En iyi GTA 5 modları: Grand Theft Auto V'i dönüştürün

Bu GTA 5 modlarıyla PC'de Rockstar'ın şaheserini dönüştürün

En iyi GTA 5 modları: Grand Theft Auto V'i dönüştürün

En iyi GTA 5 modlarını kurmak için şimdi hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı. Dokuz yaşında olmasına rağmen, GTA 5 şimdiye kadarki en popüler oyunlardan biri olmaya devam ediyor - 2022 itibariyle satışlar 160 milyonun üzerinde. 

Rockstar Games şimdi GTA 6 üzerinde çalıştığını açıklamış olsa da , bu oyunun yayınlanmasına hala birkaç yıl var ve özellikle geniş mod kütüphanesini denerseniz GTA 5'te hala bolca yaşam var .

Ama en iyi GTA 5 modları nelerdir? Bunlar tutkulu bir topluluk tarafından yapılan ücretsiz değişiklikler. Gerçekten modern bir oyun gibi görünmesi için görseller söz konusu olduğunda oyunu elden geçirmekle kalmazlar, hatta tamamen yeni bir oyun gibi hissettiren ekstra oyun özellikleri bile ekleyebilirler.

Geçtiğimiz dokuz yıl boyunca GTA 5, büyük bir mod kütüphanesi oluşturdu, bu nedenle gerçekten yüklemeye değer en iyi Grand Theft Auto V modlarını bulmak zor olabilir. Birçok GTA 5 modu mükemmel olsa da, ne yazık ki hiç de iyi olmayan çok sayıda mod var.

Bu nedenle, işleri olabildiğince kolaylaştırmak için 2022'de yükleyebileceğiniz en iyi GTA 5 modlarını vurguladık. Ayrıca GTA 5 modlarının PC'ye nasıl kurulacağına dair bir kılavuz da ekledik.

GTA 5 modları nasıl kurulur

En iyi GTA 5 modları, Grand Theft Auto V'e yeni bir soluk getirebilir, ancak oyunda ince ayar yapmaya başlamadan önce birkaç şey yapmanız gerekir. Bu adımları izleyin ve kısa sürede en iyi GTA 5 modlarını oynuyor olacaksınız.

1. GTA 5 için Script Hook V'yi indirin ve yükleyin

İhtiyacınız olan ilk araç Script Hook V(yeni sekmede açılır). .zip dosyasını indirin, ardından açın ve ScriptHookV.dll dosyasını GTA5.exe'nin bulunduğu ana GTA V klasörüne kopyalayın. Steam kullanan kişiler için bu, GTA 5'i kurduğunuz sürücüdeki \SteamApps\common\Grand Theft Auto V\ içinde bulunur.

Ayrıca dsound.dll ve NativeTrainer.asi'yi de aynı klasöre kopyalayın.

2. GTAV LUA Eklentisini Kurun

Bazı modlar ayrıca GTAV LUA Eklentisini gerektirir . .zip dosyasını indirip açın, ardından LUA.asi'yi GTA5.exe'deki aynı klasöre taşıyın (1. adımda olduğu gibi).

3. GTA 5 modlarını yükleyin

Bu iki araçla herhangi bir GTA 5 modunu indirebilir ve çalıştırabilirsiniz. Farklı modların farklı talimatları vardır, bu yüzden indirirken bunları dikkatlice okuyun. Çoğu, an GTA 5 klasörüne kopyalamaya ihtiyaç duyar.

Ancak, LUA Eklentisi gerektiren bir mod indirdiğinizde, modla birlikte gelen LUA dosyasını GTA 5'in 'komut dosyaları' klasöründe bulunabilen 'addins' klasörüne kopyaladığınızdan emin olun.

Artık en iyi GTA 5 modlarını kurmaya ve oynamaya hazır olmalısınız.

1. GTA V Redux

GTA V Redux'u(yeni sekmede açılır)tüm zamanların en iyi GTA 5 modunu seçtik. 4K dokular, yeni hava efektleri ve çok daha fazlasıyla GTA 5'e büyük bir grafik revizyonu getiriyor. Yedi yıldan sonra GTA 5 eskisi kadar modern görünmüyor, ancak GTA V Redux herhangi bir modern oyun kadar iyi görünmesini sağlıyor.

Sadece grafiksel iyileştirmeler getirmekle kalmıyor, aynı zamanda araçların daha iyi yol tutuşunu sağlıyor, polis sistemini düzelterek daha adil olmasını sağlıyor ve NPC davranışını iyileştiriyor, böylece Los Santos'taki insanlar daha inandırıcı davranıyor.

2. Tüm İç Mekanları Açın

GTA 5 dünyası büyük ve harika bir şekilde gerçekleştirilmiş, ancak erişemeyeceğiniz birçok bina var. Önceki oyunlara göre girebileceğiniz kesinlikle daha az bina var. Ancak, Tüm İç Mekanları Aç(yeni sekmede açılır)GTA 5 modu, önceden erişilemeyen çok sayıda binaya girmenize izin vererek bunların hepsini değiştirir.

Bu, zaten büyük olan bir haritayı daha da büyütmekle kalmaz, aynı zamanda GTA 5 dünyasını daha da sürükleyici ve gerçekçi hale getirmeye yardımcı olur.

3. Complex Kontrol

Oyunun her yönünü esasen değiştiren bir GTA 5 modu istiyorsanız, Complex Kontrol(yeni sekmede açılır)sizin için moddur. PUBG ve Fortnite gibi oyunlarda popüler hale gelen battle royale mekaniklerini GTA 5'e, ayrıca 100'den fazla benzersiz karakter görünümü, yeni yetenekler ve çok daha fazlasını getiriyor.

Karmaşık Kontrol, en iyi GTA 5 modlarının ne kadar iddialı olabileceğinin mükemmel bir örneğidir.

4. Çete ve Çim

GTA 5, PlayStation 2'nin GTA: San Andreas'ın manevi halefidir ve her ikisi de San Andreas'ın kurgusal durumunda geçmektedir. Bununla birlikte, GTA 5 birçok PS2 oyununu geliştirirken, eğlenceli çete savaşı özelliği gibi bazı dikkat çekici eksiklikler var.

GTA 5'in bunu içermediğini düşündüyseniz, Gang and Turf ile yeniden yaşayabilirsiniz.(yeni sekmede açılır)karşı.

5. Komik Araçlar Paketi

Komik Araçlar Paketi #1 ile GTA 5'i saçma ve ünlü araçlarla doldurun(yeni sekmede açılır)ve Komik Araçlar Paketi #2(yeni sekmede açılır). Bu modlar yüklendiğinde, küçük bir yüzme havuzu, barbekü ve güneşlenme olanakları bulunan The Poolmobile gibi arabaların yanı sıra Breaking Bad'deki karavan gibi ikonik araçlarla gezebilirsiniz.

6. Yerçekimi Tabancası

Yerçekimi Silahı Modu GTA 5 ile GTA 5'e Half Life 2'den ilham alan kaosa bir dokunuş getirin(yeni sekmede açılır). Silahı GTA 5'teki diğer silahlarla yaptığınız gibi donatın, ardından arabalar, yayalar ve hayvanlar da dahil olmak üzere dünyadaki her şeyi almak için klavyede E'yi basılı tutun ve sonra onları uzağa ateşleyin. Gülünç eğlenceli.

7. NaturalVision Gelişti

NaturalVision Gelişmiş Grand Theft Auto V grafiklerini yepyeni bir seviyeye taşımayı amaçlayan oldukça iddialı bir GTA 5 modudur. GTA 5 için çok sayıda harika görsel mod varken, NaturalVision Evolved daha da ileri gidiyor ve bize GTA 6'nın gelecekte nasıl görünebileceğine dair bir ipucu veriyor.

Bu listedeki diğer modlardan farklı olarak NaturalVision Evolved devam eden bir çalışmadır ve erken erişim için ödeme yapmanız gerekir. Genellikle bu biraz kırmızı bayrak olur, ancak bu gerçekten iddialı bir mod gibi görünüyor. Ayrıca, (çok) erken bir sürümünü ücretsiz olarak deneyebilirsiniz(yeni sekmede açılır).

8. GTA Demir Adam Zırhı

GTA Iron Man Armor ile GTA'ya biraz MCU koyun(yeni sekmede açılır)San Andreas'ın etrafında giyinmenize ve patlamanıza izin veren mod. Sadece gökyüzüne çıkmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda acımasız bir silahtır ve roketler ve itici patlayıcılar kullanarak adaleti dağıtmanıza olanak tanır.