CS:GO desteği 10 yıl sonra resmen sona erdi

Eski sürümü için destek Counter-Strike: Küresel Saldırı resmen sona erdi. Geçtiğimiz Ekim ayında lansmanın ardından Counter-Strike 2, Valve, oyunun 64 bit Windows ve Linux sürümlerine odaklanabilmek için eski donanım ve macOS desteğini keseceğini duyurdu. Valve, eski sistemlerde çalışan kullanıcıların başlatamaması durumunda Counter-Strike 2eski bir sürümüne erişebilecekler CS:GOancak tam destek 1 Ocak 2024’te sona erecek. O […]

CS:GO desteği 10 yıl sonra resmen sona erdi

Eski sürümü için destek Counter-Strike: Küresel Saldırı resmen sona erdi.

Geçtiğimiz Ekim ayında lansmanın ardından Counter-Strike 2, Valve, oyunun 64 bit Windows ve Linux sürümlerine odaklanabilmek için eski donanım ve macOS desteğini keseceğini duyurdu.

Valve, eski sistemlerde çalışan kullanıcıların başlatamaması durumunda Counter-Strike 2eski bir sürümüne erişebilecekler CS:GOancak tam destek 1 Ocak 2024’te sona erecek.

O zaman geldi ve 10 yıl sonra, CS:GO – Steam’deki en popüler oyunlardan biri ve tüm zamanların en iyi FPS oyunlarından biri – resmi olarak artık yok.

Counter-Strike 2 en büyük teknik sıçramayı temsil ediyor CS geçmişi ve amacımız gelişmeye devam etmektir Counter Strike Valve, önümüzdeki yıllarda “dedi. Blog yazısı.

teknoloji ilerledikçe, DirectX 9 ve 32 bit işletim sistemleri de dahil olmak üzere eski donanımlara yönelik desteği sona erdirme konusunda zor bir karar aldık. Benzer şekilde, artık macOS’u da desteklemeyeceğiz. Bunların toplamı, aktif donanımın yüzde birinden daha azını temsil ediyordu. CS:GO oyuncular.”

Son değişiklikten etkilenenler, 1 Aralık 2023 tarihine kadar Prime Statü Yükseltmelerinin iadesi için başvuruda bulunabildiler.

Geri ödeme, özellikle DirectX 9 ve/veya 32-bit Windows kullanıcıları için, eğer satın alma işlemleri Steam’den yapıldıysa, bu güncellemenin duyurusu arasında yapıldı. Counter-Strike 2 22 Mart 2023’te Sınırlı Test ve lansmanı Counter-Strike 2 27 Eylül 2023’te.

MacOS kullanıcıları ayrıca “çoğunun” geri ödeme alma hakkına da sahipti. CS:GO oyun zamanı macOS’taydı ve oynadılar CS:GO duyurusu arasında Mac’te Counter-Strike 2 Sınırlı Test ve oyunun lansmanı, “Prime Durum Yükseltmesini ne zaman satın aldıklarına bakılmaksızın.”

Daha fazlası için, seçimlerimize göz atın en iyi Steam oyunları geçen yılın yanı sıra en iyi FPS oyunları şu anda mevcut.

Teknory