WhatsApp'ta Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

Kullanıcılar, WhatsApp'ta gizliliklerinin ne kadar açığa çıktığının daha fazla farkına varıyor. Kişilerinize yalnızca bir mesaj açarak çevrimiçi görünürsünüz ve bu, uygulamayı her kullandığınızda insanlara sohbet için uygun olduğunuz izlenimini verebilir. Ancak yardımcı olabilecek küçük bir numara, WhatsApp'ta çevrimiçi durumunuzu kapatmaktır.

WhatsApp'ta Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

WhatsApp'ta çevrimiçi durumunuzu gizlemenin yollarını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, WhatsApp'a bir PC, iPhone veya Android kullanıcısından erişiyor olsanız da, bu numara hakkında bilmeniz gereken her şeyi sunacaktır.

Bir iPhone'da WhatsApp'ta Son Görülme Durumunuzu Nasıl Gizleyebilirsiniz?

WhatsApp'ın "Son Görülme" durumu, kullanıcıların diğer kişilerin uygulamada en son ne zaman çevrimiçi olduklarını ve şu anda platformu kullanıp kullanmadıklarını görmelerini sağlar. Bu, bazı kullanıcılar için uygun olsa da, diğerleri için büyük bir gizlilik endişesidir. Çevrimiçi durumunuzu devre dışı bırakmak, gizliliğinizi korumanın ilk mantıklı adımıdır.

Ancak, “Son Görülme” durumunuzu devre dışı bıraktıktan sonra, kişilerinizin çevrimiçi durumunu da göremeyeceğinizi unutmayın.

 Bir iPhone kullanıcısıysanız ve uygulamada çevrimiçi durumunuzu gizlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 1. iPhone'unuzda WhatsApp'ı başlatın . _

 2. Alt menüdeki Ayarlar düğmesine dokunun .

 3. Hesap bölümüne gidin .

 4. Seçenekler listesinden Gizlilik düğmesine dokunun .

 5. Kişisel bilgilerinizi kimlerin görebileceğini değiştirebileceğiniz yeni bir seçenekler listesi görünecektir. Çevrimiçi durum ayarlarınızı değiştirmek için Son Görülme üzerine dokunun .

 6. Kimse üzerine dokunarak Son Görülme durumunuzu gizleyin . Durumunuzu yalnızca kişilerinizin görmesini istiyorsanız Kişilerim'i veya Son Görülme durumunuzu herkesin görmesini istiyorsanız Herkes'i seçebilirsiniz .

Bir Android Cihazda WhatsApp'ta Son Görülme Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

İnsanlar genellikle kendilerine biraz mahremiyet sağlamak için çevrimiçi durumlarını gizlemek isterler. WhatsApp'ı gizli modda mesaj atmaktan daha iyiyseniz, bunu Android cihazınızda yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Android cihazınızda WhatsApp'ı başlatın .

 2. Ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya dokunun.

 3. Ayarlar'ı seçin ve Hesap bölümüne gidin.

 4. Gizlilik'e gidin .

 5. Çevrimiçi durumunuzu tamamen gizlemek istiyorsanız Son görülme üzerine dokunun ve Kimse'yi seçin . Kişilerinizin yalnızca çevrimiçi durumunuzu görmesini istiyorsanız Kişilerim'e dokunun .

Bir PC'den WhatsApp'ta Çevrimiçi Durumunuzu Nasıl Gizlersiniz?

Bilgisayarınızda WhatsApp kullanıyorsanız, muhtemelen WhatsApp Web sürümündesinizdir. Bu sürüm, akıllı telefon gibi ayarlar sayfası aracılığıyla çevrimiçi durumun ince ayar yapılmasına izin vermez.

Bunun yerine, tarayıcınız için eklentiler yüklemeniz gerekir. Chrome kullandığınızı varsayarsak, kullanabileceğiniz iki eklenti var. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Google Chrome'un Web Mağazasına gidin ve “ WAIncognito ” uzantısını arayın.

 2. WhatsApp'ı çevrimiçi görünmeden kullanmak için uzantıyı yükleyin.

 3. Ayarları değiştirmek için uzantıya dokunun. Çevrimiçi durumunuzu gizlemek için “Son Görülme” güncellemelerini gönderme seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyebilirsiniz .

WA Web Plus adlı bir eklenti de yükleyebilirsiniz . Eklentiyi Chrome'unuza ekleyin, WhatsApp Web'e her zamanki gibi erişin ve aşağıdaki adımları izleyin:

 1. WhatsApp Web açıkken, WA Web Plus eklentisine dokunun.

 2. Çevrimiçi durumunuzu kişilerinizden gizlemek için Çevrimiçi durumu gizle'nin yanındaki kutuyu işaretleyin .

 3. Değişiklikler hemen uygulanmazsa, WhatsApp Web uygulamasını yeniden yüklemeniz yeterlidir.

Ek SSS

WhatsApp gizliliğiyle ilgili sorularınıza daha fazla yardımcı olacak yanıtları burada bulabilirsiniz.

WhatsApp'ta çevrimdışı görünürken sohbet edebilir miyim?

Evet! WhatsApp'ta mesajları okumak ve yanıtlamak için iki kullanışlı numara kullanabilirsiniz ve yine de çevrimdışı görünmeye devam edebilirsiniz.

Birincisi daha doğrudan olanıdır ve bir mesaja bildirim paneli aracılığıyla yanıt vermeyi içerir:

– iPhone kullanıcıları için, bildirimler panelinden mesajı sola kaydırmanız, görüntüleme seçeneğini belirlemeniz ve yanıtlamanız yeterlidir.

– Android için, Bildirimler panelindeki mesaja dokunun, Yanıtla düğmesini seçin ve mesajı gönderin.

Mesaj önizlemesini yanlışlıkla kaldırdıysanız, okunmamış bildirimleri görmek için ekranın üst kısmından aşağı çekebilir, söz konusu sohbeti bekletebilir ve Yanıtla düğmesine basabilirsiniz.

Çevrimdışı görünürken bir mesajı yanıtlamanın ikinci yöntemi, Uçak Modu'nu içerir. Uçak Modu'nu açarsanız, çevrimiçi görünmeden bir mesajı okumanıza olanak tanır. Bu şekilde, WhatsApp'ta kaydedilen son çevrimiçi süreniz, Uçak Modu'nu açmadan önceki zamanınız olur. Bu, açıkken yeni mesaj almanızı engellemesi dışında oldukça güzel bir özellik.

İşte bu "hile"nin nasıl gerçekleştirileceğine ilişkin ayrıntılı adımlar:

1. Cihazınızı Uçak Moduna geçirin .

2. WhatsApp'ı başlatın ve yeni bir mesaj göndermek istediğiniz sohbeti açın.

3. Mesajı girin ve Gönder düğmesine basın.

4. Uçak Modu'nu kapatın . Alıcı, siz çevrimiçi görünmeden mesajınızı alacaktır.

Artık çevrimiçi görünmeden sohbet etmenize yardımcı olacak iki yöntem biliyorsunuz. Çevrimiçi olduğunuzu düşünürse, kişinin size daha fazla metin göndermeye devam edeceğini bildiğinizde hızlı yanıt seçeneğini kullanmaktan çekinmeyin. Cevaplamanız gereken ancak çevrimiçi görünmekten kaçınmak istediğiniz tek bir metin varsa, Uçak Modu'nu istediğiniz zaman açabilirsiniz.

WhatsApp'ta durumum gizliyken başkalarını görebilir miyim?

WhatsApp ayarlarında, çevrimiçi durumunuzu herkes, yalnızca kişileriniz veya hiç kimse tarafından görülebilir hale getirmek için ayarlayabilirsiniz. Durumu Hiçkimse olarak ayarlarsanız, Son Görülme durumunuzu kimse göremez , ancak diğer kişilerin çevrimiçi durumunu da göremezsiniz.

Kişilerim ayarını seçerseniz, kişilerinizin ne zaman çevrimiçi olduğunu görebileceksiniz ve onlar da sizin ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görebilecekler.

WhatsApp'ta belirli kişiler için durumumu gizleyebilir miyim?

Aşağıdaki adımları izleyerek bazı kişiler için durum güncellemelerinizi gizleyebilirsiniz:

iPhone kullanıcıları için:

1. iPhone'unuzda WhatsApp'ı başlatın ve Ayarlar sayfasına gidin.

2. Hesap'a ve ardından Gizlilik'e gidin .

3. Durum bölümüne gidin ve Şunlar Dışında Kişilerim'e dokunun.

4. Durum güncellemelerinizi gizlemek istediğiniz kişilerin yanındaki yuvarlak kutuyu işaretleyin.

5. Bitirdiğinizde Bitti'ye dokunun.

Android kullanıcıları için:

1. Telefonunuzda WhatsApp'ı başlatın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menüye gidin.

2. Açılır menüden Ayarlar'a dokunun .

3. Hesap bölümüne gidin .

4. Gizlilik'e ve ardından Durum'a gidin .

5. Şunlar Dışında Kişilerim… seçeneğini seçin.

6. Durum güncellemelerinizi gizlemek istediğiniz kişilerin yanındaki yuvarlak kutuya dokunun.

7. Onaylamak için sağ alttaki yeşil daireye dokunun.

Bu adımların yalnızca Durum Güncellemelerinizi belirli kişilerden gizleyeceğini unutmayın. Son Görülme durumunuzu saklamazlar .

Herkes , Kişilerim veya Hiç Kimse için Son Görülme durumunuzu gizleyebilirsiniz . Şu anda, yalnızca belirli kişilerden çevrimiçi durumu gizlemeye izin veren bir özellik yoktur.

Belirli bir kişinin çevrimiçi durumunuzu görmesini engellemek istiyorsanız, onları hesabınızda engellemeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, kişi Son Görülme durumunuzu veya profil resminiz, hikayeleriniz veya hesabınızla ilişkili herhangi bir şey gibi diğer kişisel bilgileri göremez .

Bir kişiyi nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Telefonunuzda WhatsApp'ı başlatın.

2. Engellemek istediğiniz kişiyle sohbete dokunun.

3. Ekranın üst kısmından o kişinin adına dokunun ve Engelle öğesini seçin .

4. Bitirmek için komut isteminden Engelle'yi seçin.

WhatsApp Sohbet Gizli Moduna Geçti

Çevrimiçi durumunuzu gizlemek birçok avantajla birlikte gelir. Bir mesajı okur okumaz yanıtlamak için baskı altında hissetmeyeceksiniz. Bu arada, gece geç saatlerde sadece rahatlamak istediğinizde uygulamayı kaydırmak, kişilerinizden gelen sürekli mesajlara kolayca kapılmanızı sağlamaz ve genel gizlilik seviyeniz daha yüksektir. Bu makale, WhatsApp'ta çevrimiçi durumunuzu gizleme konusunda bilmeniz gereken her şeyi paylaştı. Umarım, öğrendiğiniz bazı şeyleri kullanabilirsiniz.

WhatsApp'ta çevrimiçi durumunuzu gizlemek istemenizin ana nedenleri nelerdir? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow