Samsung Odyssey Neo G9, 57 inçlik devasa bir kavisli PC monitörüdür.

TL;DR Samsung, CES 2023 için 57 inç Odyssey Neo G9 da dahil olmak üzere bazı yeni PC monitörlerini duyurdu. Kavisli monitör 32:9 en boy oranına sahip olacak ve tek ekranda iki UHD ekrana eşdeğer olacak. Samsung, yeni monitörlerin çıkış tarihlerini veya fiyatlarını henüz açıklamadı. Samsung, CES 2023 duyurularını bugün biraz erken başlatıyor. birkaç yeni bilgisayar […]

Samsung Odyssey Neo G9, 57 inçlik devasa bir kavisli PC monitörüdür.

TL;DR

  • Samsung, CES 2023 için 57 inç Odyssey Neo G9 da dahil olmak üzere bazı yeni PC monitörlerini duyurdu.
  • Kavisli monitör 32:9 en boy oranına sahip olacak ve tek ekranda iki UHD ekrana eşdeğer olacak.
  • Samsung, yeni monitörlerin çıkış tarihlerini veya fiyatlarını henüz açıklamadı.

Samsung, CES 2023 duyurularını bugün biraz erken başlatıyor. birkaç yeni bilgisayar monitörü. En büyük yeni giriş, Samsung Odyssey Neo G9 oyun bilgisayarı monitörü. Bu devasa 1000R kavisli 57 inç ekran, 32:9 en boy oranına sahip 8K 7.680×2.160 çözünürlüklü bir ekrana sahiptir. Bu, sahiplerin bir ekranda iki UHD ekrana eşdeğer olacakları anlamına gelir. Buna karşılık, 2022’de piyasaya sürülen Samsung Odyssey Ark monitörü “yalnızca” 55 inçti ve “yalnızca” 4K çözünürlük desteğine sahipti.

Odyssey Neo G9’daki mini LED ekran, en sevdiğiniz PC veya konsol oyunlarını oynarken can sıkıcı ışık yansımalarını azaltmak için mat bir ekrana da sahip olacak. Ayrıca, bu yüksek hızı destekleyen oyunlar için daha akıcı bir görünüm için 240 Hz yenileme hızına sahip olacaktır. Son olarak monitör, verileri eski DisplayPort teknolojisine kıyasla iki kat daha hızlı aktaran DisplayPort 2.1 desteğine sahip olacak.

samsung odyssey neo g9 oled

Samsung ayrıca 49 inç Odyssey OLED G9’u duyurdu. 1800R kavisli OLED ekran, ekranda daha iyi kontrast ve daha derin siyahlar sağlamak için kuantum nokta teknolojisini destekler ve ayrıca 32:9 en boy oranına ve 240 Hz yenileme hızına sahiptir. Monitör ayrıca çeşitli oyun akış hizmetlerini destekleyen Samsung Game Hub’ın yanı sıra Netflix, Amazon Prime Video ve Samsung akıllı TV’lerde bulunan daha pek çok uygulamayla birlikte gelecek.

Son olarak, Samsung iki yeni 27 inçlik monitör ortaya çıkardı. ViewFinity S9, mat kaplamalı 5K 5.120 x 2.880 çözünürlüklü ekranıyla yaratıcı profesyoneller için tasarlanmıştır. Daha önce piyasaya sürülen 32 inç Smart Monitor M8, yakında dört renk seçeneğine (Gün Işığı Mavisi, Bahar Yeşili, Gün Batımı Pembesi veya Sıcak Beyaz) sahip 27 inçlik bir sürümle satışa sunulacak. Ayrıca Samsung’un akıllı TV uygulamalarını ve Samsung Gaming Hub’ı destekleyecektir.

Bu monitörlerin çıkış tarihleri ​​ve fiyatları açıklanmadı. Samsung Odyssey Ark’ın piyasaya sürüldüğünde 3.500 $ olduğu düşünüldüğünde, Odyssey Neo G9’un da benzer bir fiyat etiketine sahip olacağından şüpheleniyoruz.

Samsung Odyssey Neo G9, 57 inçlik devasa bir kavisli PC monitörüdür.

Teknory