Bir E-Posta Adresi Altında Birden Çok YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur

2005 yılında kurulduğundan beri YouTube, bir video devi ve arama motoru devi haline geldi. 1,9 milyar kullanıcısı sayesinde, dünya çapındaki pazarlamacılar için kesin bir favori haline geldi. İşinizi büyütmek istiyorsanız, bir YouTube kanalı açıp yöneterek kendinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresi.

Bir E-Posta Adresi Altında Birden Çok YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur

Peki ya birden fazla YouTube kanalına sahip olmak istiyorsanız? Bu, birden fazla e-posta oluşturmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Neyse ki, kolay bir çözüm var. Tek bir e-posta adresi altında birden çok YouTube kanalının nasıl oluşturulacağına bakalım.

Birden Fazla YouTube Kanalınız Olmalı mı?

Tek bir sektöre sahip küçük bir işletme işletiyorsanız, tek bir YouTube kanalı gayet iyi olabilir. Örneğin, yalnızca yemek tarifleriyle ilgileniyorsanız, tüm videolarınız tek bir kanalda toplanmış gibi görünür.

Peki ya yemek pişirmeye ek olarak fiziksel uygunlukla ilgileniyorsanız? Açıkça görülüyor ki, bir makarna tarifi ile krep üzerine başka bir tarif arasında egzersiz alaylarıyla ilgili bir video görünse, kanalınız biraz dağınık görünecektir.

Buradaki mesaj ne? Basit. İşletmenizin birden fazla sektörü varsa, her biri için ayrı bir kanal oluşturmanız daha uygun olacaktır. Ve aslında bunu yapmak için daha iyi nedenler var:

 • Daha görünür ve daha çekici bir video portföyü oluşturabilecek ve kitlenizi çok daha hızlı büyütebileceksiniz.
 • SEO puanınızı artırır ve ilgilenen kullanıcıların sizi bulması daha kolay olur.

Bir E-posta Adresi Altında Birden Çok YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur

Birden fazla YouTube kanalı oluşturarak hesabınızı otomatik olarak bir marka hesabına dönüştürürsünüz. Marka hesabınız kişisel hesabınıza bağlıdır. Bu, birden fazla kanal oluşturmak için e-posta adresiniz kullanılarak oluşturulmuş bir başlangıç ​​Google hesabına ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

Hemen konuya girelim ve tek bir e-posta adresi altında birden çok YouTube kanalını nasıl oluşturabileceğinizi görelim.

İşte nasıl çalıştığı:

 1. YouTube'da oturum açın .

 2. Avatarınıza tıklayarak işlemler menüsünü açın .

 3. Ayarlar'a tıklayın .

 4. Yeni bir kanal oluştur üzerine tıklayın . Bu, bir marka hesabı oluşturmanızın isteneceği yeni bir sayfa açacaktır.

 5. Yeni kanalınız için bir ad girin. Bir işletmeyseniz, genellikle şirketinizin adını kullanmalısınız. Bu şekilde, izleyicileriniz markanızı anında tanıyacaktır.

 6. İşlemi tamamlamak için Oluştur düğmesine basın.

Yukarıdaki adımları attığınızda, YouTube anında yeni bir kanal oluşturacak ve sizi kanal kontrol panelinize yönlendirecektir. Artık tümü marka hesabınız altında olmak üzere daha fazla kanal oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca ayrıntılı açıklama, iletişim e-postası ve konum gibi şeyler ekleyerek yeni oluşturulan bir kanalı özelleştirebilirsiniz.

YouTube Kanalınızı Yönetmek İçin Birden Fazla Kullanıcı Nasıl Eklenir?

Diğer tüm ürünler gibi, YouTube içeriğinizin de zaman zaman rafine edilmesi gerekir ve ayrıca yorum bölümünde izleyicilerinize yanıt vermeniz gerekir. Kombine, bu görevler biraz bunaltıcı olabilir. Ancak iyi olan şey, hesabınızı yönetmek için birden fazla kullanıcı ekleyebilmenizdir. Ve en iyi yanı, kullanıcı adınızı ve şifrenizi onlarla paylaşmanıza gerek olmamasıdır.

Yalnızca aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. YouTube'u açın ve marka hesabı sahibi olarak oturum açın.

 2. Sağ üst köşedeki avatarınıza tıklayın.

 3. Ayarlar'a tıklayın .

 4. Yönetici(ler) ekle veya kaldır'a tıklayın . Bu seçenek Hesap altında görünür .

 5. İzinleri Yönet'e tıklayın .

 6. Gerçekten hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için şifrenizi yeniden girmeniz istenecektir.

 7. Sağ üst köşedeki Yeni kullanıcıları davet et düğmesini seçin .

 8. Yönetici olarak eklemek istediğiniz kişilerin e-posta adreslerini girmeye devam edin. Bu sırada, bir kişiye üç rolden birini atayabilirsiniz: sahip, yönetici veya iletişim yöneticisi.

 9. Davet Et düğmesine basın. YouTube, tüm kullanıcılara hesabı yönetmeleri için bir davet gönderir.

Birden Fazla YouTube Kanalı Nasıl Silinir

Bazen yeni bir kanal açmak hayal ettiğiniz gibi sonuçlanmayabilir. Takipçilerinizi büyütmek acı verici bir şekilde yavaş olabilir ve geri çekilmek ve strateji oluşturmak isteyebilirsiniz ya da belki de sonunda işinizin uzun vadeli hedefleriyle artık uyuşmadığını düşündüğünüz bir fikirden vazgeçmiş olabilirsiniz. Hatta bundan sonra içeriğinizi tek bir kanal altında birleştirmeye karar vermiş olabilirsiniz.

Acı noktası ne olursa olsun en doğru karar kanalı silmek olacaktır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. YouTube'u açın ve marka hesabı sahibi olarak oturum açın.

 2. Sağ üst köşedeki avatarınıza tıklayın .

 3. Ayarlar'ı seçin .

 4. Gelişmiş ayarlar'a tıklayın .

 5. Çıkan pencereden Kanalı sil üzerine tıklayın . Bu noktada, içeriğinizi kalıcı olarak silmeniz veya geçici olarak gizlemeniz istenecektir.

 6. Kalıcı olarak sil seçeneğine tıklayın .

 7. İçeriğimi sil 'i tıklayın .

Ve işin bitti!

Birden Çok YouTube Kanalı Nasıl Oluşturulur

Birden Fazla YouTube Kanalını Yönetmek İçin İpuçları

Birden fazla YouTube kanalını yönetmek çok zor değil, ancak her kanalın izleyicilerinde yankı uyandırmasını sağlamak için vurmaya çalışmanız gereken belirli akorlar var.

İşte ihtiyacınız olan:

 1. Markanızın mümkün olduğunca dikkat çekici olduğundan emin olun Markanız gücünüzdür
  . Kanalınızı ziyaret eden her kullanıcının işletmenizle anında bağlantı kurabildiğinden emin olun. Bu, resmi logonuzu kanal simgesi olarak eklemek anlamına gelir. Bir marka sloganınız varsa, bunu kanalınızın biyografisinde bir yere eklediğinizden emin olun.
 2. Mükemmel kanal açıklamasına
  sahip olun Etkileyici bir açıklama, görünürlüğünüzü ortaya çıkarmanın anahtarıdır. Kısa tutmalısınız, ancak kanalınızın SEO'sunu artırmak için anahtar kelimeler kullanmalısınız. Varsa, web sitenize bir bağlantı da ekleyebilirsiniz.
 3. Öngörülebilir bir yayınlama planına bağlı kalın
  Görüntüleyenlerinizin daha fazlası için geri gelmesini sağlamak için tutarlı, öngörülebilir bir yayınlama programına sahip olmak önemlidir. Örneğin, haftada bir video yayınlamaya karar verirseniz, her Salı 16:00 yapabilir, ancak buna bağlı kalabilirsiniz.

Ek SSS

1. Neden Bir E-posta İle İki YouTube Hesabım Olmalı?

Tek bir e-posta altında birden fazla hesaba sahip olmak, belirli bir tür veya nişteki tüm videoları tek bir hesap altında toplayarak içeriğinizi daha iyi organize etmenize yardımcı olabilir. Bu, videoları daha gösterilebilir ve aramayı daha kolay hale getirir.

2. Birden Fazla YouTube Kanalı için Tek Bir AdSense Hesabı Kullanabilir miyim?

Evet. Birden çok YouTube kanalını tek bir AdSense hesabına bağlayabilirsiniz. Aynı AdSense hesabıyla birden fazla kanaldan para kazanabilirsiniz.

3. E-posta Başına Kaç YouTube Kanalınız Olabilir?

Bir e-posta altında 50'ye kadar kanal oluşturabilirsiniz.

Birden Çok Kanal Üzerinden YouTube'dan En İyi Şekilde Yararlanın

YouTube, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve fikrinizi sıfırdan büyütmek için kolayca kullanabilirsiniz. Ancak daha sonra başka fikirler ortaya çıksa bile, hiçbir şey sizi engellememelidir. Tek yapmanız gereken birden fazla kanal açmak ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak.

Kaç YouTube kanalı yönetiyorsunuz? Bir kanaldan diğerine geçiş deneyiminiz nedir?

Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.