Windows 10 Ses Cızırtı Problemi Çözüldü

Siz de mi windows 10 cızırtı probleminden şikayetçisiniz. Bu sorundan kurtulmak isteyenler çok fazla yöntem deniyor. Biz sizler için bu yöntemleri tek bir başlık altında derledik. İyi okumalar

Windows 10 Ses Cızırtı Problemi Çözüldü

Windows 10 ses cızırtı problemi, sesi deneyimini ciddi derecede düşüren bir sorundur. Bu sorun ile mücadele etmek için deneme yanılma yöntemlerini tercih etmeniz gerekir çünkü problemin asıl kaynağını bulmak zor olabilir. Win 10 ses cızırtı sorunu için sizlere 4 çözüm yöntemi sunduk. Detaylar ise şu şekilde; 

Windows 10 Ses Cızırtı Problemi Nasıl Çözülür? 

 • Yöntem 1: Öncelikle Windows ses cızırtı problemini anlamak için ses kartının Windows ile uyumlu olup olmadığına bakın. Uyumlu olup olmadığını anlamak için Windows Uyumluluk Merkezi’nden öğrenebilirsiniz. Ses kartı uyumlu değilse yenisini almanız gerekir. Fakat ‘’Aygıt Yöneticisi’’ ile ses kartın takılı olup olmadığını öğrenin. 
 • Yöntem 2: Ses cızırtılı veya bozuk gelebilir bu durumda; ilk hoparlörü kontrol edin. Bağlantısında bir sorun var mı bakın. Hoparlörün bağlandığı yerde birkaç tane jak bulunur. Yanlış giriş seçilirse cızırtı yapabilir, bu durumu kontrol edin. Ayrıca, kabloların hasar görüp görmediğini kontrol edin çünkü hasarlı kablo veya cihazlarda cızırtı veya bozukluk yapabilir. 
 • Yöntem 3: Windows bazen ses kartını algılamada problem çıkarabilir. Bu durumlarda; ‘’Denetim Masası’’ ile yazılım güncellemek için ‘’Windows Update’’ kullanmayı deneyin. Güncellemeleri manuel olarak kontrol edin. Bazen indirilebilecek güncellemeler olabiliyor. 
 • Yöntem 4: Bazen win10 ses cızırtı problemi taşınabilir cihaz kaynaklı ses sorunu yaşayabiliyor. Bunun için bilgisayarın sol alt köşesinde bulunan ‘’Başlat’’ seçeneğine tıklayarak jakın açık olup olmadığını anlayabilirsiniz. Denetim Masası’na ses yazıp mikrofonu veya hat giriş çıkışlarını kontrol edin. Düzeyler sekmesine tıkladığınızda, megafon resmi olan küçük butonda kırmızı çarpı işareti varsa ses kapalıdır. Açmak için ses butonuna tıklayın. 

Windows 10 Hoparlör Cızırtı Nasıl Çözülür? 

Windows 10 ses cızırtı hoparlör için en etkili yöntem ses efektinin kapatılmasıdır. Bunu yapmak için şu adımları takip edin; 

 1. Ekranın sağ alt kısmında ‘’Ses’’ simgesini bulunuyor ona tıklayın.
 2. Ses simgesine tıkladıktan sonra önünüze menü gelecek. Buradan ‘’Kayıttan Yürütme Aygıtları’’ seçeneğini seçin.
 3. Çıkan listede ‘’Hoparlör’’ seçeneğine tıklayın.
 4. Buradan ‘’Özellikler’’ kısmına gelin.
 5. Üst kısımda açılan sekmelerden ‘’Geliştirmeler’’ Kısmına tıklayın.
 6. Bu kısımda ‘’Anlık Mod’’ özelliğini kapatın.
 7. Son olarak ‘’Tüm Ses Efektlerini Engelle’’ seçeneğini aktif hale getirin. 

Tüm önerilerimizin ardından sorununuz çözülecektir. Eğer, önerilerimize rağmen problem devam ediyorsa yorum kısmından destek isteyebilirsiniz. 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow