2022’de Fotoğrafçılar İçin En İyi Tatil Hediyeleri

Hafıza kartları, fotoğrafçılar için bariz bir temel aksesuardır. Bir benzin istasyonuna girip raflarda bir yerlerde SD depolama kartları bulabileceğinizden oldukça eminiz, ancak en düşük kaliteli SD kartların bir fotoğrafçı tarafından neredeyse hiçbir zaman kullanılmayacağını söylediğimizde lütfen bize inanın. Kartın yazma hızı, fotoğrafçılar için büyük bir fark yaratıyor — bu, kartın bir resimle ilgili verileri ne […]

2022’de Fotoğrafçılar İçin En İyi Tatil Hediyeleri

Hafıza kartları, fotoğrafçılar için bariz bir temel aksesuardır. Bir benzin istasyonuna girip raflarda bir yerlerde SD depolama kartları bulabileceğinizden oldukça eminiz, ancak en düşük kaliteli SD kartların bir fotoğrafçı tarafından neredeyse hiçbir zaman kullanılmayacağını söylediğimizde lütfen bize inanın. Kartın yazma hızı, fotoğrafçılar için büyük bir fark yaratıyor — bu, kartın bir resimle ilgili verileri ne kadar hızlı alabildiğini, onu tercih edilen dosya türüne dönüştürebildiğini ve kaydedebildiğini gösteriyor. Yavaş bir kart kullanan bir fotoğrafçı, kartın yetişmesini beklemek zorunda kalacaktır (bu süre zarfında kamera “lütfen bekleyin”, “meşgul” veya “dosyalar yazılıyor” gibi bir mesaj görüntüleyecek ve hiçbir şey çekemeyecektir. devam etmeden önce bu süre içinde daha fazla resim). Düğün gibi organik bir olayda bu, yeri doldurulamaz değerli bir anı kaçırmak anlamına gelebilir.

Öte yandan depolama, fotoğrafçıya bağlı olarak çok da önemli olmayabilir. 512 gigabaytlık SD kartlar var, ancak birçok kamera uzmanının, depolama alanı dolmadan kartlarını devre dışı bırakma alışkanlığı var. Her zaman bir şeyler ters gitme ve fotoğraf makinesindeki kartın bozulma olasılığı olduğundan, fotoğrafçılar büyük bir olayı çekerken her saat kartlarını değiştirebilirler. Bu şekilde, kart bozulursa, hatta sekiz saat değil, yalnızca bir saatlik fotoğraflarınız olur. Bu nedenle, yazma hızını öncelik olarak tutmak için, saniyede 260 megabayt yazan Lexar Professional 2000x 64 gigabayt kartları öneriyoruz. Bu kartların iki paketi yaklaşık 155 $ karşılığında listelenmiştir. Amazon. Çok olmasa da yüksek bir fiyat gibi görünebilir, ancak fotoğrafçı arkadaşınız size teşekkür edecek.

Teknory