Motorola, iki yönlü uydu mesajlaşma ile rakiplerini yumruk atabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR CAT telefonlarının arkasındaki firma, iki yönlü bir uydu mesajlaşma hizmetini duyurdu. Yaklaşan bir Motorola Defy dayanıklı akıllı telefonda piyasaya sürülecek. Bullitt Group, CAT markalı sağlam akıllı telefonların arkasındaki şirkettir, ancak firmanın CES 2023’teki en büyük duyurusu bir CAT cihazı değildir. Bunun yerine, bir Motorola cihazına ulaşacak olan yeni bir […]

Motorola, iki yönlü uydu mesajlaşma ile rakiplerini yumruk atabilir

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • CAT telefonlarının arkasındaki firma, iki yönlü bir uydu mesajlaşma hizmetini duyurdu.
  • Yaklaşan bir Motorola Defy dayanıklı akıllı telefonda piyasaya sürülecek.

Bullitt Group, CAT markalı sağlam akıllı telefonların arkasındaki şirkettir, ancak firmanın CES 2023’teki en büyük duyurusu bir CAT cihazı değildir. Bunun yerine, bir Motorola cihazına ulaşacak olan yeni bir iki yönlü uydu mesajlaşma servisi duyurulmuştur.

Bullitt Satellite Connect, 2023’ün ilk çeyreğinde kullanıma sunulacak ve kullanıcıların kısa mesaj gönderip almalarına, SOS istekleri göndermelerine ve uydu aracılığıyla konumlarını paylaşmalarına olanak tanıyacak. Hizmet, bağlantı firması ile işbirliği içinde uygulanacaktır. Skylo ve uyduların Inmarsat takımyıldızı.

Şirket, hizmetin yaklaşmakta olan bir Motorola Defy dayanıklı 5G akıllı telefonda kullanıma sunulacağını doğruladı. Bullitt, bu telefonla ilgili daha fazla detayın “yakında” sunulacağını söyledi. Bununla birlikte, cihazın uydu mesajlaşma servisiyle birlikte Q1 2023’te gelmesi mantıklı.

Bu hizmeti bir Motorola telefonla kullanmak istemiyor musunuz? Daha sonra yakında çıkacak bir CAT telefonu, bir Mediatek çipi aracılığıyla uydu ve hücresel bağlantı arasında akıllı geçişin yanı sıra gerçekten de bu özelliği sunacak.

Öyleyse her şey nasıl çalışıyor?

Bullitt, Satellite Connect hizmetinden yararlanmak için tescilli, ücretsiz Bullitt Satellite Messenger uygulamasını kullanmanız gerektiğini söylüyor. Şimdilik yalnızca metin ve emojiyi destekliyor, ancak şirket söyledi Android Yetkilisi teknoloji ilerledikçe görüntü, ses ve video desteğinin uygulanacağını.

“Ücretsiz Android veya iOS uygulaması yüklü olan herkes, Bullitt Satellite Messenger’dan IP veya uydu üzerinden gönderilen mesajları alabilir ve yanıtlayabilir ve uygulamaya sahip olmayanlar, yanıt vermek için uygulamayı indirme davetiyle SMS olarak mesajlar alacaktır.” şirket açıkladı. Uydu bağlantı desteği olan bir telefonunuz yok mu? Ardından, uygulamayı Wi-Fi veya hücresel bağlantı aracılığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Marka, Bullitt Satellite Connect abonelik planlarının ayda 4,99 dolardan başlayacağını doğruladı. Marka ayrıca, SOS yardım işlevinin 12 aylık bir deneme sürümü olarak sunulacağını da belirtiyor.

Bir Bullitt temsilcisi, hizmetin 2023’ün ilk çeyreğinde Avrupa ve Kuzey Amerika’da, ardından 2023’ün ilk yarısında Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Latin Amerika’da başlayacağını doğruladı. İkinci yarıda diğer pazarlar da bunu takip edecek Yılın.

Motorola, iki yönlü uydu mesajlaşma ile rakiplerini yumruk atabilir

Teknory