Biden Yönetimi Yapay Zeka Araştırmasına 140 Milyon Dolarlık Yatırım Duyurdu

Başkan’a göre, AI teknolojisinin tam olarak ne kadar tehlikeli olabileceğinin görülmesi gerekiyor. CNBC’ye göre Başkan Yardımcısı Kamala Harris, OpenAI, Antropic, Microsoft ve Alphabet’in CEO’ları ve yöneticileriyle bir araya gelecek. Yatırım yapılan 140 milyon $, Ulusal Bilim Vakfı’ndan gelecek ve yedi yeni araştırma merkezi açmak için kullanılacak. AI her gün gelişiyor ve teknolojinin oynanamayacak kadar tehlikeli […]

Biden Yönetimi Yapay Zeka Araştırmasına 140 Milyon Dolarlık Yatırım Duyurdu

Başkan’a göre, AI teknolojisinin tam olarak ne kadar tehlikeli olabileceğinin görülmesi gerekiyor. CNBC’ye göre Başkan Yardımcısı Kamala Harris, OpenAI, Antropic, Microsoft ve Alphabet’in CEO’ları ve yöneticileriyle bir araya gelecek. Yatırım yapılan 140 milyon $, Ulusal Bilim Vakfı’ndan gelecek ve yedi yeni araştırma merkezi açmak için kullanılacak.

AI her gün gelişiyor ve teknolojinin oynanamayacak kadar tehlikeli olduğunu ve gelişimin kısıtlanması gerektiğini söyleyen eleştirmenlerden nasibini alıyor. Joe Rogan’dan F1 yarış şampiyonu Michael Schumacher’e kadar herkes yapay zeka tarafından üretilen videolarla taklit edildi. Yine de teknoloji şirketleri, insanlar istese de istemese de daha “sohbet amaçlı” arama sonuçlarına izin vermek için yapay zekayı sosyal medya uygulamalarına ve arama motorlarına uyguluyor.

Herhangi bir yeni teknoloji gibi, iyiye veya kötüye kullanılabilir. Federal gözetim, geleceğin internetinin derin sahte videolar ve yanlış bilgilerle (şimdi olduğundan daha fazla) dolu olmamasını sağlamak için muhtemelen doğru yönde atılmış bir adımdır.

Teknory