Google, üçüncü taraf Asistan akıllı ekranları için yazılım desteğini durdurur

Akıllı ekranların, Google Pixel Tablet ve akıllı ev yuvasının gelişiyle birlikte bir kategori yenilemesi gerekiyor. Ama o zamana kadar, tüm kategorinin öldüğünü düşünseydin seni suçlamazdık. Akıllı ekranlar, birkaç yıl önce akıllı evlerin merkezi noktası olarak oldukça popülerdi, ancak o zamandan beri modası geçti. Tabutuna bir çivi çakan Google, yazılım güncelleme planlarından üçüncü taraf akıllı ekranlara […]

Google, üçüncü taraf Asistan akıllı ekranları için yazılım desteğini durdurur

Akıllı ekranların, Google Pixel Tablet ve akıllı ev yuvasının gelişiyle birlikte bir kategori yenilemesi gerekiyor. Ama o zamana kadar, tüm kategorinin öldüğünü düşünseydin seni suçlamazdık. Akıllı ekranlar, birkaç yıl önce akıllı evlerin merkezi noktası olarak oldukça popülerdi, ancak o zamandan beri modası geçti. Tabutuna bir çivi çakan Google, yazılım güncelleme planlarından üçüncü taraf akıllı ekranlara verdiği desteği sessizce kaldırdı.

tarafından tespit edildiği gibi 9to5GoogleGoogle bir güncelleme yaptı destek makalesi Bu önemli duyuru ile hoparlörler ve akıllı ekranlarda Duo aramaları yapma hakkında:

Google artık şu üçüncü taraf Akıllı Ekranlar için yazılım güncellemeleri sağlamamaktadır: Lenovo Akıllı Ekran (7″, 8″ ve 10″), JBL Link View ve LG Xboom AI ThinQ WK9 Akıllı Ekran. Bu, görüntülü aramaların ve toplantıların kalitesini etkileyebilir.

Bahsedilen tüm akıllı ekranlar, 2018 ile 2019 yılları arasında piyasaya sürülen Google Asistan akıllı ekranlarıdır. Cihazlar, Android Things platformuyla lansmanlarında büyük ilgi gördü, ancak zamanla ilgi azaldı. Google, 2019’da yalnızca bir zamanlar daha geniş olan IoT odağından akıllı ekranlara ve hoparlörlere yeniden odaklanmasına rağmen, sonunda 2020’de Android Things platformunu öldürdü. Artık, Google artık başka yazılım güncellemesi sağlamayı düşünmediğinden, bu akıllı hoparlörler etkin bir şekilde Kullanım Ömrünün Sonuna ulaştı.

Yine de, Pixel Tablet popüler olursa ve ne zaman popüler olursa, Nest Hub’larına sonunda ne olacağını merak etmeden duramazsınız. Android ve Pixel UI ile Pixel Tablet, hem tablet hem de akıllı ekran işlevselliğini bir araya getirdiği için son kullanıcılara daha tanıdık gelecektir.

Google, üçüncü taraf Asistan akıllı ekranları için yazılım desteğini durdurur

Teknory