Zack Snyder, Netflix’te DC Snyderverse’e Devam Edebilmesi İçin Tek Şartını Sunuyor

Özet Zack Snyder, DC Universe karakterlerinin haklarını alırlarsa Justice League evrenini Netflix’te bitirmeye açık olurdu. Hayranlar birkaç aydır Snyder’ın DC Universe’ü Netflix’te sürdürmesi için kampanya yürütüyor. Yönetmenin Snyderverse’i Netflix’te tamamlamasının koşulu, yayın platformunun karakterlerin haklarını alması gerektiğidir. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN 2013 yılında DCEU’yu kuran Zack Snyder’ın, konu kariyerini bitirmek olduğunda […]

Zack Snyder, Netflix’te DC Snyderverse’e Devam Edebilmesi İçin Tek Şartını Sunuyor

Özet

  • Zack Snyder, DC Universe karakterlerinin haklarını alırlarsa Justice League evrenini Netflix’te bitirmeye açık olurdu.
  • Hayranlar birkaç aydır Snyder’ın DC Universe’ü Netflix’te sürdürmesi için kampanya yürütüyor.
  • Yönetmenin Snyderverse’i Netflix’te tamamlamasının koşulu, yayın platformunun karakterlerin haklarını alması gerektiğidir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

2013 yılında DCEU’yu kuran Zack Snyder’ın, konu kariyerini bitirmek olduğunda aklında tek bir koşul var: Adalet Ligi evren, diğer adıyla Snyderverse, Netflix’te. 2023, DCEU zaman çizelgesinin sonunu işaret ederken, hâlâ Snyderverse’in başka bir şekilde devam ettiğini görmek isteyen birçok kişi var. Her ne kadar Snyder’ın kendi Asi Ay Ve Ölülerin Ordusu Netflix’te üzerinde çalışılan projeler, #RestoreTheSnyderVerse hareketi aynı zamanda yayın hizmetinin DCEU serisinin yeni evi olması için de kampanya yürütüyor.

ile yapılan bir röportajda Kültür EğlenceSnyder’a DC Universe/Snyderverse’i Netflix’te bitirmeye açık olup olmayacağı soruldu. Snyder bunu yapmaya açık olsa da, Asi Ay yönetmen bunu yapması için ne gerektiğini açıkça ortaya koydu ve şunları paylaştı:

Netflix benim DC evrenimdeki karakterlerin haklarına sahip olsaydı elbette yapardım, kesinlikle

İlgili
Zack Snyder’ın Justice League Oyuncu Rehberi: Her Yeni Karakter

Zack Snyder’ın Justice League kadrosunda hem geri dönen DCEU favorileri hem de DC Comics mitosundan gelen yeni karakterler yer alıyor.


Netflix Aslında Snyderverse’i Geri Yüklemeyi Deneyecek mi?

Hala karmaşık durumla birlikte gelen en büyük soru, Netflix’in DC karakter hakları için ödeme yapmaya gerçekten istekli olup olmayacağıdır. Snyder, Netflix’te kendi franchise’larıyla başarılı olduğunu kanıtlarken, DC ve Warner Bros. Discovery’nin sahibi olduğu ve lisansladığı birden fazla DCEU film karakteri için şirketin milyonlarca dolar harcaması hâlâ mali bir risk teşkil ediyor. WBD, birleşmenin tamamlanmasından bu yana mali sorunlarla uğraştığı için, hiç şüphesiz Superman, Batman ve Wonder Woman gibi karakterlere büyük bir fiyat etiketi koyacaktır.

Netflix’in yalnızca bu karakter hakları için ödeme yapması değil, aynı zamanda tüm oyuncuları kendi rolleri için bir araya getirmenin bir yolunu bulması da yasal bir zorluk olacaktır. Birçoğu yoluna devam ederken diğerleri her zamankinden daha meşgul, bu da Snydeverse’yi tamamlamanın gerçeğe dönüşmesinin biraz zaman alacağı anlamına geliyor. Tek başına bu bile Netflix’in Snyder’ın kendi franchise’ı için ihtiyaç duyacağı DC karakter haklarını güvence altına alma sürecini sürdürmemesi için yeterli neden olabilir.

Warner Bros. Discovery, Snyderverse’in Netflix’te devam etmesi konusunda herhangi bir kamu ilgisi göstermedi.

Canlı aksiyonda asla gerçekleşmese bile Snyderverse’in bir tür sonuca vardığını görmek yine de harika olurdu. İster animasyon yoluyla, ister çizgi roman formatında olsun, birçok kişinin neden en azından Snydeverse’nin düzgün bir son bulduğunu görmek istediği anlaşılabilir. Şimdilik dünya Snyder’ın tüm anılarını yeniden yaşayabilir. Adalet Ligiakışta ve Blu-ray/DVD’de ilgili filmler.

Kaynak: Kültür Eğlence

Önemli Çıkış Tarihleri

Teknory