Bu ABD Ordusu Gece Görüş Gözlüğü Size Fütüristik Yırtıcı Gibi Vizyon Veriyor

İkonik “Predator” serisinin hayranları her zaman Predator vizyonunun insanlar için ne kadar etkili olacağını merak ederler; ENVG-B’nin benzersiz özellikleri, tam da bu soruyu gündeme getiriyor. Aslında, tedarikçiye göre ABD, askerleri ENVG-B birimleriyle donatmak için toplam 107 milyon dolarlık sipariş verdi. Amerika Elbit Sistemleri. Bu yüksek teknolojili gözlüklerden 1.500’den fazlası, ordunun 10. Dağ Tümeni’ne nezaketen teslim […]

Bu ABD Ordusu Gece Görüş Gözlüğü Size Fütüristik Yırtıcı Gibi Vizyon Veriyor

İkonik “Predator” serisinin hayranları her zaman Predator vizyonunun insanlar için ne kadar etkili olacağını merak ederler; ENVG-B’nin benzersiz özellikleri, tam da bu soruyu gündeme getiriyor. Aslında, tedarikçiye göre ABD, askerleri ENVG-B birimleriyle donatmak için toplam 107 milyon dolarlık sipariş verdi. Amerika Elbit Sistemleri. Bu yüksek teknolojili gözlüklerden 1.500’den fazlası, ordunun 10. Dağ Tümeni’ne nezaketen teslim edildi. L3Harris Teknolojileri. Söylemeye gerek yok, ABD Ordusu bu ENVG-B’lere çok fazla inanç (ve para) koyuyor. Ancak ne kadar iyi performans gösteriyorlar ve bu kadar büyük bir yatırımı garanti ediyorlar mı? A Youtube videosu by L3Harris, “en gelişmiş gece dövüş sistemi” olarak gördüğü şeyin temelini oluşturan birçok son teknoloji özelliği sergiledi.

ENVG-B’nin faydaları arasında, bir askerin her koşulda durumsal farkındalığını büyük ölçüde artırarak duman, sis veya genel olarak zayıf görüşün olduğu alanlarda görmelerine olanak sağlaması yer alır. Predator’ın otomatik hedefleme sistemine benzer hedefleri görünür bir şekilde üçgenleştirmese de, bu ileri teknoloji gözlükler “hızlı hedef belirleme” denen şeyi sergiliyor. Bu, askerlerin ENVG-B gözlüklerini silah dürbünleriyle entegre etmelerini sağlayarak, başlarını dışarı çıkarmak zorunda kalmadan siperin arkasından ateş etmelerini sağlar. Elbit Systems’in ENVG-B’leri, savaş alanında çok önemli olan, dostu düşmandan ayırt etme yeteneğine de sahiptir. Geliştirilmiş görseller, termal görüntüleme ve gece görüşü ile birlikte artırılmış gerçeklikten yararlanan inşaatçılar, Amerikan ordusunun şimdiye kadar konuşlandırdığı en gelişmiş gece görüş teknolojisini yaratma sözünü kesinlikle yerine getirdiler.

Teknory