Steam'de Gizli Oyunlar Nasıl Görüntülenir

Steam hesabınızda bir sürü oyun varsa, hepsini her zaman aktif olarak oynayamazsınız. Böyle bir durumda, artık oynamadığınız ya da hiç ilgilenmediğinizleri saklamanız doğaldır. Ama ya nostalji size çarparsa ve gizliye taşıdığınız eski favorileri tekrar ziyaret etmek isterseniz? bölüm?

Steam'de Gizli Oyunlar Nasıl Görüntülenir

Endişelenmeyin, çünkü bu makale Steam hesabınızdaki gizli oyunları nasıl görüntüleyeceğinizi gösteriyor. Ayrıca gizli listenize nasıl oyun ekleyeceğinizi ve listenizden nasıl oyun çıkaracağınızı da göreceksiniz. Başlayalım!

Gizli Buhar Oyunları Nasıl Görüntülenir

Gizli Steam oyunlarınızı yönetmeden önce, onlara nasıl erişeceğinizi/görüntüleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Steam'deki tüm gizli oyunlarınızı nasıl göreceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. “Steam uygulamasını” başlatın ve gerekirse hesabınıza giriş yapın.

 2. Steam ana sayfasının sol üst köşesindeki "Görüntüle -> Gizli Oyunlar" açılır menüsüne tıklayın .

 3. Soldaki "Gizli" bölümün altında tüm gizli oyunlarınızın bir listesi ve sağda patlatılmış bir görünüm görünür.

Gördüğünüz gibi, gizli oyunlar koleksiyonu, Steam'deki diğer oyun dizinleri gibi çalışır. Gizli oyun kategorisi yeni bir şey değil. Steam'de yıllardır var.

Steam'de Oyunlar Nasıl Gizlenir/Gösterilir

Artık Steam'de gizli oyunlarınızı nasıl görüntüleyeceğinizi bildiğinize göre, öğeleri istediğiniz gibi gizleyebilir ve gösterebilirsiniz. İşte süreç.

 1. Bilgisayarınızda Steam'i başlatın, ardından “Kütüphane”ye tıklayın.

 2. Steam'de bir oyunu gizlemek için, üzerine sağ tıklayın ve beliren açılır menüden “Yönet -> Bu Oyunu Gizle” seçeneğini seçin.

 3. Bir Steam Oyununu göstermek için “Görüntüle -> Gizli Oyunlar”a tıklayın.

 4. Göstermek istediğiniz oyuna sağ tıklayın ve ardından “Yönet”i seçin.

 5. Son olarak, “Gizliden Kaldır” ı seçin ve ardından oyun listeden kaybolur.

Steam Oyunlarını Gizleme ve Kaldırma Arasındaki Fark

Birçok kişi Steam'deki oyunları gizlemekle onları kaldırmakla karıştırıyor. Gizliyken oyunlara istediğiniz zaman erişebilirsiniz, bu da onları gizli listeden kaldırabileceğiniz, yükleyip/kaldırabileceğiniz ve istediğiniz zaman oynayabileceğiniz anlamına gelir. Ancak hesabınızdan sildiğiniz oyunlar sonsuza kadar kaybolur. Bir oyunu kaldırdığınızda, geri dönüşü yoktur.

Not: Birçok web sitesi, Steam oyunlarını “Kütüphane”nizde sağ tıklayıp “Yönet -> Hesaptan kaldır”ı seçerek nasıl sileceğinizi gösterir.

Bununla birlikte, bu seçenek yalnızca belirli oyunlar için geçerlidir, genellikle perakende fiyatı olmayan ücretsiz oyunlar - eşantiyonlar veya ücretli oyunlar değil. İstediğiniz oyunu kaldırmanıza izin veren

yeni bir yöntem keşfettik ve aşağıdaki adımlarda gösterildiği gibi yapması oldukça kolay.

Unutmayın, Steam'de bir oyunu kaldırmak/silmek, onu gizlemekle aynı şey DEĞİLDİR.

Steam'de Gizli (veya Gizli) Bir Oyunu Kalıcı Olarak Kaldırma.

 1. “Steam uygulamasına” giriş yapın ve “Kütüphane” ye tıklayın .

 2. Kaldırmak istediğiniz oyuna sağ tıklayın, ardından “Yönet -> Hesaptan Kaldır”ı seçin. Seçenek yoksa, "4. Adım"a geçin.
 3. Son olarak, oyunu hesabınızdan kalıcı olarak silmek için görüntülenen komut isteminde "Kaldır" ı seçin.

 4. “Hesaptan Kaldır” seçeneği bulunmazsa, “Kütüphane” bölümünüze dönün ve silmek istediğiniz oyuna tıklayın.

 5. Oyun ayrıntıları bölmesinde, "yatay üç nokta" ya (üç yatay nokta) tıklayın ve "Destek"i seçin.

 6. Seçenekler listesinden “Bu oyunu kalıcı olarak kaldırmak istiyorum…” seçeneğini seçin.

 7. “Tamam, listelenen oyunu kaldır…” öğesini seçerek silme işlemini onaylayın.

 8. Oyun artık Steam hesabınızdan kalıcı olarak kaldırılmıştır. Yeniden yüklemek isterseniz yeniden satın almanız gerekir.

Gözden ırak olan gönülden de ırak olur

Bunlar, Steam'deki gizli oyunlar listesinden oyunları görüntülemek, eklemek veya kaldırmak için kullanabileceğiniz püf noktaları ve ayrıca oyunları Steam hesabınızdan kalıcı olarak nasıl sileceğinize ilişkin ayrıntılardır. Artık oynamadığınız ancak elinizde tutmak istediğiniz bir oyun grubunuz varsa, oyunları gizlemek gerçek bir cankurtarandır ve onları kalıcı olarak silmek, gerçekte oynadığınız oyunlar için hesabınızda depolanan dağınıklığı ortadan kaldırır. Ayrıca geniş özel kütüphaneleri olan oyun koleksiyoncuları için de faydalıdır.

Son zamanlarda eski favorilerinizi tekrar ziyaret etmek ve onlara bir şans daha vermek istediniz mi? Onları göstermeyi başardın mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.