Snapchat genç kullanıcıları korumak için yeni güncellemeler başlatıyor

Snapchat yayınlanıyor yeni uygulama korumaları genç kullanıcıları (13-17 yaş arası) bilinmeyen kullanıcılardan ve yaşlarına uygun olmayan içerikten korumak için – uzun süredir ateş altında olan bir sosyal medya platformundan atılan duyarlı bir adım 13+ yaş sınırına rağmen genç kullanıcılarını müstehcen içeriğe maruz bıraktığı iddia ediliyor. Ulusal Cinsel Sömürü Merkezi (NCOSE) ve Ulusal Kayıp ve İstismara […]

Snapchat genç kullanıcıları korumak için yeni güncellemeler başlatıyor

Snapchat yayınlanıyor yeni uygulama korumaları genç kullanıcıları (13-17 yaş arası) bilinmeyen kullanıcılardan ve yaşlarına uygun olmayan içerikten korumak için – uzun süredir ateş altında olan bir sosyal medya platformundan atılan duyarlı bir adım 13+ yaş sınırına rağmen genç kullanıcılarını müstehcen içeriğe maruz bıraktığı iddia ediliyor.

Ulusal Cinsel Sömürü Merkezi (NCOSE) ve Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi (NCMEC) ile işbirliği içinde geliştirilen yeni özellikler, istenmeyen temaslara karşı korumaları da içeriyor. Güvenlik önlemleri, ortak arkadaşlarını paylaşmayan bilinmeyen bir hesap eklendiğinde kullanıcıları uyararak genç kullanıcıların arkadaş listelerinde olmayan hesaplara mesaj göndermesini önleyen mevcut bir özelliğin üzerine inşa edilmiştir. Snapchat, gençlerin ortak veya mevcut telefon rehberlerinde birden fazla arkadaşları olmadığı sürece uygulama çapındaki aramalarda genç hesaplarını doldurmuyor ve güncelleme, kullanıcının sahip olduğu arkadaş sayısına bağlı olarak bu eşiği artırıyor.

Şirket, “Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Avustralya ve Kanada dahil olmak üzere birçok ülkede, bir gencin kendi arkadaş ağı dışındaki başka bir kullanıcıya önerilen arkadaş olarak görünmesini de zorlaştırıyoruz” dedi.

AYRICA BAKINIZ:

Barbie, spordaki kadınlara adanmış 2023 kariyer koleksiyonunu piyasaya sürüyor

Platform ayrıca güncellendi bakıcılar ve ebeveynler için kaynaklaryeni dahil bilgilendirme videoları ve bakıcı için uygulamayı kullanma kılavuzu. Ayrıca Snapchat şunları sağlar: güvenlik kontrol listesi ve adım adım kılavuz uygulamanın ebeveyn denetimlerini kullanma.

Ebeveyn kılavuzunda açıklandığı gibi Snapchat, aramada sınırlı iletişim sonuçları ve engellenen konum paylaşımı gibi varsayılan güvenlik ayarlarını genç hesaplarına uygular. Güncellenen özellikler, genç kullanıcılara çevrimiçi güvenliği öğretmek için daha katı içerik ayarları ve uygulama içi eğitim girişimleri ekliyor.

Snapchat, yeni düzenlemesine uygun olarak herkese açık hikayelerde ve uygulama öne çıkanlarında yayınlanan içeriğin algılanmasını ve denetlenmesini güçlendirmeye başlayacağından, uygulama diğer kullanıcılar için de küçük bir revizyona tabi tutulacak. Vuruş Sistemi yaşa uygun olmayan içerik yayınlayan ve pazarlayan hesapları kaldırmak için.

Platform, 2022’de bakıcıların çocuklarının arkadaş listesini ve son sohbetlerini izlemesine ve çocuklarıyla etkileşime giren şüpheli hesapları bildirmesine olanak tanıyan bir uygulama içi güvenlik aracı olan Aile Merkezi’ni başlattı. Instagram’ın kendi Aile Merkezi gibi diğer sosyal medya platformları da benzer ebeveyn kontrol merkezlerini başlattı ve güncellemeye devam ediyor.

Snapchat güncellemenin basın bülteninde “Platformumuzu daha güvenli hale getirme taahhüdümüz her zaman devam ediyor” diye yazdı ve “genç Snapchat kullanıcıları için ek korumalar ve ebeveynlere destek ile önümüzdeki aylarda bu iyileştirmeleri geliştirmeye devam edeceğiz.”

Teknory