Samsung Galaxy S23 serisi Kesintisiz Güncellemeleri desteklemiyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Samsung Galaxy S23 serisinin Kesintisiz Güncelleme desteğine sahip olmadığı bildiriliyor. Bu, sistem güncellemelerini yüklemek için geleneksel işleme göre daha uygun bir yöntemdir. Samsung, telefonlarında Kesintisiz Güncellemeler (A/B güncellemeleri olarak da bilinir) uygulamayan birkaç akıllı telefon markasından biridir. Ne yazık ki Galaxy S23 serisindeki özelliği umut edenler hayal kırıklığına uğrayacak […]

Samsung Galaxy S23 serisi Kesintisiz Güncellemeleri desteklemiyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung Galaxy S23 serisinin Kesintisiz Güncelleme desteğine sahip olmadığı bildiriliyor.
  • Bu, sistem güncellemelerini yüklemek için geleneksel işleme göre daha uygun bir yöntemdir.

Samsung, telefonlarında Kesintisiz Güncellemeler (A/B güncellemeleri olarak da bilinir) uygulamayan birkaç akıllı telefon markasından biridir. Ne yazık ki Galaxy S23 serisindeki özelliği umut edenler hayal kırıklığına uğrayacak gibi görünüyor.

Bilgisayar Tabanı gazeteci Nicolas La Rocco Twitter’da onaylandı özellikle Galaxy S23 Ultra’nın Kesintisiz Güncellemeleri desteklemediğini. Aşağıdaki tweet’e göz atın.

Nicolas La Rocco Galaxy S23 sorunsuz güncellemeler

Kesintisiz Güncellemeler, sistem güncellemelerini yüklemek için daha kolay bir yol sunan 2016’da kullanıma sunuldu. Geleneksel bir sistem güncellemesi yükleme yöntemi (ve bunu Samsung takip ediyor), kullanıcıların bir güncelleme indirildiğinde telefonlarını yeniden başlatmaları ve ardından uzun bir “güncelleme yükleme” ekranını izlemeleri gerektiği anlamına gelir.

Bu arada Kesintisiz Güncellemeler, güncellemenin arka planda indirilip etkin olmayan bir bölüme kurulduğunu görürken, etkin bir bölüm hala çalışırken insanlar telefonlarını kullanmaya devam edebilir. Kullanıcıların daha sonra, daha önce etkin olmayan bölüme geçerek yeni güncellemeye sorunsuz bir şekilde ön yükleme yapan cihazla telefonlarını yeniden başlatmaları gerekir. Bu güncelleme yöntemi, bir yerine iki bölümün kullanılması nedeniyle geleneksel güncelleme işleminden daha fazla depolama alanı gerektirir.

Geleneksel güncellemeleri mi yoksa Kesintisiz Güncellemeleri mi tercih edersiniz?

69 oy

Görünüşe göre Google’ın Kesintisiz Güncellemelerin anahtarı olan bir özelliği zorunlu kılması nedeniyle Samsung’un bu daha modern güncelleme sürecini benimseyeceği umuluyordu. Ancak şirketin destek vermesi için biraz daha beklemeniz gerekecek gibi görünüyor.


Samsung Galaxy S23 serisi Kesintisiz Güncellemeleri desteklemiyor

Teknory