Samsung, projektörlü bir Galaxy Watch düşünüyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi TL;DR Bir Samsung patent başvurusu, projektörlü bir akıllı saati göstermektedir. Projektör, görüntüleri elinizin arkasında görüntüler. Muhtemelen henüz bu teknolojiye sahip bir Galaxy Watch için nefesinizi tutmamalısınız. Galaxy Beam serisi gibi projektörlü akıllı telefonları daha önce görmüştük. Şimdi, yeni kanıtlar Samsung’un projektörlü bir akıllı saat üzerinde çalıştığını gösteriyor. ABD Patent ve […]

Samsung, projektörlü bir Galaxy Watch düşünüyor

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir Samsung patent başvurusu, projektörlü bir akıllı saati göstermektedir.
  • Projektör, görüntüleri elinizin arkasında görüntüler.
  • Muhtemelen henüz bu teknolojiye sahip bir Galaxy Watch için nefesinizi tutmamalısınız.

Galaxy Beam serisi gibi projektörlü akıllı telefonları daha önce görmüştük. Şimdi, yeni kanıtlar Samsung’un projektörlü bir akıllı saat üzerinde çalıştığını gösteriyor.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne başvurulan ve tarafından tespit edilen bir patent giyilebilir (s/s: GSMArena), yerleşik bir projektöre sahip bir Samsung akıllı saati gösterir. Ancak bu özellik, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi duvarda film izlemek için değildir.

Samsung projektörlü akıllı saat

Dosyalamadaki görüntüler, kullanıcıların görüntüleri saatten ellerinin arkasına yansıtabildiklerini gösteriyor. Yukarıdaki resim, kullanıcının eline yansıtılan saat ekranının tamamını gösterir ve bu, kullanıcının zamanı ve kalp atış hızını daha kolay görmesini sağlar.

Samsung ayrıca dosyalamada birkaç başka projeksiyon özelliğinden de bahsediyor. Bu işlevler, izleme ekranından farklı bilgileri görüntüleyebilmeyi ve video içeriğini yansıtabilmeyi içerir.

İzleme içeriğini daha geniş bir alana yansıtma yeteneği, egzersiz yaptığınız ve bilgileri bir bakışta hızlı bir şekilde görmeniz gerektiği gibi bazı durumlarda gerçekten kullanışlı olabilir. Alışveriş listesi, metin mesajları veya daha ayrıntılı fitness izleme özellikleri gibi saat ekranının gösterebileceğinden daha fazla bilgi görmeniz gereken zamanlar için de kullanışlı olabilir.

Projektörlü bir akıllı saat alır mıydınız?

135 oy

Ayrıca bu teknolojinin videoyla ilgili kullanımlarını da görmek istiyoruz. Bir dizi veya film izliyorsanız kolunuzu bu pozisyonda tutmak yorucu olabilir, ancak bu, kısa video içerikleri, video mesajları veya kısa görüntülü aramalar için kullanışlı (heh) olabilir. Bu konsept aynı zamanda teorik olarak daha küçük giyilebilir tasarımlara kapı açarak üreticilerin bir projeksiyon lehine ekranı küçültmelerine veya tamamen düşürmelerine izin verebilir.

Elbette bunun yalnızca bir patent olduğunu söylemeye gerek yok, bu nedenle gelecekte projektörlü bir Galaxy Watch göreceğimizin garantisi yok. Yine de, Samsung’un her şeyden önce saatlerde projeksiyon teknolojisini düşündüğünü gösteriyor. Bu nedenle, hattan bir Galaxy Watch Beam gelirse şaşırmayın.

Samsung, projektörlü bir Galaxy Watch düşünüyor

Teknory