12 Süpermen oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Süpermen ve Lois — “Komplikasyonlar” — Resim Numarası: SML311a_0060r — Resim: Süpermen rolünde Tyler Hoechlin — Fotoğraf: Katie Yu/The CW — © 2023 The CW Network, LLC. Her hakkı saklıdır. Süpermen yeni bir DC filmiyle beyazperdeye geri dönüyor ama yıllar içinde Çelik Adam’ı en iyi hangi aktör canlandırdı? Çelik Adam onlarca yıldır hem TV hem […]

12 Süpermen oyuncusunun tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Süpermen ve Lois — “Komplikasyonlar” — Resim Numarası: SML311a_0060r — Resim: Süpermen rolünde Tyler Hoechlin — Fotoğraf: Katie Yu/The CW — © 2023 The CW Network, LLC. Her hakkı saklıdır.

Süpermen yeni bir DC filmiyle beyazperdeye geri dönüyor ama yıllar içinde Çelik Adam’ı en iyi hangi aktör canlandırdı?

Çelik Adam onlarca yıldır hem TV hem de film ekranlarında düzenli olarak yer alıyor ancak çok daha uzun süredir çizgi roman dünyasının bir parçası. Pek çok kişi tarafından ilk gerçek modern süper kahraman olarak kabul edilen o, 1938’de DC Comics’in sayfalarına uçtu ve kendisini anında tarihte ölümsüzleştirdi.

Zamanla karakterinin televizyon, animasyon ve filmler de dahil olmak üzere diğer ortamlara yayılmasıyla mirası büyüyecekti. Süpermen küçük ekranın müdavimi haline geldiğinden, televizyon nesiller boyunca kahramanın bilgisine ilk giriş oldu. Ancak 1978’de Richard Donner, kendi adını taşıyan macerasıyla onu beyazperdeye taşıdı; bu film, tartışmasız ilk modern süper kahraman filmidir.

Hikayesi bugün de gelişmeye devam ediyor; Clark Kent ve Lois Lane şu anda eleştirmenlerce beğenilen kendi TV dizilerinde rol alıyor ve DC Universe’ün yeniden lansmanının önemli bir parçası olacak yeni bir büyük bütçeli uzun metrajlı film de yolda. . Yeni Yetişkin Yüzme animasyon serisi Süpermenle Maceralarım aynı zamanda karakterin gerçekte ne kadar zamanın ötesinde olduğunu göstererek izleyicileri eğlendirdi.

James Gunn’ın Süpermen: Miras Genç aktör David Corenswet’in bu ikonik rolü üstlenmesiyle Man of Steel’in hikayesinde yeni bir sayfa açılacak. Uzun süredir hayranların favorisi olan hayranlar, onun efsanevi DC süper kahramanını nasıl canlandırdığını görmeye hazır.

Ondan önce, hem yumuşak huylu Clark Kent’e hem de pelerinli muadiline hayat veren oyunculara bir göz atalım. Ve bunu yaparken onları sıralayalım.

Not: Birçok aktör animasyon TV şovlarında, filmlerde ve video oyunlarında Süpermen’i seslendirmiş olsa da, bu listede tüm canlı aksiyon uyarlamaları ve türünün ötesine geçen tek animasyon uyarlaması yer alacak.

Teknory