Hangi Netflix planı sizin için uygun ?

Netflix paket Temel, Standart ve Premium karşılaştırılması

Hangi Netflix planı sizin için uygun ?

Hangi Netflix planı sizin için? Netflix'e kaydoluyorsanız ancak bir abonelik için ne kadar harcamanız gerektiğini bilmiyorsanız, ihtiyacınız olan yanıtları bizde bulabilirsiniz.

Netflix'in tüm kullanıcıları için tek bir fiyatlandırma planının olduğu ilk günlerinden bu yana çok yol kat ettik . 2020'de pandemi sırasında abone sayısı, 2019'da TV yayın hizmetini kullanan 140 milyon ücretli aboneden 2021'in ikinci çeyreğinde yaklaşık 209 milyon küresel ücretli üyeliğe yükseldi. Netflix, 2019'un sonlarında en ucuz plan dışındaki herkes için fiyatları artırdı, ancak bu artış olmadı juggernaut için abone büyümesini etkiliyor gibi görünüyor. Biraz, sizin için doğru planın birkaç yıl önce olduğu gibi olmayabileceği anlamına geliyor.

Yalnızca Netflix'e en ucuz giriş noktasını istiyorsanız - veya yüksek çözünürlüklü akış için internet bağlantınız yoksa - lüks 4K içeriğe giden biriyle aynı parayı ödemek istemezsiniz. Öte yandan, en ucuz plan için aynı kitap kitaplığına erişirken, daha gelişmiş bir aboneliğe yükseltmenin birçok avantajı vardır.

Bu kılavuzda, her bir planın maliyetine, sunulan görüntü kalitesine ve aynı anda izleyebileceğiniz ekran sayısına bakarak Netflix'in Temel, Standart ve Premium planları arasındaki farkları ele alacağız.

Netflix ne kadar?

Netflix'in farklı fiyatlandırmaya sahip üç planı vardır: Temel, Standart ve Premium planlar ve her plan farklı maliyetler, farklı görüntü kalitesi seviyeleri ve siz yükseldikçe artan sayıda ekranda kullanılabilirlik ile birlikte gelir. Sadece ucuz bir plan istiyorsanız, temel seçenek oldukça uygun, ayda sadece 9 dolardan. Ancak HD veya daha iyisi 4K ve HDR arıyorsanız, premium pakete bakmanız gerekecek. Tüm detaylar için okumaya devam edin.

Netflix'i ücretsiz izleyebilir miyim?

Çoğu insan Netflix'i ücretsiz olarak izleyebileceğinizi bilmiyor - bir süreliğine. Aboneliğinizin ilk ayı teknik olarak bir deneme süresidir, yani yalnızca bir şovu izlemekle ilgileniyorsanız, bunu hızlı yaptığınız sürece yapabilirsiniz. Bu teknik olarak yasadışı değil, kesinlikle ahlaksız. İzlerseniz içerik için ödeme yapın! Ve elbette, devam etmek istiyorsanız bir şeyler ödemeye başlamanız gerekecek.

Netflix'in yıllık bir planı var mı?

Ne yazık ki, Netflix'e yıllık olarak abone olmanın bir yolu yok. Şirketin üç abonelik katmanının (temel, standart ve premium) her biri aylık olarak ücretlendirilir.

Netflix Temel Planı: Maliyet bilincine sahip olanlar için

Temel planda yanlış gidemezsiniz. Ayda yalnızca 5,99 £ / 8,99 ABD Doları / 9,99 ABD Doları ile Netflix platformu aracılığıyla binlerce başlığa erişim için bir çalmadır. Diğer planlarda olduğu gibi aynı Netflix filmlerine , Netflix şovlarına ve benzerlerine yalnızca birkaç kısıtlamayla sınırsız erişim elde edersiniz .

Bu planda HD veya Ultra HD çözünürlük alamazsınız, yani dizüstü bilgisayarınız, telefonunuz veya televizyonunuz SD'den (standart tanımlı) daha yüksek akış yapmayacaktır . Alacağınız en fazla piksel 640 x 480 pikseldir; bu, HD kalitesinin (1.280 x 720) yaklaşık yarısı veya Ultra HD kalitesinin beşte biri (3.840 x 2.160).

  Oldukça fazla sayıda Netflix içeriği SD olarak çekildi - özellikle The Office (ve Netflix'ten tamamen ayrılmadan önce Friends !) gibi daha eski oyunlar. Ancak HD, bugün üretilen çoğu yeni televizyon için standart olarak kabul edilir, bu nedenle bazı son ayrıntıları ve dokuları kaçıracaksınız. Akıllı telefon veya tablette daha az sorun olsa da 55 inç TV'ye yükseltildiğinde bazı bulanık pikseller görebilirsiniz .

  Temel ayrıca, aynı anda yalnızca bir ekrana akışı kullanmanıza izin verir , ancak yine de bir hesapta birden çok kullanıcı profili oluşturabilirsiniz.

  Netflix Standart Planı: çok yönlü

  Standart plan, üç plan arasında sağlam bir uzlaşmadır ve Ekim 2020'de yapılan bir fiyat artışını takiben ayda 9,99 £ / 13,99 $ / 15,99 AU $ gibi oldukça yüksek bir maliyete sahiptir. Ne çok pahalı ne de çok az avantajı olan Standart plan sadece Sağ.

  Artık başlıkları HD olarak izleyebilirsiniz ; bu, bazı başlıklar için 720p (minimum HD standardı) ve diğerleri için 1080p olacaktır. Netflix'teki çoğu başlık, HD görüntülemeden yararlanacak, ancak sürekli olarak HD'de çalışmak için iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

  Ayrıca herhangi bir anda iki ekrana da yayın yapabilirsiniz , bu da diğer odadaki ev arkadaşınızın Orange is the New Black'i yakalayabilmeniz için The OA'yı duraklatmak zorunda olmadığı anlamına gelir.

  Netflix Premium Planı: aileler veya daha ince zevkler için

  Premium plan, aylık 13,99 £ / 17,99 $ / 19,99 AU $ ile üçün en pahalısıdır ve Standart gibi, Ekim 2020'deki fiyat artışını takiben ayda yaklaşık 2 dolar daha fazladır. Prim, Standart'a göre aylık küçük bir artıştır, ancak bir yıl boyunca artacaktır.

  Buradaki ana çekiliş Ultra HD akıştır , yani Netflix'te 4K'ya hazır tüm içeriği olması gerektiği gibi izleyebilirsiniz. Doğal olarak 4K TV'niz veya 4K monitörünüz yoksa bu sizin için biraz boşa gidecektir, bu nedenle gittiğiniz planın çözünürlüğünü oynatabilecek cihazlarınız olduğundan emin olun.

  Bu plan aynı zamanda aynı anda toplam dört ekrana akış yapmanızı sağlar : 4K'da akış yapıp yapmamanızdan bağımsız olarak büyük aileler veya tıka basa dolu apartman paylaşımları için mükemmel.

  Peki, hangi Netflix planını almalıyım?

  Bu cevap sana kalmış. Netflix'i fazla kullanmayacaksanız veya diğer bazı akış hizmetleriyle birlikte abone olmak istiyorsanız, Temel plan biraz para biriktirmek için mantıklı bir bahistir. Ancak birkaç kullanıcıyla paylaşım yapıyorsanız veya görüntü kalitesine önem veriyorsanız, Standart ve Premium planlar maliyet açısından çok daha kötü değildir.

  Netflix'in ilk ayınızın ücretsiz olduğunu unutmayın, bu nedenle ilk seçiminizi veya üçünü de denemek isteyebilirsiniz - o süre içinde neler yapabileceğinizi ve yaşayamayacağınızı görmek için.

  Tepkiniz nedir?

  like

  dislike

  love

  funny

  angry

  sad

  wow