Bugünün Wordle Yanıtı #582 – 23 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#582 – 23 Ocak 2023) cevabı “kaçmak” dır. Başlangıçta, sözde bir temas sporunda bir rakibin temas girişimlerinden sürekli olarak kaçarak hayal kırıklığına uğratma bağlamında bir darbeden kaçmak veya bir darbeyi savuşturmak anlamına geliyordu. Kelime, aptal yerine koymak veya hayal kırıklığına uğratmak anlamına gelen Latince “eludere” ye kadar uzanır; ex “out, away” + […]

Bugünün Wordle Yanıtı #582 – 23 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bulmacasının (#582 – 23 Ocak 2023) cevabı “kaçmak” dır. Başlangıçta, sözde bir temas sporunda bir rakibin temas girişimlerinden sürekli olarak kaçarak hayal kırıklığına uğratma bağlamında bir darbeden kaçmak veya bir darbeyi savuşturmak anlamına geliyordu. Kelime, aptal yerine koymak veya hayal kırıklığına uğratmak anlamına gelen Latince “eludere” ye kadar uzanır; ex “out, away” + ludere “to play”in asimile edilmiş biçiminden (üzerinden etimoloji).

“Elude” genellikle dolaylı olarak bir şeye atıfta bulunmak veya ima etmek anlamına gelen farklı ama kulağa benzer bir kelime olan “allude” ile karıştırılır. İlginç bir şekilde, her iki kelimenin de benzer bir kökeni vardır – “allude” da kısmen Latince “ludere” den gelir, ancak “doğru” anlamına gelen “ad-” ön ekiyle, kaçmak yerine “oynamak” anlamını alır. uzakta oynamak için.”

Hangisinin hangisi olduğundan emin değilseniz işte size bir tüyo Merriam Webster şunu hatırlamanıza yardımcı olabilir: “elude” E ile başlar ve E ile başlayan terimlerle de ilgilidir: kaçmak ve kaçmak. “Anlatmak” ise A ile başlar ve konuşmakla ilgilidir. adoğrudan bahsetmeden şeyler hakkında. Bu makalenin bulmacanızı rekor sürede bitirmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Benzer oyunlarda şansınızı denemek isterseniz, eğlenceyi uzatmak için Wordle gibi daha fazla bulmaca burada.

Teknory