Microsoft, hissedarları için %10 temettü artışı duyurdu

Dün tüm büyük Windows 11 haberlerinin yanı sıra Microsoft, üç aylık temettülerini 8 Aralık'tan hisse başına 0,62 $'dan 0,68 $'a çıkaracağını duyurdu . Bu 6 sentlik artış, %10'luk bir artışa eşdeğerdir.

Microsoft, hissedarları için %10 temettü artışı duyurdu

Microsoft, 8 Aralık'ta ödemeye hak kazananların, eski temettü tarihi 16 Kasım olmak üzere 17 Kasım'da hissedar olarak kayda geçmesi gerektiğini söyledi.

Yazma sırasında, Microsoft hisseleri şu anda bir yıl önce 334,75 $ 'dan 242,45 $' a düştü. S&P 500'deki diğer şirketler gibi, Microsoft da Federal Rezerv'in enflasyonla mücadele için daha yüksek faiz oranları yoluyla kredi elde etmeyi daha pahalı hale getirmesi nedeniyle son 12 ayda hisse fiyatının düştüğünü gördü.

Microsoft Hisse senedi fiyatı

Microsoft, daha yüksek temettüleri duyurmanın yanı sıra, yıllık hissedarlar toplantısının sanal olarak 13 Aralık'ta yapılacağını söyledi. 12 Ekim'den itibaren Microsoft hisselerine sahip olanlar, temettü sırasında alınması gereken herhangi bir kararda hisselerini oy kullanma hakkına sahip olacaklar. toplantı.

Aralık ayındaki toplantı CEO Satya Nadella, CFO Amy Hood, Başkan Brad Smith ve Microsoft baş bağımsız direktörü John Thompson tarafından gerçekleştirilecek. İlginç bir şekilde, CNN Money'nin Microsoft hisseleri sayfasındaki içeriden öğrenenlerin ticareti sekmesi, hem Nadella hem de Hood'un geçen yılın sonlarında ve bu yılın başlarında milyonlarca dolar değerinde hisse senedi sattığını ve fiyatın oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.