10 Saw filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralanmıştır

Günümüzün korku ikonu James Wan, ilk büyük filmi olan bu türde birçok franchise yaratmasıyla tanınır. Testere Küçük bir bütçesi, ilgi çekici hikayesi ve sonsuz heyecanıyla film büyük bir başarı elde etti, tonlarca para kazandı ve sinemaseverlerin izlemeye istekli olduğu aşırı şiddet konusunda sınırları zorladı. Filmin bir devam filmi çıkarması hiç de akıllıca değildi, ancak bu […]

10 Saw filminin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralanmıştır

Günümüzün korku ikonu James Wan, ilk büyük filmi olan bu türde birçok franchise yaratmasıyla tanınır. Testere Küçük bir bütçesi, ilgi çekici hikayesi ve sonsuz heyecanıyla film büyük bir başarı elde etti, tonlarca para kazandı ve sinemaseverlerin izlemeye istekli olduğu aşırı şiddet konusunda sınırları zorladı. Filmin bir devam filmi çıkarması hiç de akıllıca değildi, ancak bu serinin bu kadar büyüyeceğini kimsenin tahmin edebileceğini sanmıyorum.

Muhteşem bir yedi Testere Unutulmaz karakterler ve hikayelerin yanı sıra dehşet verici işkence ve sansürlenmemiş ölüm sahneleri sunan filmler yedi yıl içinde çekildi. Filmler kesinlikle uzadıkça acı çekti ve dizi boyunca inişler ve çıkışlar var. Franchise hakkında sevilecek şeyler ve kesinlikle hoşlanmayacak şeyler var. Çoğu dizi bu kadar uzun süredir devam ettiği için her giriş iyi değildir.

İlk yedi filmin ardından seri, 2017’de geri dönmeden önce yedi yıl ara verdi. O günden bu yana seri, son filmiyle evrendeki çeşitli perspektifleri takip etmeye devam etti. Testere XJohn Kramer/Jigsaw hakkında bir ön bölüm.

Bu işin içinde olsanız da olmasanız da, Testere filmler “işkence pornosu” alt türünü popüler hale getirdi ve gelecek sayısız filmi etkiledi. Korku filmlerinde aşırı şiddetin hayranı değilseniz o zaman Testere senin için değil. Ancak ticari başarının da kanıtladığı gibi, bu alt türün her zaman daha fazlasını isteyen büyük bir izleyici kitlesi var.

Filmleri sırayla gördüm (ve nerede izleneceği)

Herhangi bir karışıklığı önlemek için, sıralama şu şekildedir: Testere Filmleri gösterime göre ve izlemek istiyorsanız şu anda yayınlandıkları yerle birlikte. Bu yazının yazıldığı sırada filmleri sunan birkaç yayın hizmeti mevcuttu:

  1. Testere (2004) – Amazon Prime Video, Starz, Hulu, Peacock, FuboTV’de yayın
  2. Testere II (2005) – Amazon Prime Video, Starz, Hulu, Peacock, FuboTV’de yayın
  3. Testere III (2006) – Amazon Prime Video, Starz, Hulu, Peacock, FuboTV’de yayın
  4. Testere IV (2007) – Amazon Prime Video, Starz, Hulu, Peacock, FuboTV’de yayın
  5. Testere v (2008) – Amazon Prime Video, Starz, Hulu, Peacock, FuboTV’de yayın
  6. Testere VI (2009) – Amazon Prime Video, Starz, Hulu, Peacock’ta yayın
  7. Testere: Son Bölüm / 3D gördüm (2010) – Amazon Prime Video, MGM+’da yayın
  8. Yapboz (2017) – Amazon Prime Video ve MGM+’da yayın
  9. Spiral: Testere Kitabından (2021) – Hulu’da yayın
  10. Testere X (2023) – 29 Eylül 2023 itibarıyla sinemalarda

Şimdi Testere X sinemalarda oynuyor, serideki 10 girişin tamamını en kötüden en iyiye doğru sıralıyoruz. Bakalım aynı fikirde misiniz!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow