Tüm Zamanların En Tehlikeli 10 Konsept Aracı

İsviçreli tasarım stüdyosu Rinspeed, şimdiye kadarki en tuhaf konsept arabalardan bazılarının otomobil fuarı pistini süslemesinden sorumluydu, ancak hiçbiri garip bir şekilde Tatooo.com kadar tehlikeli değil. Konsept sadece tek bir araç değil, iki araçtan oluşuyor; ana araç, yatağında vinç bulunan bir kamyonet. Belki biraz çirkin ama hayati tehlikesi yok. Ancak Rinspeed’in Breathing Observation Bubble veya kısaca […]

Tüm Zamanların En Tehlikeli 10 Konsept Aracı

İsviçreli tasarım stüdyosu Rinspeed, şimdiye kadarki en tuhaf konsept arabalardan bazılarının otomobil fuarı pistini süslemesinden sorumluydu, ancak hiçbiri garip bir şekilde Tatooo.com kadar tehlikeli değil. Konsept sadece tek bir araç değil, iki araçtan oluşuyor; ana araç, yatağında vinç bulunan bir kamyonet. Belki biraz çirkin ama hayati tehlikesi yok. Ancak Rinspeed’in Breathing Observation Bubble veya kısaca BOB adını verdiği, kamyonun arkasına monte edilen motorlu scooter için aynı şey söylenemez. Rinspeed’in basın açıklaması scooter su altında 30 fit derinliğe kadar dalmak için tasarlandığından, onu “tamamen yeni bir dalış aparatı” olarak tanımlıyor.

Dalgıcın kafasını scooter’ın gövdesine sabitlenmiş kaskın içine sokması ve kaskın dalgıcın kafasının serbestçe hareket edebilmesi için bir hava kabarcığı tutması gerekiyor. Ağızlık yok, bunun yerine Rinspeed’in iddia ettiği küçük bir basınçlı hava şişesi kask balonunda bir saate kadar dalış için yeterli oksijen sağlayacak. Deneyimli dalgıçlar için bile, kafanız açık bir scooter kaskına takılıyken dalış yapmak çok kötü bir fikir gibi görünüyor. Bununla birlikte, gerçekten endişe verici olan şey, Rinspeed’in “yeni başlayanların” da onu kullanabileceğini öngörmesidir. Baloncuk patlarsa ve aniden oksijensiz su altında kalırlarsa, yeni başlayanların ne yapacağını düşünmemek en iyisidir.

Teknory