Kelime Oyunu Ödülü Nedir?

Hepimiz bu soruyu merak ediyoruz. O kadar Teve2 ekranı başında kelime oyunu izledik. Peki bu kelime oyunu ödülü nedir? Buyrun yazımıza geçip sizi merakta bırakmayalım.

Kelime Oyunu Ödülü Nedir?

Teve2 , fazla izlediğimiz bir kanal değil bunu hepimiz biliyoruz. Ama bir programı var ki , akıllarda kazılı "buyrun efenim" veya "harf alayım" kelimeleriyle hiç unutulmuyor ve izlenmeye devam ediliyor. Evet o program Kelime Oyunu. Bu yarışma programını sunan kişi hayatının nerdeyse büyük bir kısmını buna adamış ve bizleri güldürmeyi başaran Ali İhsan Varol'dur. Kelime oyunu ödülü nedir? Hepimiz arasıra düşündük , bu yarışmacılar neden yarışıyor ki diye. İşte bunun cevabını vericeğiz.

Kelime Oyunu Ödülü Nedir?

Kelime oyunu hafta içi hergün 1 yarışma şeklinde yayınlanıyor ve gün birincileri de hafta finalinde karşılaşıyor.Hafta finalinde 1.olan kişi hafta finalisti oluyor. Peki sadece bu kadar mı? Direkt hayır diyelim biz. Hafta finalistleri de ay sonunda yarışıyorlar.Yarışma sonucunda finalistlerden en yüksek puanı olan kişi o puan kadar para ödülü alıyor. Diğer yarışmacılar ise küçük bir ödül verilerek uğurlanıyor. 

Hepimize maddi anlamda biraz zahmetli gibi gözükebilir ama oraya giden yarışmacılar maddiyatı diğer yarışma programları kadar düşünmüyorlar. Eğlenmek için , kendini test etmek için gidenler çoğunlukta. Bu yazımızı da burada noktalayalım. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere.