPod’ları bir gün bir Starbucks’ta gürültüyü bastırırken en sevdiğiniz melodiyi dinlemenin bir yolundan çok daha fazlası olabilir.

“Power On” haber bülteninin son baskısında (üzerinden MacSöylentiler(Yeni bir sekmede açılır)), Apple uzmanı Mark Gurman, Apple’ın AirPod’ları “önümüzdeki bir veya iki yıl içinde” bir sağlık aracına dönüştürmeyi düşündüğünü iddia ediyor.

Gurman, AirPod’ların “bir tür işitme verisi alma yeteneğine” sahip olabileceğini söyledi.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Watch’ta depolama alanı nasıl boşaltılır

Bu, mümkün olduğu kadar az ayrıntı olsa da, Apple’ın diğer giyilebilir cihazlarına sağlıkla ilgili özellikler geliştirdiği göz önüne alındığında mantıklı geliyor. elma izle(Yeni bir sekmede açılır)kullanıcının kalp atış hızını, kan oksijen doygunluğunu izleyebilir ve hatta düzensiz kalp ritmini kontrol edebilir.

Gurman’ın tahmini, Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun tahminini yansıtıyor. söz konusu(Yeni bir sekmede açılır) 2021’de Apple, AirPod’lara sağlık yönetimi işlevi eklemek istiyor.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Apple AirPods Pro (2. Nesil) İle Uygulamalı


Bu işlevselliğin nasıl olabileceğine gelince, Apple patentlerinden bazı ipuçları alabiliriz. Bunlardan biri, ilk olarak 2014’te verildi, tarif eder(Yeni bir sekmede açılır) AirPods’a vücut ısısı, kalp atış hızı ve terleme seviyesi sensörleri eklemek. Ayrıca AirPod’ların bir çeşit işitme cihazı haline geldiğini hayal etmek de oldukça kolaydır; AirPod’ların zaten adı verilen bir özelliği var. Konuşma Hızlandırma(Yeni bir sekmede açılır) Bu, birinin konuşmasını arka plan gürültüsünden ayırt etmenize yardımcı olur.

Teknory