Ordunun Yeni 300 KW Lazerinin Ünlü Bir Albümle Ortak Yönü Nedir?

“Ayın Karanlık Yüzü”, bir savaş silahı için garip bir şekilde barışçıl bir benzetme gibi görünebilir, ancak bu uygun bir karşılaştırmadır. HELSI, ordunun Dolaylı Yangınlardan Korunma Yeteneği-Yüksek Enerji Lazer projesi (IFPC-HEL – ordu iyi bir kısaltmayı sever), ön üsler gibi sabit ve yarı sabit sahaları yukarıdan gelen çeşitli kötülüklere karşı savunmayı amaçlar. Bu amaçla, albüm kapağının […]

Ordunun Yeni 300 KW Lazerinin Ünlü Bir Albümle Ortak Yönü Nedir?

“Ayın Karanlık Yüzü”, bir savaş silahı için garip bir şekilde barışçıl bir benzetme gibi görünebilir, ancak bu uygun bir karşılaştırmadır. HELSI, ordunun Dolaylı Yangınlardan Korunma Yeteneği-Yüksek Enerji Lazer projesi (IFPC-HEL – ordu iyi bir kısaltmayı sever), ön üsler gibi sabit ve yarı sabit sahaları yukarıdan gelen çeşitli kötülüklere karşı savunmayı amaçlar. Bu amaçla, albüm kapağının yayılan spektrumundan farklı olarak, tek bir noktadan birden çok ışını ateşler.

Şu anda tasarlandığı gibi, HELSI gibi enerji silahları saldırıları kendi başlarına çözmeyecektir. HELSI mermileri havadan patlatmada ne kadar iyi olursa olsun, yakın sorunu çözemez – birisi ona ateş ediyor ve durması gerekiyor. IFPC-HEL brifingi, gemiler ve ağır silahlar gibi konvansiyonel saldırganlara söz konusu düşmanları hedef alma ve etkisiz hale getirme şansı vererek, hayati bir zaman dilimi için havayı temizleyebilecek bir şey inşa etmekti.

HELSI’nin IFPC-HEL umutlarını karşılayıp karşılamadığı henüz belli değil. Henüz, gerçek bir yangın ortamında test edilmemiştir. Bununla birlikte HELSI, Lockheed’in önceki Helios lazerinin bir seyir füzesini gökten düşürmek için ihtiyaç duyduğu gücün yaklaşık beş katını sağlıyor. Helios zaten bir ABD savaş gemisini savunuyor (üzerinden Sürüş). HELSI bu tür bir performansla eşleşebilirse, muhtemelen geleceğin savaş alanlarında bir yeri olacaktır.

Teknory