Yakında Google Mesajlar’da Bard ile sohbet edebileceksiniz

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Yakında Google Mesajlar’da Google Bard ile sohbet edebileceksiniz. Bu özellik, uygulamanın en son beta sürümünde fark edildi. Bard, kullanıcıların mesaj yazmalarına, dilleri tercüme etmelerine, görselleri tanımlamalarına ve diğer ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olabilecek. Google Mesajlar yakında şirketin yapay zeka sohbet robotu Bard’ın gücüne kavuşabilir. Tipster ve kod dedektifi Hata […]

Yakında Google Mesajlar’da Bard ile sohbet edebileceksiniz

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Yakında Google Mesajlar’da Google Bard ile sohbet edebileceksiniz.
  • Bu özellik, uygulamanın en son beta sürümünde fark edildi.
  • Bard, kullanıcıların mesaj yazmalarına, dilleri tercüme etmelerine, görselleri tanımlamalarına ve diğer ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olabilecek.

Google Mesajlar yakında şirketin yapay zeka sohbet robotu Bard’ın gücüne kavuşabilir.

Tipster ve kod dedektifi Hata Ayıklamayı Birleştir bu özelliği Mesajlar uygulamasının 20240111_04_RC00 beta sürümünde fark etti. Görünüşe göre kullanıcılar Google Mesajlar’da Bard ile RCS sohbetleri başlatabilecekler. Kullanıcılar ayrıca Bard’ı diğer kullanıcılarla yapılan sohbetlere de ekleyebilir.

Özelliğin ekran görüntüsü, Bard’ın kullanıcıların mesaj yazmalarına, dilleri tercüme etmelerine, görselleri tanımlamalarına ve diğer ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olabileceğini gösteriyor. Yanıt sağlamak için kullanıcının konumunu ve geçmiş sohbetlerini inceler. Örneğin, Bard’dan hastayken sizi arayan patronunuza kısa mesaj yazmanıza veya hızlı akşam yemeği fikirleri istemenize yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.

Kod dizeleri beta sürümünde, Bard’ı Google Mesajlar’da kullanabilmek için 18 yaşında olmanız gerektiğinin tespit edildiği görüldü.

Diğer RCS sohbetlerinin aksine, Mesajlar’da Bard ile yapılan sohbetler uçtan uca şifrelenmeyecektir. Yapay zeka yardımcısının uygulama içinde nasıl çalışacağına ilişkin açıklamada Google, Bard sohbetlerinin ve ilgili verilerin 18 ay boyunca saklanacağını belirtiyor.

Google, kullanıcıların Bard’a, incelemecinin görmesini istemedikleri herhangi bir mesaj yazmamaları gerektiğini açıkça belirtiyor. Açıklamada “İncelenen verilerin hesabınızla bağlantısı kesilir ve üç yıla kadar saklanır” yazıyor.

Bard Activity kapatılırsa veriler 72 saat boyunca tutulmaya devam eder. Ancak Google, kullanıcıların bu verileri manuel olarak yönetip silebileceğini belirtiyor.

Bu özellik şu anda Google Mesajlar’da çalışmıyor. İhbarcı, root erişimli bir cihazda Google Mesajlar’daki bazı bayrakları etkinleştirerek ekran görüntülerini yakalamayı başardı.


Yakında Google Mesajlar’da Bard ile sohbet edebileceksiniz

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow