Bir Apple AirTag Ne Kadar Ulaşır?

Bir AirTag kurmak için iPhone’unuzda Bluetooth’u etkinleştirmeniz gerekir; bu, izleme cihazının en azından yakındayken Bluetooth bağlantısına güvendiği anlamına gelir. Bu, AirTag’in 33 fit veya 10 metre içinde olması gerektiği anlamına gelir, çünkü bu maksimumdur. Bir iPhone’un Bluetooth aralığı. Ancak, Bluetooth bağlantısının, cihazlar arasındaki duvarlar gibi çeşitli faktörlere bağlı olduğunu da unutmamalısınız. Yine de, net bir […]

Bir Apple AirTag Ne Kadar Ulaşır?

Bir AirTag kurmak için iPhone’unuzda Bluetooth’u etkinleştirmeniz gerekir; bu, izleme cihazının en azından yakındayken Bluetooth bağlantısına güvendiği anlamına gelir. Bu, AirTag’in 33 fit veya 10 metre içinde olması gerektiği anlamına gelir, çünkü bu maksimumdur. Bir iPhone’un Bluetooth aralığı. Ancak, Bluetooth bağlantısının, cihazlar arasındaki duvarlar gibi çeşitli faktörlere bağlı olduğunu da unutmamalısınız. Yine de, net bir görüş açısıyla, iPhone’un Bluetooth bağlantısı yukarıda bahsedilen aralıkta gayet iyi çalışıyor.

Şimdi, 33 fit veya 10 metre, genellikle menzil olarak kabul edilir. 2. Sınıf Bluetooth Bluetooth kulaklıklarda, kulaklıklarda ve hatta izleyicilerde yaygın olarak kullanılan çipler. Özetlemek gerekirse, AirTag’inizi 10 metre veya daha yakınsa Bluetooth teknolojisini kullanarak takip edebilirsiniz, bu da iç mekandaki öğeleri izlemek için yeterli olmalıdır. Örneğin, arabanızın anahtarlarına bir AirTag taktıysanız, iPhone’unuz Bluetooth kullanarak AirTag ile iletişim kurabilir. Ardından, U1 çipli bir iPhone 11 veya daha yenisine sahipseniz, Bul uygulamasında “Yakını Bul” seçeneği olarak Hassas İzlemeye de sahip olursunuz.

AirTag’iniz Bluetooth aralığındaysa, onu bulmak için Find My uygulaması aracılığıyla bir ses çalabilirsiniz (üzerinden osxdaily). AirTag’in yerleşik bir hoparlörü vardır ve bu hoparlör, bir giysi yığınının veya koltuk minderlerinin altında olmadığı sürece iç mekanlarda dikkatinizi çekecek kadar yüksektir.

Teknory