PlayStation 5 beta sistem güncellemesi, 1440p desteği, Oyun Listeleri, sosyal özellikler ve daha fazlasını ekler

Sony, 1440p HDMI video çıkışı ve oyun listeleri için desteğin yanı sıra yeni yaşam kalitesi iyileştirmeleri ve sosyal özellikler sunan bir beta PlayStation 5 sistem yazılımı güncellemesi sunuyor.

PlayStation 5 beta sistem güncellemesi, 1440p desteği, Oyun Listeleri, sosyal özellikler ve daha fazlasını ekler

1440p desteğiyle, oyuncular artık uyumlu bir TV veya PC monitöründe oynarken seçebilecekleri ek bir görsel ayara sahip. Uyumluluğu kontrol etmek için sistem ayarlarında "Ekran ve Video" seçeneklerinin altında "1440p Çıkışını Test Et" seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

4K gibi daha yüksek bir yerel çözünürlüğü destekleyen oyunlar, 1440p'ye kadar süper örnekleme yoluyla kenar yumuşatmanın iyileştirilmesinden yararlanabilir. Özellikle, PS5'teki değişken yenileme hızı yalnızca 1080p ve 4K'da çalışır; 1440p çözünürlük desteklenmiyor.

ps 5 beta güncellemesi

Beta ayrıca yeni bir oyun listesi özelliği ekleyerek kitaplığınızı düzenlemenizi kolaylaştırır. Kullanıcılar en fazla 15 oyun listesi oluşturabilir ve her liste en fazla 100 oyun içerebilir. "Koleksiyonunuz" sekmesi altındaki tüm oyunlar, disk, dijital ve akışlı oyunlar dahil bir listeye eklenebilir. Aynı oyun birden fazla listeye eklenebilir.

Bir liste oluşturmak için "Koleksiyonunuz"a gidin ve ardından "Oyun Listesi Oluştur"u seçin. Oradan listeye oyunlar ekleyebilir ve bir isim verebilirsiniz.

Yeni sistem güncellemesi ayrıca stereo ve 3D sesi dinleyip karşılaştırmanıza ve tercih ettiğiniz ayarı seçmenize olanak tanır. Devam eden etkinliklere kolay erişim sayesinde, duraklattıktan sonra eyleme geri dönmek de daha kolaydır.

Sosyal cephede, güncelleme artık kullanıcıların oyun temel kartındaki gruplara çıkartmalar ve sesli mesajlar göndermesine izin veriyor. Ayrıca artık bir gruba katıldığınızda ve üyelerden biri katılabileceğiniz bir oyun oynarken bir bildirim alacaksınız. Ayrıca, artık parti üyelerinden oyunlarını izlemek için "Ekranı Paylaş"ı başlatmalarını isteyebilirsiniz.

Sony Interactive Entertainment'ta platform deneyiminden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino, beta erişiminin belirli ülkelerde davet edilen katılımcılarla sınırlı olduğunu söyledi . Oyuncular, bir davet için gelen kutularına göz kulak olmaya teşvik edilir. Her şey yolunda giderse Sony, özellikleri bu yıl içinde küresel topluluğa tanıtmayı hedefliyor.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow