İşte Galaxy S24 serisiyle gelen yapay zeka özelliklerinden bazıları!

TL;DR Yeni bir sızıntı, Galaxy S24 serisinin iki yapay zeka özelliğini ve diğer üç öne çıkan özelliğini öne çıkardı. Bu sızıntıya göre Galaxy S24’ün Samsung Telefon uygulaması içerisinde Canlı Çeviri özelliğiyle gelmesi bekleniyor. Üretken Düzenleme özelliği, internet bağlantısı gerektirmesine rağmen kullanıcıların AI kullanarak nesneleri taşımasına veya kaldırmasına olanak tanıyacak. Samsung’un Ocak 2024’ün başlarında Galaxy S24 […]

İşte Galaxy S24 serisiyle gelen yapay zeka özelliklerinden bazıları!

TL;DR

 • Yeni bir sızıntı, Galaxy S24 serisinin iki yapay zeka özelliğini ve diğer üç öne çıkan özelliğini öne çıkardı.
 • Bu sızıntıya göre Galaxy S24’ün Samsung Telefon uygulaması içerisinde Canlı Çeviri özelliğiyle gelmesi bekleniyor.
 • Üretken Düzenleme özelliği, internet bağlantısı gerektirmesine rağmen kullanıcıların AI kullanarak nesneleri taşımasına veya kaldırmasına olanak tanıyacak.

Samsung’un Ocak 2024’ün başlarında Galaxy S24 serisini duyurması bekleniyor ve amiral gemileri, diğer Android amiral gemilerinin geçilmesi için referans noktası olacak. Serideki üç telefonun teknik özellikleri hakkında zaten yeterli bir fikrimiz var, ancak raporlar uzun süredir yapay zekanın da bu yeni telefonlarda önemli bir rol oynayacağını öne sürüyor. Artık bir sızıntı sayesinde Galaxy S24 serisine gelen yeni yapay zeka özelliklerini daha ayrıntılı olarak biliyoruz!

Sızdıran Arsène Lupin Galaxy S24 serisine gelen yapay zeka özellikleri hakkında, muhtemelen telefonların erken perakendeci listesinden derlenen ayrıntılar yayınladı.

Resim 551

Bahsedilen AI özellikleri şunlardır:

 • Canlı Çeviri: Canlı Çeviri ile doğrudan Samsung Phone uygulamasının içinden yabancı dilleri anında konuşun.
 • Üretken Düzenleme: Nesneleri taşıyın veya kaldırın. Üretken Düzenleme ile boş alanı doldurun. Samsung hesabıyla oturum açmayı ve internet bağlantısını gerektirir.

Önceki sızıntılar, AI Live Translate’in başlangıçta İngilizce ve İspanyolca, daha sonra Korece ve Japonca desteğiyle telefon görüşmeleri için bir özellik olacağını öne sürüyordu. Bu özelliğin Samsung olmayan bir kullanıcıyla telefonda konuşurken bile kullanılabileceği söyleniyor, bu nedenle aramanın her iki ucunda da Galaxy S24’lerin bulunmasına gerek yok.

Ayrıca üretken düzenleme özelliğinin sızıntılarını da gördük. Buradaki yeni bilgi, aktif bir internet bağlantısı ve bir Samsung hesabı gerektireceği yönünde; bu da Samsung’un işlem için bulutu kullanacağını ve cihazdaki yapay zekaya daha az güveneceğini gösteriyor.

Bahsedilen diğer öne çıkan özellikler şunlardır:

 • Galaxy S24 Ultra sürümü:
  • Nightography Zoom: Galaxy S24 Ultra’daki Nightography ile gecenizi aydınlatın. Daha yakından bakmak ister misin? Düşük ışıkta bile uzaktan yakınlaştırın.
  • Yüksek Çözünürlük: Sektör lideri 200 MP kamerayla, hayatın en paylaşılmaya değer anlarının her ayrıntısını doğal, gerçeğe uygun renklerle paylaşın.
  • Ekran Görüntüsü: Galaxy S24 Ultra ile yayın ve oyun deneyiminizi en üst düzeye taşıyın. İster izliyor, ister kazanıyor, hatta yazıyor olun, daha parlak, daha düz bir ekran, sevdiğiniz şeyi yapmanız için size daha fazla alan sağlar.
 • Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus sürümü:
  • Nightography Zoom: Gecenizi ışığa taşıyın. Düşük ışıkta inanılmaz çekimler yapmak artık çok kolay.
  • Yüksek Çözünürlük: 50 MP kamerayla, hayatın en paylaşılmaya değer anlarını doğal, gerçekçi renklerle daha fazla paylaşın.
  • Ekran Görüntüsü: Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus’ın daha büyük ve daha parlak ekranlarında* hepsini çarpıcı ayrıntılarla görün. Fotoğraflarınıza gözlerinizi kısmadan veya gölge aramadan bakın. Yatmadan önce Eye Comfort Shield sayesinde ekranınız tam olarak doğru parlaklıktayken rahatlayın. Nerede olursanız olun, neyi sevdiğinizi açıkça görün. *Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus ile karşılaştırıldığında.

Yapay zekanın bu özelliklerde bir rol oynayıp oynamayacağı belirsiz ancak bunların yalnızca öne çıkan özellikler olduğunu düşünüyoruz. İlginç bir şekilde Samsung, her üç cihaz için de Nightography Zoom’u pazarlıyor gibi görünüyor, ancak Galaxy S24 Ultra, daha çok yönlü optik zoom kurulumu sayesinde zoom konusunda özel olarak anılıyor. Yüksek çözünürlüklü kameralarda 200MP ile 50MP kelime dağarcığının farkını da görüyoruz.

Sızıntı aynı zamanda Galaxy S24 Ultra’nın düz bir ekrana sahip olacağını da doğruluyor. Ayrıca S24 ve S24 Plus’ın öncekilere göre daha büyük ve parlak ekranlara sahip olacağından da bahsediliyor.

Galaxy S24 serisinin şu ana kadarki yapay zeka özelliklerinden memnun musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!


İşte Galaxy S24 serisiyle gelen yapay zeka özelliklerinden bazıları!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow