Oz Büyücüsü Prop Açık Artırmada Neredeyse Yarım Milyon Dolara Satıldı

Ev film Haberleri Oz Büyücüsü Prop Açık Artırmada Neredeyse Yarım Milyon Dolara Satıldı Oz Büyücüsü’nün ikonik kum saati pervanesi, yakın tarihli bir müzayedede 495.000 dolara satıldı ve bu, filmin 80 yıl sonraki önemini yansıtıyor. The Wicked Witch of the West’in ikonik kum saati pervanesi Oz sihirbazı yakın zamanda yapılan bir müzayedede yaklaşık yarım milyon dolara […]

Oz Büyücüsü Prop Açık Artırmada Neredeyse Yarım Milyon Dolara Satıldı

Oz Büyücüsü’nün ikonik kum saati pervanesi, yakın tarihli bir müzayedede 495.000 dolara satıldı ve bu, filmin 80 yıl sonraki önemini yansıtıyor.


The Wicked Witch of the West’in ikonik kum saati pervanesi Oz sihirbazı yakın zamanda yapılan bir müzayedede yaklaşık yarım milyon dolara satıldı. 1939 yapımı klasik fantastik müzikal, renkli olan ilk uzun metrajlı filmlerden biriydi ve yeşil Wicked Witch, kıkırdayan kahkahası ve uçan maymun ordusuyla unutulmaz hale geldi. Cadı, Dorothy’yi yakaladıktan sonra, arkadaşlarının – Korkuluk, Teneke Adam ve Korkak Aslan – onu kurtarmak için daha ne kadar kalmaları gerektiğini sayan bir kum saati gösterir ve kum saati, esareti boyunca önemli bir öğe olmaya devam eder.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Göre Hollywood MuhabiriHeritage Auctions ikonik eseri sattı Oz sihirbazı 495.000 dolarlık kum saati pervanesi. film için birden fazla kum saati yapıldı, ancak yakın zamanda müzayedeye çıkarılan kum saati, Dorothy ve arkadaşlarının kaçmaya çalıştığı filmin doruk noktasına ulaşan bir sahnesinde kullanıldı. Ahşap ve kartonpiyer pervane, elle üflenmiş cama sahiptir; kum saatinin her bir öğesi, filmi hayata geçirmekle ilişkilendirilen adanmışlık düzeyinin bir kanıtıdır.

İlgili: WandaVision’ın Oz Büyücüsü Paskalya Yumurtası Açıklandı


Oz Büyücüsü Neden Bugün Hala İkonik

Oz Büyücüsü'nde Dorothy ve arkadaşları Sarı Tuğlalı Yol'a çıkıyor

İkonik kum saati pervanesinin büyük müzayede fiyat etiketi, popülaritesini yansıtıyor. Oz sihirbazı gösterime girmesinden çok sonra, hem de sinema tarihinde sahip olduğu önem. Beyaz perdeye yansıtılan ilk renkli film olmasa da, Oz sihirbazı‘ın tuhaf dünyası ve fantazi mecazları, onu çoğu filmin siyah beyaz olduğu bir dönemden unutulmaz bir renkli film haline getiriyor. Dorothy’nin büyülü Oz diyarındaki macerası hem çocuklar hem de yetişkinler arasında yankı uyandırabilir, bu nedenle filmin gösterime girdikten sonra aldığı eleştirel beğeni o zamandan beri azalmadı.

basitliği Oz sihirbazı‘ın Sihirbaz’ı bulma yolculuğu olarak geçen hikayesi, Korkuluk, Teneke Adam ve Korkak Aslan sayesinde daha da dikkate değer hale getirildi; Yolculuklarını bu kadar akılda kalıcı kılan şey, somutlaştırmaya çalıştıkları niteliklerin her zaman içlerinde olduğunun nihai farkındalığıdır. Bu kapsayıcı kendi kaderini tayin etme teması, Oz sihirbazı Kötülük karşısında azimleri her zaman bir beyne, kalbe ve cesarete sahip olduklarını kanıtlayan unutulmaz karakterlerin somutlaştırdığı, konuyla ilgili klasik bir hikaye.

Klasik doğası Oz sihirbazı, karakterleri ve temaları, filmin zamana karşı nasıl direndiğinin ve izleyiciler arasında popülerliğini nasıl koruduğunun altını çiziyor. Filmde kullanılan birçok kum saati aksesuarından yalnızca biri olmasına rağmen, Wicked Witch’in kum saati çok paraya satılıyor, filmin kendisini film tarihinin bir simgesi olarak ne kadar sağlamlaştırdığının bir başka göstergesi. dünya çapında daha fazla proje beklentisi ile Oz sihirbazı Gelecekte çıkacak, orijinal filmin hatırasının geleceğe nasıl taşındığını görmek ilginç olacak.

Sonraki: Oz Büyücüsü’nün Gizli Ölü Ufaklık Efsanesi AçıklandıKaynak: THR

Teknory