Diablo 4’te Zindan Nasıl Sıfırlanır

Zindanlar “Diablo 4″te çok önemli bir rol oynuyor. Deneyim puanlarını (XP) artırmanın kolay bir yolunu arayan oyuncular, bu hedefe ulaşmak için zindanlarını sıfırlamaya devam edebilirler. Ayrıca daha fazla Altın ve ganimet toplamaya da yardımcı olur. Zindanları sıfırlamak, oyunda ilerlemeden önce belirli bir alandaki tüm düşmanları birden çok kez ortadan kaldırmanıza olanak tanır. “Diablo 4″te zindanların […]

Diablo 4’te Zindan Nasıl Sıfırlanır

Zindanlar “Diablo 4″te çok önemli bir rol oynuyor. Deneyim puanlarını (XP) artırmanın kolay bir yolunu arayan oyuncular, bu hedefe ulaşmak için zindanlarını sıfırlamaya devam edebilirler. Ayrıca daha fazla Altın ve ganimet toplamaya da yardımcı olur. Zindanları sıfırlamak, oyunda ilerlemeden önce belirli bir alandaki tüm düşmanları birden çok kez ortadan kaldırmanıza olanak tanır.

“Diablo 4″te zindanların nasıl sıfırlanacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Diablo 4’te Zindanları Sıfırlama

Sıfırlamadan önce bir zindanı tamamlamanız önerilir. “Diablo 4”te üç tür zindan vardır: Sefer, Normal ve Kabus. Ancak yalnızca Normal ve Kabus zindanlarını sıfırlayabilirsiniz.

Zindan mekaniğini nasıl sıfırlayacağınızı merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Tek başına oyunda bu görevi şu şekilde başarabilirsin:

 1. Zindandan çık.
 2. Haritanızı açın.
 3. Şu anda takip ettiğiniz görevler günlükte görüntülenecektir. “Zindanları Sıfırla” seçeneğini bulmak için aşağı kaydırın.
 4. PC kullanıcıları doğrudan düğmeye tıklayabilir. Xbox kullanıcılarının “X” tuşuna uzun basması gerekirken, PS5 kullanıcılarının “Dokunma” düğmesine basıp “Zindanları Sıfırla”yı seçmesi yeterli.
 5. Uyarı mesajı çıktığında “Kabul Et” seçeneğine tıklayın.
 6. Zindana döndüğünüzde, yeniden yağmalamanız ve çiftçilik yapmanız için her şey ortaya çıkacak.

Sıfırlamak için zindandan çıkmış olmanız gerektiğini unutmayın. Bu yöntem, normal zindanlara dönmeleri sizin için uygun olmadığı sürece Kabus zindanları için de önerilmez.

Alternatif olarak şunları yapabilirsiniz:

 1. Dünya haritanızı görüntülemek için PC’nizdeki “M” tuşuna, PlayStation kullanıcıları için “Dokunma” düğmesine ve Xbox kullanıcıları için “Görüntüle” kontrolüne basın.
 2. “Zindanları Sıfırla” seçeneğini seçin.
 3. Kabus dahil tüm zindanları sıfırlamak isteyip istemediğinizi onaylamanızı isteyen bir uyarı uyarısı görüntülenecektir.
 4. “Kabul Et” seçeneğini seçmek, Sefer kategorisindekiler dışındaki tüm zindanları geri yükleyecektir.

Zindanların genellikle düşmanın kalesi görevi gördüğünü ve hayatta kalabilmek ve sağlığınızın optimum seviyede olmasını sağlamak için kendinizi en iyi zırhla donatmanız gerektiğini unutmayın. “Diablo 4” bu özelliği istediğiniz sıklıkta sıfırlamanıza olanak tanır.

“Diablo 4″teki zindanlardan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, beğendiğiniz bir zindanı bulduğunuzda, bir sonrakine geçmeden önce yeterli XP, ganimet ve Altın toplamaya zaman ayırmanız önerilir. Bu, çiftçiliğinizi daha verimli hale getirecektir. Zindanlardan giriş yoluyla veya ışınlanma yoluyla çıkabilirsiniz.

Oyundan Ayrılarak Zindanların Sıfırlanması

Bu yöntem, solo ve çevrimiçi oyun için geçerli zindanları sıfırlamanıza olanak tanır.

 1. Zindandan çıkın ve alanın dışında bir dakika bekleyin.
 2. Oyundan çıkın ve karakter seçme menüsüne dönün.
 3. Toplanacak tüm düşmanlar ve eşyalar, oyuna döndüğünüzde yeniden ortaya çıkacak.

Bu yöntemi kullanan oyuncular, zindandan çıkmadan önce zindanın içinde aktif portal kalmadığından emin olmalıdır. İçeride açık bir portal bırakırsanız zindanı tekrar çiftçilik yapamazsınız. Bu yöntemi kullanırken iksir etkilerinizi kaybetme ihtimaliniz de vardır.

Grup Oyunu Zindanları için Anında Sıfırlama

“Diablo 4”ü tek başınıza veya grup halinde tamamlayabilirsiniz. Ancak grup ortamında zindanda zorlu patronları alt etmek daha kolaydır. Grup oyununda zindanları şu şekilde sıfırlayabilirsiniz:

 1. Parti liderleri “Sosyal” menüsüne giderek zindandan çıkmalıdır.
 2. Lider ayrıldığında tüm parti üyeleri gruptan çıkarılacaktır.
 3. Zindanın yenilenmesi için en az beş dakika bekleyin.
 4. Başka bir oyuncudan diğer parti üyelerine davet göndermesini isteyin.
 5. Sıfırlama zindanına tekrar girin ve yeniden çiftçiliğe başlayın.

Kısmen Tamamlanmış Bir Zindanı Geri Yükleme

Bu, zindana yanlış adımlarla başlayan, düşmanlar tarafından bunalmış hisseden veya zindan düzeninin hayranı olmayan gruplar veya bireyler için yararlı olabilir. Kısmen tamamlanmış bir zindanı şu şekilde geri yükleyebilirsiniz:

 1. Zindandan ayrılın (parti üyelerinizle birlikte).
 2. En az 150 saniye bekleyin.
 3. Zindana tekrar girdiğinizde tüm materyaller yeniden doğmuş olacaktır.

Zindan Sıfırlama Hilesi

Unutmayın, zindanın sıfırlanmasını beklerken her zaman oyunun sayısız yan içeriğiyle ilgilenebilirsiniz. Bir zindan koşusuna başlamadan önce envanterinizin boş olduğundan emin olmak en iyisidir. Bu, verimliliğinizi artırır çünkü envanter öğelerinizi takas etmek için şehre dönüp durmanıza gerek kalmaz. Eşyalarınız da yere düşmeye devam edebilir, bu da muhtemelen bazı görevleri tamamlamanızı zorlaştıracaktır.

SSS

Diablo 4’te bir zindanı grup olarak sıfırlayabilir misiniz?

Evet. Parti lideriniz gruptan ayrılabilir ve tüm parti üyeleri otomatik olarak gruptan çıkarılır. Zindan sıfırlandıktan sonra oyuncular liderin yeni grubuna katılabilirler.

Diablo 4’te bir zindanı sıfırlamanız ne kadar sürer?

Bir zindanın sıfırlanmasının tamamlanması yaklaşık beş dakika sürebilir.

Diablo 4’te sıfırlanacak en iyi zindan hangisidir?

Guulrahn Kanalları idealdir çünkü daha az düşman içerir ve tamamlanması gereken daha az zorluk içerir.

Doyduğunuz Doya Kadar Ganimet Toplayın

Değerli malzemeleri toplayabileceğiniz pek çok yer olsa da zindanlar “Diablo” serisindeki en iyi ganimet kaynaklarından biridir. Sanctuary’nin mücevherlerini stoklamak istiyorsanız zindanları sıfırlamak akıllıca bir seçimdir.

oyun ilerlemenizi yavaşlatması kaçınılmaz olsa da, aynı zindanı tekrarlamak size hayati önem taşıyan XP ve “Diablo 4”teki keşif yolculuğunuzu kolaylaştıracak ödüller kazandırabilir. Tüm bunları oyundaki ilerlemenizi kaybetmemenizi sağlarken yapar.

Unutmayın, her zindanın kendine özgü ödülleri ve oynanışı vardır, bu nedenle oyunda ilerledikçe hepsini keşfetmekten çekinmeyin.

Hiç “Diablo 4”te bir zindanı sıfırlamayı denediniz mi? Şu ana kadar hangi tür zindanı tekrarlayabildin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow