Instagram Hikayesinde Fotoğraf Kolajı Nasıl Yapılır

Instagram, fotoğraf oluşturmak ve paylaşmak için bir numaralı web sitesidir. Mevcut efektleri nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, bazı harika resimleri bir araya getirebilirsiniz. Bugün Instagram'da nasıl havalı fotoğraf kolajları yapacağınızı göreceksiniz. İşlem basittir ve sadece birkaç dakika sürer. Başlayalım!

Instagram Hikayesinde Fotoğraf Kolajı Nasıl Yapılır

Etiketler kullanarak iOS ve Android'de Instagram Kolajı Oluşturma

Görünümü üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Instagram'daki "Çıkartmalar" özelliği, bir kolaj oluşturmak için belki de en iyi yöntemdir. Çıkartmalar, resimlerin, fotoğrafların veya önceden dahil edilmiş grafiklerin bir kombinasyonu olabilir.

“Hikayeniz”e gidip “Çıkartmalar” seçeneğini belirlediğinizde, arka planınızı seçip özelleştirebilir ve kolaj için görseller seçebilir veya oluşturabilirsiniz. Bu yöntemin ana avantajı, kolajınızda sahip olabileceğiniz fotoğraf/resim/çıkartma sayısında herhangi bir kısıtlama olmamasıdır. Onları döndürün, yeniden boyutlandırın, taşıyın ve kalbinizin içeriğine göre üst üste getirin. Bazı harika kolajlar yapabilirsiniz!

 1. “Instagram uygulamasını” başlatın .


 2. En üstteki “Hikayeniz”e dokunun .


 3. Arka planı eklemek için, "görüntülenen herhangi bir görüntü/küçük resim"e dokunun veya listede ilk olan "kamera" küçük resmini seçin.


 4. Kamerayı seçtiyseniz, arka planınız yapmak için bir resim çekin. Siyah bir zemin için, kameranızı herhangi bir yüzeyde aşağı doğru çevirin.


 5. Arka plan yüklendiğinde, "Çıkartma" seçeneklerini getirmek için alt kısmını yukarı kaydırın (telefon ekranının tamamı değil).


 6. Bir resmi kolajınıza çıkartma olarak eklemek için "Galeri" simgesini seçin, ardından galeriden birini seçin.


 7. Bir kamera fotoğrafı eklemek için , ön kameranızı başlatacak olan “Kamera” simgesine dokunun.


 8. Resimler yerine çıkartmaları kullanmak için listeden üzerlerine dokunun.


 9. Ardından, iki parmağınızı kullanarak her görüntüyü yeniden boyutlandırın ve döndürün, ardından üzerine basılı tutun ve istediğiniz yere taşıyın. Görüntüleri katmanlayabilir ve isterseniz daha fazlasını ekleyebilirsiniz.


 10. Belirli bir resmi silmeniz gerekiyorsa, üzerine basılı tutun ve beliren çöp kutusu simgesine doğru aşağı kaydırın.


 11. Instagram kolajınıza eklemek istediğiniz her resim/fotoğraf/çıkartma için “4-10. Adımları” tekrarlayın .


 12. İSTEĞE BAĞLI: Düzenlemeyi bitirdiğinizde, yakın arkadaşlarınızı seçmek, Facebook'ta paylaşmak veya sizi takip eden herkese yayınlamamak gibi Instagram Hikayenizi nasıl yayınlayacağınızı seçin.


 13. Instagram Hikaye Kolajınızı yayınlamaya hazır olduğunuzda, sol alt köşedeki “Hikayeniz”e dokunun.


Arzu ederseniz, arka planı pop hale getirmek için ilk adımlarda düzenleyebilirsiniz!

Düzen Seçeneğini kullanarak bir Instagram Kolaj Hikayesi oluşturun

Instagram Düzen seçeneği, başta kolaj özelliği olmak üzere çeşitli düzenler ve özellikler kullanarak görseller oluşturmanıza olanak sağlayan bir özelliktir. Ancak, 2×2, 4×4, 3×3 veya 1×3 yapılandırması gibi kullanabileceğiniz fotoğraf sayısını sınırlayan belirli kolaj düzenleriyle sınırlandırılırsınız. Ayrıca bu özellik, görüntülerin rastgele bölümlere yerleştirilmesine veya üst üste gelmesine izin vermiyor. Instagram Düzen seçeneğini kullanmak belki de kolaj seçeneklerinin en kolayı ama bunun da sınırları var. Düzen seçeneğini kullanarak bir Instagram kolaj Hikayesini nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasını başlatın.


 2. Sağ üst kısımdaki “artı” simgesine (simge ekle) dokunun ve “hikaye”yi seçin.


 3. Sol taraftaki dikey menüden “Düzen” simgesini seçin .


 4. “1×3”, “4×4”, “3×3” vb. gibi düzen seçeneğinizi seçin .


 5. Sol üst bölgeden başlayarak her bölüm için resimlerinizi seçin. Resim eklemek için sol alt köşedeki galeri simgesine dokunun veya kameranızdan bir tane çekmek için beyaz daireye basın. Düzenin her bölümü için tekrarlayın


 6. Resimlerinizi eklemeyi bitirdiğinizde , kolajı kaydetmek ve bir sonraki adıma geçmek için "daire içine alınmış onay işaretine" dokunun.


 7. Kolajınız ekranda belirir. En üstteki seçenekleri kullanarak daha fazla düzenleme yapın veya yayınlamak için “Hikayeniz” simgesine dokunun.


Instagram Kolajınıza Fotoğraf Eklemenin Diğer Yolları

Android veya iPhone'da kolaj yapmak için Instagram Stories'i kullanırken görüntünün kaynağını belirtebilirsiniz. Resim galerinizden yalnızca bazı resimler ve ekran görüntüleri eklemekle kalmaz, aynı zamanda WeChat, İndirilenler, Facebook ve oluşturduğunuz resimleri içeren diğer klasörlerden de fotoğraflar seçebilirsiniz. Görüntüleri çevrimiçi bir bulut hizmetinden indirebilir ve bir adım daha ileri gitmek için bunları Instagram kolajınızda kullanabilirsiniz.

Instagram Hikayeniz İçin Benzersiz Kolajlar Oluşturan Üçüncü Taraf Uygulamalar

Instagram, Hikayelerinizi oluşturmak için kullanabileceğiniz çok sayıda düzenleme özelliğine sahiptir. Bu nedenle, benzersiz bir şey bulmak istiyorsanız, ek efektler ve seçeneklerle üçüncü taraf uygulamalardan yardıma ihtiyacınız olacak. İşte kullanabileceğiniz en popüler resim düzenleme uygulamalarından bazıları.

Bir Tasarım Kiti

Design Kit , Instagram Hikayelerinize biraz hayat vermenize yardımcı olabilecek popüler bir uygulamadır. Fotoğraflarınızı öne çıkarmak için kullanabileceğiniz düzinelerce çıkartma, arka plan, fırça, doku, renk ve diğer araçları bulabilirsiniz. Efektler hikayelerinizi renkli hale getirecek ve kolajlarınızı anında tanınabilir hale getirmek için kişisel dokunuşunuzu ekleyebilirsiniz.

Adobe Spark Gönderisi

Adobe Spark Post uygulaması , yeni başlayanlar için en iyi seçenekler arasındadır. Uygulama, Instagram Hikayeleri için kullanabileceğiniz binlerce şablona sahiptir. Ayrıca milyonlarca stok fotoğraf, yazı tipi, filtre ve diğer değerli kaynaklar sunar.

Mojo Uygulaması

mojo

Mojo , benzersiz bir Instagram Hikayesi oluşturmak için ihtiyacınız olan araçları size sağlayacaktır. Daha belirgin bir etki yaratmak ve takipçilerinizi ve müşterilerinizi etkilemek için animasyonlu şablonlar kullanın. Efektler, animasyonlar, renkler, kırpma vb. ekleyerek bunları beğeninize göre özelleştirebilirsiniz.

Uygulama, hem videolar hem de fotoğraflar için animasyonlu şablonlar kullanmanıza olanak tanır. Mevcut takipçilerinizin ilgisini çekecek ve yenilerini çekecek harika Instagram Hikayeleri geliştirmek için yaratıcılığınızı kullanın.

Instagram Hikayelerinizi Dayanılmaz Hale Getirin

Takipçilerinizi etkili bir şekilde meşgul etmek için Instagram Hikayeleri oluşturmak için ekstra çaba harcarsanız en iyisi olur. Instagram ile oluşturulan hikayelerin çoğu birbirine çok benziyor, bu yüzden kullanıcılar sayfalar arasında geziniyor. Hikayenize ekstra efektler eklerseniz, daha fazla insan onu görmek isteyecektir. Instagram hikayelerinde kolajlar veya diğer ilgi çekici efektler oluşturma konusunda herhangi bir deneyiminiz veya sorunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin