iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması, doğrudan bir casus filminden fırlamış bir özelliktir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Apple, iMessage’a gelişmiş bir güvenlik özelliği ekledi. Buna iMessage Kişi Anahtarı Doğrulaması adı verilir ve kullanıcıların yalnızca sohbet etmeyi planladıkları kişilerle mesajlaştıklarını doğrulamalarına olanak tanır. Bu özellik ayrıca, birisi mesajlarını dinlemeye başlarsa kullanıcıları uyarır. Apple’ın iMessage’ı belki de en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. iOS kullanıcılarıyla sınırlı olmasına ve henüz […]

iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması, doğrudan bir casus filminden fırlamış bir özelliktir

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Apple, iMessage’a gelişmiş bir güvenlik özelliği ekledi.
  • Buna iMessage Kişi Anahtarı Doğrulaması adı verilir ve kullanıcıların yalnızca sohbet etmeyi planladıkları kişilerle mesajlaştıklarını doğrulamalarına olanak tanır.
  • Bu özellik ayrıca, birisi mesajlarını dinlemeye başlarsa kullanıcıları uyarır.

Apple’ın iMessage’ı belki de en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir. iOS kullanıcılarıyla sınırlı olmasına ve henüz Android kalabalığına izin vermemesine rağmen, en iyi sohbet ve güvenlik özelliklerinden bazılarını sunar. Uçtan uca şifreleme, hizmetin lansmanından bu yana iMessage’ın bir parçası olmuştur, ancak Apple daha da güvenli hale getiriyor yeni bir özellikle.

Apple’ın sohbet uygulaması için iMessage Kişi Anahtarı Doğrulaması adı verilen güvenlik özelliği, kullanıcıların yalnızca konuşmak istedikleri kişilerle mesajlaştıklarını doğrulamalarına olanak tanıyacak.

iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması’nı etkinleştiren kullanıcılar, devlet destekli bir saldırgan gibi “olağanüstü gelişmiş bir düşman” bulut sunucularını ihlal etmeyi ve şifreli iMessage konuşmalarını dinlemeyi başarırsa otomatik uyarılar alacak.

Apple iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması

Ne düşündüğünüzü biliyoruz – “Bu şeyler asla benim başıma gelmeyecek.” Muhtemelen haklısın. Gelişmiş iMessage güvenlik özelliği, bizim gibi sıradan kişiler için aşırıya kaçabilir, ancak Apple, “gazeteciler, insan hakları aktivistleri ve hükümet üyeleri gibi olağanüstü dijital tehditlerle karşı karşıya kalan kullanıcılar” için tasarlandığını söylüyor. Bu gruplara aitseniz, bu sizin için çok önemli bir özellik olabilir.

Apple, 2023’te kullanıma sunulduğunda Kişi Anahtarı Doğrulaması’nın nasıl çalışacağı konusunda çok fazla ayrıntıya girmedi. Ancak şirket, bunu etkinleştiren kullanıcıların FaceTime (ki bu ayrıca uçtan uca şifrelenmiş) ve başka bir güvenli arama yoluyla.

iMessage İletişim Anahtarı Doğrulaması, doğrudan bir casus filminden fırlamış bir özelliktir

Teknory