Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 3 Basit Yöntem İle Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere nasıl girilir? Türkiye'de yaşıyor iseniz bu soruyu çok fazla sormuşsunuzdur. Wikipedia bile yasaklanmıştı. Neyse yasaklı sitelere giriş için içeriğimizi okuyabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 3 Basit Yöntem İle Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere nasıl girilir? Aslında tüm mesele bu; girmek veya girmemek. Çeşitli sebeplerden dolayı erişime kapatılmış sitelere girmek isteyebilirsiniz. Bunu sadece +18 olarak anlamak saçma olur. Wikipedia’nın 1 yıldan fazla kapalı kaldığı bir dönem oldu. Bu yüzden her soruna bir çözüm üretmeliyiz. Bugün kendi kalemim ile yasaklı sitelere girme konusuna değineceğim.  

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 

Yasaklı sitelere giriş için sizlere 3 farklı birbirinden kolay yöntem anlatacağım. Bu yöntemler ile kolay bir şekilde istediğiniz websitesine girebileceksiniz. Sıra sıra yöntemlerimizi sıraladım. Yasaklı sitelere girmek eskiden kolay olmasa bile şimdi internetin kolay ulaşılabilirliği sayesinde bu zorluk ortadan kalkıyor. Gelin ilk yöntemimize geçelim. 

VPN ile Yasaklı Sitelere Girme Yöntemi 

Uzun hali, pek bilinmeyen adı “Virtual Private Network” olan ve türkçesi Sanal Özel Ağ olarak çevrilen VPN, burada anlattığım 3 yöntemden en kolay ve anlaşılırı olabilir. VPN ile yasaklı sitelere giriş yönteminin diğer yöntemlerden daha kolay olmasının sebebi, siz hiçbir şey yapmıyorsunuz. 

Ücretsiz herhangi bir VPN uygulamasını telefonunuza veya bilgisayarınıza kurup keyfinize bakıcaksınız. Sizlere bunu Play Store’da yer alan SuperVPN adlı bir uygulama üzerinden anlatacağım. 

  1. İlk olarak buraya tıklayarak uygulamayı cihazınıza indirin. (Tedirgin olmanıza gerek yok. 1.5 milyona yakın olumlu yorumu var ve benimde kullandığım bir uygulama hem de ücretsiz.) 
  1. İndirdikten sonra uygulamayı açın. 
  1. Ortada yer alan açma tuşuna basın ve bastıktan sonra istediğiniz siteye girebilirsiniz. 

Bilgisayardan yasaklı sitelere giriş yöntemi de bununla aynı sayılır. Herhangi iyi yorumlu bir VPN programını cihazınıza indirdikten sonra aynı adımları yaparak aynı sonuca ulaşabilirsiniz. 

DNS Değiştirerek Yasaklı Sitelere Girme YöntemiTEKNORY

Telefondan yasaklı sitelere giremiyorum 2021 yılında bile sorulan bir soru. Bu sorunun çözümü olarak 3 yöntem hazırladık bildiğiniz üzere. Bu yöntemlerin 2.si “DNS değiştirme”. Peki bu yöntem kolay mı ve DNS nasıl değiştirilir? Aklınızda bu iki soru olduğuna eminim. Öyleyse kısaca size anlatayım. 

İlk olarak bu yöntem şuanda bilgisayardan DNS değiştirme üzerine kurulu. Telefonda olan kişiler bu seçeneği atlasınlar. İlk yöntem daha kolay. Adım Adım DNS değiştirme ; 

  1. Denetim masasını bilgisayarınızdan açın. Ağ durumunu ve görevleri görüntüle ikonuna basın. 
  1. Hali hazırda olan internet ağınızın üzerine tıklayın. 
  1. Özellikler yazılı butnona tıklayın. İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)'ü olarak belirleyin.  
  1. Yeni DNS adresini girin. Daha sonra “TAMAM” butonuna tıklayarak işlemi sonlandırın. 

Not: Yeni DNS adresleri kısmına ne yazacağınız bilmiyor iseniz şunlardan uygun olanı yazabilirsiniz. 

Google8.8.8.8 , 8.8.4.4 

Yandex: 77.88.8.8 , 77.88.8.1 

Level3: 209.244.0.3 , 209.244.0.4 

OpenDNS: 208.67.222.222 , 208.67.220.220 

Ülke Değiştirme Yöntemi 

Bence bu 3 yöntem arasından en olumlu sonuç alabileceğiniz seçenek Ülke değiştirme yöntemi. Tek tık... Kolay ve hızlı. Aynı zamanda yanında hediyeleri de var. Mesela gelecek kaygısı eklenmiyor seçeneklere veya yüksek işlem ücretleri almıyor bu yöntem. Neyse umarım yazımızı beğenmişsinizdir. SAYGILARLA TEKNORY İYİ KALIN... 

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow