Assassin’s Creed Mirage’da Sözleşmeler İsteğe Bağlıdır Ama Ben Bunları Atlamıyorum

Fransa’daki Ubisoft Bordeaux’ya yaptığım kapak hikayesi gezim sırasında uygulamalı zamanım Bağdat’ın keşfi ve sözleşmelerinden oluşuyordu. İlki çok eğlenceliydi; Bağdat, hedeften hedefe ulaşacak çok sayıda çatı ve parkur yolu ile 2007’deki Assassin’s Creed’deki Kudüs’ün neredeyse 2023’teki ruhani yeniden tasavvuruna benziyor. Ancak ikincisi benim deneyimimin en önemli noktasıydı. Uygulamalı zamanımda, her biri baş karakter Basim İbn İs’haq […]

Assassin’s Creed Mirage’da Sözleşmeler İsteğe Bağlıdır Ama Ben Bunları Atlamıyorum

Fransa’daki Ubisoft Bordeaux’ya yaptığım kapak hikayesi gezim sırasında uygulamalı zamanım Bağdat’ın keşfi ve sözleşmelerinden oluşuyordu. İlki çok eğlenceliydi; Bağdat, hedeften hedefe ulaşacak çok sayıda çatı ve parkur yolu ile 2007’deki Assassin’s Creed’deki Kudüs’ün neredeyse 2023’teki ruhani yeniden tasavvuruna benziyor. Ancak ikincisi benim deneyimimin en önemli noktasıydı.

Uygulamalı zamanımda, her biri baş karakter Basim İbn İs’haq için farklı ilerleme seviyelerinde olan üç sözleşme tamamladım. Sözleşmeler aslında bir hedefi ortadan kaldırmak, bir öğeyi almak veya bir tekneyi belirli bir yere taşımak gibi bir şey yapmakla görevlendirilen mini görevlerdir. Bir bölgeyi gözlemlemeli, hedefinizi bulmalı, onlara karşı en az dirençle karşılaşacağınız yolu belirlemelisiniz – Basim’in amacı gizlilik ve hızdır elbette – ve öldürmeli veya işaretinizi almalısınız. Basim’in yolculuğunun başlarında yaptığım ilk yolculuk 10 dakikadan fazla sürmedi. Ancak oyunun sonlarında tamamladığım oyun neredeyse yarım saat sürdü. Minyatür suikast hikayeleri gibi hissettiriyorlar, neredeyse IO Interactive’in World of Assassination Hitman üçlemesindeki bir seviyenin daha küçük bir versiyonu gibi.

Bir sözleşmeyi tamamlamak için onu Gizli Olanlar bürosunun sözleşme panosundan almanız yeterlidir ve yola çıkarsınız. Her biri Bağdat’taki farklı bir grupla bağlantılı ve bunları tamamlamak, her biriyle ilişkinizi güçlendirmek için çok önemli.

Mirage kreatif direktörü Stephane Boudon, “Bu gruplar hem ödüller hem de ayrıcalıklar kazanmanıza yardımcı olacak” dedi ve aynı zamanda Munadi adlı şehir konuşmacılarına, gardiyanların dikkatini dağıtabilecek eğlencelere ve daha fazlasına rüşvet vermek için kullanılan özel jetonlar da kazandığınızı belirtti. “Jetonlar, hizmet satın almanın alt ekonomik bir yolu olarak kullanılıyor ve bu hizmetler aynı zamanda ana arayışınızda ve görevinizde de çok yardımcı olabilir, dolayısıyla yeni ilerleme türlerini doldurmanın bir yolu. Ama bu tamamen isteğe bağlı.”

Bunları tamamlamak zorunda olmadığınızı ancak teklifin ne olduğunu anladığınızda bunu yapmanın gerekli olabileceğini söylüyor. Basim’e ana hikayenin dışında eğitim gören bir Suikastçı olarak yapacak daha çok şey vererek eğlenceli olmalarının da zararı yok.

Özellikle hoşuma giden şey, panodaki tüm sözleşmeleri aynı anda toplayabilmenizdir. Bunu sordum çünkü hepsine sahip olmak isteyen türden bir oyuncuyum, böylece keşif ve ana hikaye yolculuğumda birine yakın olursam, ana yoldan bir adım atarak onu alt edebilirim.

Dünya ve görev direktörü Simon Arseneault, “Tahtanızı alır almaz hepsini toplayabilir ve hazır olduğunuzda bunları yapabilirsiniz” diyor. “Bazıları diğer sözleşmelerin devamı niteliğinde. Tüm sözleşmeleri paralel yapabilirsiniz ama birden fazla sözleşme yapabilirsiniz. [and] biraz daha fazlasını keşfetmenin ve size daha fazlasını vermenin iyi bir yolu [things] yapmak.”

Arseneault, hepsini birden yakalarsanız muhtemelen dört ya da beş tane elde edebileceğinizi söylüyor.

Her sözleşme Bağdat’ta gerçekleşen daha büyük bir hizip anlatımına bağlı olduğundan (örneğin, tüccar Derviş için biblolar ve özel ürünler topluyordum) bir sözleşme hattını tamamlayabilirsiniz. Arseneault, bunu yapmanın size en iyi ödülleri ve Derviş söz konusu olduğunda satın alınacak malları getireceğini söylüyor.

Assassin's Creed Mirage Game Informer Özel Kapak Hikayesi Yayın Merkezi Ubisoft Bordeaux

Ekip bana sözleşmelerin tamamen isteğe bağlı olduğunu yinelese de, bunları tamamlarken ne kadar eğlendiğim ve bunu yaparken kazandığım ödüller ve ayrıcalıklar göz önüne alındığında, oyunumda isteğe bağlı olmayacaklar. Mirage geliştiricisi Ubisoft Bordeaux’nun, bu stüdyonun geliştirilmesine öncülük ettiği ve bunu büyük bir başarıyla yaptığı Assassin’s Creed Valhalla’nın Wrath of the Druids DLC’sindeki sözleşmeleri geri getiren ekip olduğunu düşünürsek, son sürümde beni başka hangi sözleşmelerin beklediğini görmek için sabırsızlanıyorum. Assassin’s Creed Mirage 5 Ekim’de PlayStation, Xbox ve PC’ye çıkacak.


Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki başlığa tıklayarak Game Informer’ın özel Assassin’s Creed Mirage haber merkezine göz atmayı unutmayın.

Teknory