Valorant mobile nasıl indirilir?

Riot Games'in son derece popüler 5v5 taktik birinci şahıs nişancı oyununun (FPS) taşınabilir bir versiyonu olan Valorant Mobile, şimdi yalnızca Çin'de bulunan ilk kapalı beta sürümünde. Edinilen bilgilere göre olayın tamamı gizli tutuluyor. Ancak bazı Valorant Mobile fotoğrafları sızdırılarak, Çin dışından betaya erişimi olmayan kişilerin UI ekranının mevcut durumunu incelemesine ve diğer önemli notları almasına izin verildi.

Valorant mobile nasıl indirilir?

Valorant Mobile – tahmini çıkış tarihi, beta ve daha fazlası

Oynaması ücretsiz popüler PC nişancı oyunu Valorant , muhtemelen çok yakında yolda olan bir beta ile mobil cihazlara geliyor.

Geliştirici Riot Games, atıcının geçen yaz iOS ve Android cihazlara gideceğini duyurdu. Oyunun ilk yıl kutlamalarının bir parçası olarak Riot, haberi baş yapımcı Anna Donlan ile doğrulamak için Polygon ile konuştu . O zaman, “Bizim için PC'de oynamaktan ne alırsanız alın, Valorant'ı mobilde oynamayı bırakmalısınız . Ancak mobil oyuncu ihtiyacının farklı olduğunu kabul etmeliyiz.”

Bir yıl önceki duyurudan bu yana mobil versiyonda çok fazla bir miktar olmadı. Ancak, Nisan 2022'den bu yana Çin de dahil olmak üzere “seçilmiş ülkelerde” oyuncularla birkaç kapalı test yapıldığı bildiriliyor . Haziran ayında Twitter'da DannyINTEL dahil olmak üzere önde gelen mobil oyun sosyal medya hesapları tarafından birkaç ekran görüntüsü paylaşıldı . Diğer sızıntı yapan Shaun Weber, Twitter'da resmi bir kapalı betanın önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntıyla Temmuz ayında başlayacağını iddia etti. Ancak, 2 Ağustos itibariyle şu ana kadar başka bir kelime yok.

Yazma sırasında, Valorant Mobile için henüz kesin bir çıkış tarihi yok. Ancak 2021 açıklaması sırasında Donlan, oyunun 2022 veya 2023'ün ikinci yarısında Android ve iOS cihazlar için hazır olacağını söyledi. Donlan'a göre Riot'un Valorant'ın mobil ve PC sürümleri arasında çapraz oynamayı destekleme planı yok.

Umarım, Riot'tan oyunla ilgili daha fazla şey duymak için daha fazla bekleyemeyiz. Valorant Mobile hakkında daha fazla şey duyarsak sizi güncel tutacağız . Stüdyo tarafından bir konsol versiyonu da “keşfediliyor” , ancak görünüşe göre bu, mobil versiyona arka koltukta oturuyor.

Bu son sürüm olmasa bile, grafikler harika görünüyor. Bu, son derece düşük çözünürlüklü grafikler nedeniyle zorlu bir başlangıç ​​yapan Battlefield Mobile gibi oyunların aksine. Sova, Killjoy, Breach, Jett, Phoenix, Reyna ve Skye dahil olmak üzere orijinal ajanların çoğu oyunda görünür. Riot Games oyunu geliştirmeye devam ettikçe, zamanla yeni ajanlar yayınlanabilir veya ifşa edilebilir.

Diğer ekran görüntülerinde çöpçatanlık ve yükleme panelleri görülüyor. Sonuç olarak, elimizdeki gerçeklere bağlı olarak, tartışılacak pek bir şey yok. Oyuncular, önümüzdeki günlerde oyunun kontroller, hareketlilik ve benzeri şeyler açısından ne kadar iyi performans gösterdiğini gösteren daha fazla video görüntüsü alacaklar.

En merakla beklenen mobil oyunlardan biri Valorant.

Valorant mobile nasıl indirilir?

Valorant Mobile ilk olarak Haziran 2021'de duyuruldu ve mobil oyuncuların merakla beklediği birçok AAA oyunundan biri. PC'de, oyunun etrafında dönen milyonlarca oyuncu ve çeşitli Esports etkinlikleri var. Oyun şu anda beta sürümünde olduğu için yakında mobilde de mevcut olacak. Resmi bir tarih belirlenmemiş olsa da, yakın gelecekte gerçekleşmesi bekleniyor.

Valorant Mobile'a Erken Erişim

Riot, oyun için henüz resmi bir çıkış tarihi açıklamadı, ancak önümüzdeki yılın ortasında, yani 2022 civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak, bu sadece spekülatif bir uygulama zaman ufku. Alfalar, betalar ve tamamen yayınlanmış girişler dahil olmak üzere birinci şahıs nişancının oynanabilir hiçbir durumu 2023'ten önce mevcut olmayabilir.

Valorant Mobil Uygulamasını İndirin

Ürünün piyasaya sürülmesinin gecikmesinin birincil nedeni geliştirme sürecidir. Örneğin, PC sürümünden akıllı telefon sürümüne doğrudan bir dönüşüm olmayacak. Sonuç olarak, bu biçime uyum sağlamak için belirli değişikliklerle tamamen farklı bir mobil deneyim olacak. Geliştiriciler, mobil oyuncuların PC oyuncularıyla aynı heyecanı yaşamasını istiyor, ancak birçok mobil özelliğin (kontroller gibi) PC'lerde bulunanlardan farklı olduğunu biliyorlar.

Valorant Mobil Android'in Beklenen Gereksinimleri

Snapdragon 675 ve üstü/ Hisilicon Kirin 970 ve üstü/ Mediatek Helio G90T / Exynos 8895 ve üstü

4 GB RAM veya Daha Fazlası

Android 7 veya üstü gereklidir.

4 GB depolama alanı ücretsiz olarak kullanılabilir.

Valorant Mobil IOS Beklenen Gereksinimler

SoC olarak Apple A11 Bionic ve üstü

2 GB veya daha fazla RAM

iOS 11 veya üstü gereklidir.

4 GB depolama alanı ücretsiz olarak kullanılabilir.

Beta Sürümü 1.0 - 5.0

Oyun, son sürümünden önce beta testi için piyasaya sürüldü. Cesur mobil geliştiricilerin de aynı şeyi yapması bekleniyor.

Üçüncü taraf uygulama pazarında TapTap, Valorant Mobile adlı bir oyun mevcut. Valorant Mobile'ın beta sürümüne kaydolabilirsiniz. Bu sayfada, yaklaşık bir milyon kişi şimdiden ön kayıt yaptırdı.

Valorant Mobile'ın beta sürümü önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek. Yalnızca davetiye esasına göre çalışacaktır. Oyuncular, arkadaşlarını Beta'ya katılmaya davet edebilecekler.

Valorant Mobil Beta Versiyon Kaydı

Valorant mobile'ı son sürümden önce gerçekten denemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek beta sürümüne kaydolabilirsiniz.

VALORANT Mobile ön kayıt sayfasını ziyaret edin

İşletim sisteminizi seçin (Android veya iOS)

Başarıyla ön kayıt için giriş yapın